Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zasięg BT miedzy AW a iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 winiuloko

winiuloko
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 20:36

Witam, przeglądałem forum jednak nie natknąłem się na informacje na temat zasięgu BT miedzy AW a iP.

Proszę napiszcie na jakiej odległości działa połączenie miedzy urządzeniami i podajcie przykłady. To mimo wszystko ważne i jak dla mnie główny czynnik kupna zegarka ze względu na pracę. 



#2 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 02 listopada 2015 - 20:39

Jakie przykłady chcesz? Urządzenie działa tez w zasięgu sieci wifi 2.4GHz

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#3 winiuloko

winiuloko
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 21:09

Ile metrów mniej wiecej ? Kiedy gubi zasięg z iphonem ? Czy na otwartej przestrzeni jest lepiej z zasięgiem niż w pomieszczeniu?



#4 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 21:30

Jakie przykłady chcesz? Urządzenie działa tez w zasięgu sieci wifi 2.4GHz

 

Jak włączyć tą funkcję lub co może powodować, że nie działa?



#5 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 02 listopada 2015 - 21:55

Musi być sieć 2,4 a nie 5Ghz.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#6 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 22:07

Musi być sieć 2,4 a nie 5Ghz.

 

Sprawdziłam na sieci 2,4, telefon na jednym końcu mieszkania, zegarek na drugim i już po chwili było brak połączenia.



#7 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 listopada 2015 - 22:53

Bo ten "wspomagacz" WiFi działa tak sobie. Faktycznie, u mnie w domu po wyłączeniu BT w telefonie przeskakuje na WiFi, ale musiałem trochę pokombinować. Są tutoriale, do znalezienia na Google.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#8 winiuloko

winiuloko
  • 22 postów

Napisano 02 listopada 2015 - 23:56

Bo ten "wspomagacz" WiFi działa tak sobie. Faktycznie, u mnie w domu po wyłączeniu BT w telefonie przeskakuje na WiFi, ale musiałem trochę pokombinować. Są tutoriale, do znalezienia na Google.

A przy samym zasięgu BT jak sprawa wygląda ? Jak daleko może być tel od zegarka?



#9 slythia

slythia
  • 84 postów

Napisano 03 listopada 2015 - 01:44

A przy samym zasięgu BT jak sprawa wygląda ? Jak daleko może być tel od zegarka?

 

Z góry zaznaczę, że nigdy tego dokładnie odległości nie sprawdzałam, wartości są mocno orientacyjne.

 

Dużo zależy od miejsca. W jednym konkretnym zrywa mi połączenie nawet po 10 metrach (lub jeszcze mniej), jednak w mieszkaniu czy tam, gdzie nie ma dziwnych ścian, nie mam problemów z połączeniem, po 20 metrach nadal zasięg jest. Nie wiem jak ze stropami, mogą powodować problemy.

 

Teraz testowałam na najdłuższej przekątnej mieszkania, na oko jakieś 30 metrów + kilka ścian w linii prostej (bez nośnych), zerwało dopiero po dłużej chwili. 

 

 

Bo ten "wspomagacz" WiFi działa tak sobie. Faktycznie, u mnie w domu po wyłączeniu BT w telefonie przeskakuje na WiFi, ale musiałem trochę pokombinować. Są tutoriale, do znalezienia na Google.

 

Mogłabym prosić o link do działającego tutoriala?


Użytkownik slythia edytował ten post 03 listopada 2015 - 01:45


#10 Sauer

Sauer
  • 13 postów
  • SkądŁódź, Poland, Poland

Napisano 03 listopada 2015 - 08:07

 
Mogłabym prosić o link do działającego tutoriala?


http://www.iphonehacks.com/2015/05/how-to-ensure-apple-watch-is-connected-to-a-wi-fi-network.html

#11 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 03 listopada 2015 - 09:50

W sumie nie mierzylem tego nigdy ale w moim mieszkaniu (2 poziomy po ok 50m2) nie zrywa polaczenia. Sciany grube z cegly. Nawet jak zostawie iPhone na dole, to u gory zegarek ma nadal polaczenie. Wiec chyba dobrze sie spisuje :)


 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych