Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Reklamy przekierowujące do płatnych subskrybcji - nie dajcie się naciągnąć!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 18 października 2015 - 19:38

Panie i Panowie czytelnicy myapple.pl, drodzy Redaktorzy, szanowny Waścicielu!
Jestem Waszym oddanym czytelnikiem nieprzerwanie od 2008 roku. Zawsze popierałem zmiany wprowadzane na portalu/forum, choć nie wszystkie przypadły mi do gustu. Jednak rozwój jest rzeczą niezwykle istotna, dlatego tolerowałem wszystko co zaserwowaliscie. Do dziś.
Ostatnio, w jednym z artykułów, tak bardzo upraszaliscie użytkowników o wyłączanie adblocka oraz o klikanie w reklamy, które rzeczywiście nas interesują. I rzeczywiście, poskutkowało. Wyłączyłem adblocka na komputerze a na urządzeniach mobilnych (iPhone, iPad) reklamy pojawiały się bez żadnych ograniczeń. Wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, iż nie kontrolujecie zupełnie reklam które pojawiają się w serwisie. Co mam na myśli? Otóż, zachęcony jedna z reklam kliknąłem w banner. Zostałem przekierowany do rozwiązania jakiegoś testu. Po jego rozwiązaniu kliknąłem przycisk, nie świadomy tego, iż od pewnego czasu istnieje coś takiego jak płatna subskrybcja WAP Premium, która nie wymaga potwierdzania numeru telefonu.
Dotychczas aby uruchomić płatna subskrybcje, trzeba było wprowadzić numer telefonu, poczekać na PIN przesłany SMSem, oraz wprowadzić go na stronie www. Tylko w ten sposób, w sposób zupełnie świadomy mogliśmy zafundować sobie płatna subskrybcje.
Tymczasem, aktualnie jest inaczej, wystarczy nacisnąć głupi przycisk aby serwis wykrył nasz numer telefonu i konkretnego operatora oraz uruchomił nam płatna subskrybcje bez naszej ingerencji. Oczywiście, o wlacżeniu zostaniemy powiadomieni SMSem. Otrzymamy także informacje jak wyłączyć subskrybcje. Nie ma za to żadnej informacji, ze wysyłając SMS o treści np Stop Premium płacimy za anulowanie subskrybcji np 6 lub 11 złotych netto! Czysty wałek. Jeśli nie wyłączycie na czas to będziecie otrzymywać 3x dziennie SMS o wartości 6-11 złotych. 3 dychy dziennie!
Ostrzegam więc wszystkich userow portalu myapple.pl - NIE KLIKAJCIE W ŻADNE REKLAMY! Nawet zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku może Was drogo kosztować, jeśli nie macie pojęcia jak działa aktualnie usługa WAP Premium.
Droga Redakcjo! Proszę o poważne potraktowanie tego co napisałem i zrobienie porządku z reklamami które kierują do płatnych subskrybcji, najcześciej nie związanych wogole tematycznie z profilem serwisu.
Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze to nie Wy jesteście dostawca tych usług i oczywiście będziecie cedować odpowiedzialność na dostawce reklam. Jednak jako redaktorzy, administratorzy, właściciele tego portalu, macie wpływ na to co na nim się zamieszcza.
W chwili obecnej nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić wszystkich do ponownego włączenia Adblocka oraz o włączenie u swojego operatora blokady WAP Premium.
Mam nadzieje, ze ktoś z Redakcji ustosunkuje się do tego co napisałem.

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 października 2015 - 20:17

Dlatego używane adblocka czy ublocka chroni nas przed klikaniem w banery reklamowe.  Ja używam ublocka i nie zamierzam rezygnować, jeżeli ktoś za cel swojej działaności postawił na reklamy google, to jego sprawa.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 19 października 2015 - 12:46

Po wczorajszym incydencie takze nie zamierzam wylaczac adblocka. Jesli chodzi o dzialalnosc portalu - nie mnie oceniac.

Chcialbym sie skupic na problemie kontrowersyjnych reklam. Do tego co napisalem wczoraj, chcialbym dorzucic jeszcze jedna bardzo wazna kwestie, a mianowicie przegladanie serwisu z urzadzen mobilnych typu tablety, ktore nie maja mozliwosci inicjowania i odbierania polaczen glosowych oraz smsow. Takim urzadzeniem jest np. iPad. 

Uzywam go do przegladania serwisu myapple.pl. Czesto poza domem wykorzystujac transmisje sieci komorkowej. W iPadzie zainstalowana mam abonamentowa karte SIM jednego z operatorow. Klikajac w reklamy o ktorych pisalem, nawet nie bede wiedzial kiedy platna subskrybcja zostanie uruchomiona na moim koncie abonenckim. Tak jak wczesniej wspomnialem, uruchomienie platnej subskrybcji potwierdzane jest za pomoca smsa. Jako, ze w iPadzie nie da sie odbierac smsow, nie bedziesz swiadomy faktu uruchomienia subskrybcji polegajacej na otrzymywaniu min. 3 razy dziennie sms'a o wartosci ok 11 zlotych. Zasubskrybowanych materialow takze nie otrzymasz na iPada, wiec zorientujesz sie dopiero po miesiacu jak przyjdzie rachunek. Mozna latwo policzyc - 3x11=33; 33x31= ponad 1000 zlotych. Pol biedy kiedy masz pre-paida. Jesli masz abonament - nie chce uzyc zlego slowa.

 

Redakcjo MyApple. Zrobcie cos z tym, dla lepszego komfortu korzystania z serwisu, dla bezpieczenstwa jego uzytkownikow, dla wizerunku oraz potencjalnych wplywow z reklam. Jesli nie bedziecie miec kontroli nad tym co wyswietlane jest w Waszym serwisie, wiekszosc userow bedzie mialo uruchomionego adbloka.


 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 października 2015 - 09:34

Reklamy dostarcza Google AdSense (wszystkie inne sieci wyłączyliśmy ponieważ nie rozumiały, że nie życzymy sobie np. wyskakujących okienek, warstw, itd.)

W AdSense mamy zablokowane reklamy tematycznie (erotyka, hazard, religia, polityka) oraz indywidualne strony (te musimy dopisywać ręcznie jak sami coś wykryjemy).

Byłbym wdzięczny za podawanie URL stron na których znajdują się takie "produkty" nie fair. Będziemy blokować wszystko bezwzględnie.



#5 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 21 października 2015 - 19:06

Dziekujemy za zrozumienie i szybka rekacje.


 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych