Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wolny transfer updat'ow Apple store


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 tatana76

tatana76
  • 21 postów

Napisano 26 października 2015 - 19:34

Przez ostatnie kilka dni zauważyłem, że mam bardzo wolny transfer(rzędu 100kb/s) wszelkich updat'ow z apple store. Te same problemy występują na wszystkich urządzeniach apple ( dwa mac booki, ipad iphone). Problemy te są gdy korzystam z internetu Orange stacjonarnego. Łączę się przez router Sagemcom F@ST 3764.  Gdy przełączę się na jakikolwiek internet mobilny updaty działają bardzo szybko. 

Gdy próbuję ściągać cokolwiek innego przez internet stacjonarny to wszystko działa jak należy pełną prędkością. Wszelkie speed testy też pokazują, że łącze działa normalnie i pokazują 30Mb/s.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Czy myślicie, że to Orange znowu coś szaleje?

 

 



#2 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 26 października 2015 - 19:42

Ja ostatnio usunąłem całą bibliotekę muzyczną z iTunes i zabrałem się do jej ponownego pobierania. Tylko oryginalne pliki z serwisu iTunes. I dla przykładu - jedne szły mi w kilka sekund, a inne wolniej niż jakbym był podłączony do modemu na korbkę...

Są dwa rozwiązania tego problemu:

1. jeżeli zależy to od plików - niektóre z nich leżą na serwerach , które są bardziej obciążone od innych i dlatego strumień pobierania jest taki wolny.
2. jeżeli zależy od konta appleID - może niektóre konta nowo zarejestrowane wylądowały do bardziej obciążonych serwerów i wszystkie operacje na nich sprawiają problem z przepustowością łącza. Może udałoby się ten problem rozwiązać zakładając nowe konto ale po pierwsze komu się to opłaca jeżeli ma całą historię online już na swoim, a po drugie i tak nie wiadomo gdzie nas wrzuci przy nowym koncie...

Nie mam innego wytłumaczenia na ten stan rzeczy ale jeżeli ściąganie z minimalną prędkością trwa już tyle czasu jak piszesz, to może to byłoby rozwiązanie warte zainteresowania i sprawdzenia.


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#3 tatana76

tatana76
  • 21 postów

Napisano 26 października 2015 - 19:56

Dzięki za podpowiedź.

Czemu w takim razie update ściągany jest z pełną prędkością kiedy mam podłączonego laptopa do mojego telefonu i korzystam z mobilnego internetu?



#4 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 26 października 2015 - 20:08

Tu widzisz mamy dwa problemy do wyeliminowania:

 

1. Problem z Twoim dostawcą Internetu.

2. Problem z przepustowością serwerów Apple.

 

Musiałbyś wgryźć się w temat, może na jakiś innych forach tematycznych inni ludzie też piszą, że np. Orange ma taki problem... ale poczekaj może tutaj ktoś korzysta z @ Orange i Ci podpowie czy u niego jest tak samo czy inaczej.

 

Dużo osób na Forum pisze od czasu do czasu, że ma problem z przepustowością łącza podczas pobierania aplikacji i AppStore albo uaktualnień z Apple ale nikt nie podał jeszcze rozwiązania poza hipotezami, że Apple ma coś z łączami...

Mnie np. do tej pory ten problem nie dotyczył, nie miałem problemów z zassaniem El Capitan chwilę po premierze Światowej, nie mam problemów z pobieraniem aktualizacji programów czy nowych programów z appstore. Ale mam problem z iTunes - muzyka i radio strasznie wolno mi się pobierają i tną...


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#5 speacetronic

speacetronic
  • 258 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 19:53

Też zauważyłem to zjawisko , najczęściej wieczorem , czasem jest bardzo szybki , czasem wolno nawet bardzo wolno. mam neostradę około 12-15 MB . Nie wiem dlaczego tak jest. 


Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu,

to czego oznaką jest puste biurko?


#6 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 05 listopada 2015 - 20:03

U mnie np. buffor w iTunes Music znacząco się poprawił względem poprzedniego odsłuchiwania muzyki. Muszą coś z tym robić jak ludzie za to płacą 5 euro na miesiąc. Ja na razie jestem na okresie 3-miesięcznego próbnego testu ale już wiem, że będę subskrybował tą usługę bo w końcu mam dostęp do biblioteki online bez obciążania transferu telefonu komórkowego jako odtwarzacza mp3 jak to do tej pory było na youtube (+ te wkurzające reklamy jak nie ma się addblockera zainstalowanego na iPhone) albo OpenFM (gdzie nie miałem wyszukiwarki muzyki, albumów, utworów).


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#7 Jakub Mariano

Jakub Mariano
  • 1 postów
  • SkądBielsko-Biała, Poland

Napisano 12 listopada 2015 - 20:21

Przez ostatnie kilka dni zauważyłem, że mam bardzo wolny transfer(rzędu 100kb/s) wszelkich updat'ow z apple store. Te same problemy występują na wszystkich urządzeniach apple ( dwa mac booki, ipad iphone). Problemy te są gdy korzystam z internetu Orange stacjonarnego. Łączę się przez router Sagemcom F@ST 3764.  Gdy przełączę się na jakikolwiek internet mobilny updaty działają bardzo szybko. 

Gdy próbuję ściągać cokolwiek innego przez internet stacjonarny to wszystko działa jak należy pełną prędkością. Wszelkie speed testy też pokazują, że łącze działa normalnie i pokazują 30Mb/s.

 

Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Czy myślicie, że to Orange znowu coś szaleje?

 

mam ten sam problem,ten sam router ... nie wiem o co k .... chodzi !!!



#8 clr

clr
  • 1 326 postów

Napisano 12 listopada 2015 - 21:25

Apple i jego serwisy :) me like it :D i ta firma chce samochód zrobić ;)


  • circos lubi to

#9 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 12 listopada 2015 - 21:30

i ta firma chce samochód zrobić ;)

 

to live and die in L.A. :)


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#10 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 24 grudnia 2015 - 09:55

Problem dotyczy uzytkowników neostrady oraz serwerow apple. Polega na powolnym trasowaniu węzła telia.net. W wielkim skrócie.... orange ma to gdzieś i nic nie zrobisz. Na długie samotne wieczory polecam

http://www.orange.pl...orumthread.html



#11 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 24 kwietnia 2016 - 12:12

f.ck czyli jedyne rozwiązanie to zmiana dostawcy internetu?


PS ten link nie działa, można gdzieś o tym problemie poczytać?


ok, widzę tu : http://myapple.pl/fo...w-apple/page-4


Il boit pour oublier qu'il vit Il dort pour oublier qu'il boit C'est un bien triste, Bien triste sort




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych