Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

El Capitan - nie podnosi się ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2015 - 23:20

Cześć,

 

Problem wygląda tak, po zainstalowaniu systemu, wszystko wydawało się hulać bez problemu. 

Progrmay takie jak Photoshop CC - rewelacja, do czasu wyłączenia komputera ...

W tym momencie system nie podnosi się, na ekranie JAPKO + podziałka, stoi przy 1/3 paska, bez postępu ... 

Później Command + R i ponowna instalacja systemu, pomaga do czasu kiedy wyłączam iMaca :/ 

 

Później ponownie Cmd+R , instalacja , wszystko hula, oczywiście jedynie usypiam, bez możliwości wyłączenia. itp, itd 

 

iMac z końca 2014, i7/32GB ramu, FusionDrive

 

może ktoś coś sensownego doradzi, przepraszam za dość prosty opis, ale kompletnie się nie znam. 

 

Dzięki,

 

M



#2 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 15 października 2015 - 12:10

Mam ten sam problem już 2 razy instalowałem system na nowo.

#3 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 15 października 2015 - 12:15

Zrestartuj w trybie verbose (zanim usłyszysz dźwięk startu, wciśnij cmd+v). Pokaze Ci logi ładowania i będzie widać jaki program powoduje zawieszenie. U mnie był to syncmate.

#4 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 16 października 2015 - 10:01

Rozwiązanie:

 

Podczas uruchamiania systemu czyli po pojawieniu się białego tła na monitorze wciskamy kombinacje klawiszy cmd+r, następnie po załadowaniu się ekranu diagnostycznego z paska zadań wybieramy Narzędzia > Terminal

 

W Terminalu wpisujemy:

sudo rm -rf /System/Library/Extensions/EltimaAsync.kext

Zamykamy Terminal i Uruchamiamy ponownie system. 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Gdyby powyższa komenda nie zadziałała, co w moim przypadku tak było w Terminalu wpisujemy:

cd /System/Library/Extensions/

rm -rf EltimaAsync.kext

Zamykamy Terminal i Uruchamiamy ponownie system. 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dla osób bardziej dociekliwych, które chcą się upewnić czy, aby plik został usunięty z systemu w Terminalu wpisujemy:

cd /System/Library/Extensions/
ls

Wtedy wyświetli nam się list plików z rozszerzeniem *.kext. Jeśli na przedstawionej liście nie znajdziemy pliku EltimaAsync.kext tzn, że system na 99,9% powinien się uruchomić.



#5 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 16 października 2015 - 11:45

W tym wypadku to zadziała i na szczęście znalazłem gdzieś rozwiązanie, ale nie wiadomo z czym ma problem meian.



#6 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2015 - 22:21

hej, dopiero mogłem odczytać posty, jutro będę brał byka za rogi ;) 

 

Dzięki! 



#7 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2015 - 13:38

Debreaker, cmr+r , dalej mam narzędzia, ale późnej nie mam terminala, tylko dyski, napraw wymaż itp. 

Terminal uruchamiam skrótem, po wejściu w narzędzia? 

 

Czy mogę wejść do terminala z poziomu systemu, bez cmd+r - odrazu, może stamtąd? 

 

Dzięki



#8 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 18 października 2015 - 16:30

Instrukcja debreakera odnosi się do konkretnego programu, który może sprawiać problemy. Na razie nie wiemy czy to faktycznie ten program. Uruchom komputer z opcją cmd+v i wrzuć zdjęcie loga.



#9 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2015 - 20:38

ok, dam jutro, dzięki! 

 

 



#10 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2015 - 09:12

cmd + v i to co widzę ;)

 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik meian edytował ten post 19 października 2015 - 09:15


#11 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 19 października 2015 - 09:25

Debreaker, cmr+r , dalej mam narzędzia, ale późnej nie mam terminala, tylko dyski, napraw wymaż itp. 

Terminal uruchamiam skrótem, po wejściu w narzędzia? 

 

Czy mogę wejść do terminala z poziomu systemu, bez cmd+r - odrazu, może stamtąd? 

 

Dzięki

 

OK, czyli faktycznie musisz zrobić zgodnie z instrukcjami od debreakera, bo to SyncMate powoduje wieszanie się systemu.

 

Możesz to, zdaje się, zrobić z poziomu systemu (niekoniecznie cmd+r), ale przejście przez cmd+r jest szybsze, bo nie musisz stawiać specjalnie systemu. Tu masz na obrazku jak wybrać terminal po wejściu w tryb recovery:

 

http://osxdaily.com/...ery-hd-drive/ 


Użytkownik daf edytował ten post 19 października 2015 - 09:25


#12 rawenum

rawenum
  • 29 postów
  • SkądSzczytno

Napisano 19 października 2015 - 21:27

Witam możecie podpowiedzieć bo mam identyczny problem z SyncMate a nie widzę bo w spisie po wpisaniu cd /Systrm/Librar...
ls

#13 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2015 - 11:00

Debreaker, niestety komendy u mnie nie zadziałały, po wpisaniu tej ostatniej " dla oś bardziej dociekliwych" w dalszym ciągu EltimaAsync..kext jest na liście ...

Dramat..

#14 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 25 października 2015 - 11:11

E, tam! Zaraz dramat. :)
Odpal w tym całym recovery mode Terminala i wpisz komendę:

ls -lea /System/Library/Extensions | grep eltima

i podziel się, proszę, jej wynikiem.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#15 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2015 - 11:59

Wpisuje, bez zmian wisi z "Japkiem"
Chyba że dałem literówkę, to jest :

ls -lea ... Jak ELTIMA? Font wyglada rożnie z poziomu rożnych urządzeń, to ls wyglada jak Is (i) czy nawet 1s

Nawiń, ja wpisywałem L ( małe)
Po wszystkim rzecz jasna Enter, wybacz ale jestem totalnym amatorem ;)
- myśle że wpisałem poprawnie, przeciwnie zapewne terminal odrzuciłby komendę. W każdym razie bez zmian.
Ponownie instaluje Capitana...
Może rawenum, dał radę? :)
Ps. Tyle razy to ja chyba Winde 98 instalowałem, to był mój ostatni raz.. W Apple 1 taki incydent a pracuje na systemach z Japkiem już 15 lat albo dalej... Słabo..

#16 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 25 października 2015 - 12:06

Skopiuj i wklej komendę z mojego postu, nie kombinuj z przepisywaniem. I pokaż wynik tej komendy. Jeżeli nie możesz w jakikolwiek sposób skopiować, to tak, mała litera „L”, nie 1, nie duże „i”.

Po wszystkim return/enter i powiedz, co Ci pokazuje.

 

Instalacja z nadpisaniem i tak Ci nie pomoże.


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 25 października 2015 - 12:10

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#17 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2015 - 12:36

skopiowałm/wkleiłem już z terminala z poziomu systemu, 

 

tyle co mi pokazuje, załącznik. 

 

nie mogę teraz zrestartować bo mam robotę, 

 

do wieczora. 

 

 

 


a ta cała Eltima nadal siedzi...

 

Załączone pliki



#18 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 25 października 2015 - 18:14

 

nie mogę teraz zrestartować bo mam robotę, 

[…]

a ta cała Eltima nadal siedzi...

 

A czy ja poprosiłem, żeby restartować???
A eltima ma siedzieć. Chciałem tylko zobaczyć, jak się kext nazywa dokładnie :)

 

 

Usuniesz rozszerzenie jądra z Terminala z poziomu Recovery wpisując:

sudo rm -rf /System/Library/Extensions/EltimaAsync.kext

i podając hasło administratora.

Jeżeli System Integrity Protection blokuje usunięcie rozszerzenia jądra (nie wiem, nie próbowałem, zgaduję, że może być taka możliwość – i pewnie w El Capitan jest), przed wykonaniem tej komendy należy wpisać inną, nadal i przede wszystkim z poziomu Recovery:

csrutil disable

zatwierdzić enterem, zrestartować urządzenie, po czym wykonać komendę pierwszą przeze mnie podaną.

Po jej pozytywnym wykonaniu, żeby przywrócić nowocześnie wprowadzoną ochronę systemu, ponownie uruchamiamy urządzenie poprzez Recovery (czyli ⌘R podczas rozruchu), uruchamiamy Terminal i tam z kolei odwrotnie, czyli:

csrutil enable

po czym restart i tyle.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#19 meian

meian
  • 106 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 października 2015 - 09:58

Wielkie dzięki! :) 

 

1. sudo rm -rf /System/Library/Extensions/EltimaAsync.kext  z poziomu terminala w systemie chwycił, później hasło admin, poszło, Capitan się dźwiga prawidłowo :) 



#20 bakubus

bakubus
  • 42 postów

Napisano 31 października 2015 - 00:00

A u mnie nie pomogło:(. Ratujcie.

#21 bakubus

bakubus
  • 42 postów

Napisano 31 października 2015 - 10:02

Po naciśnięciu cmd + v, widzę prawie to samo ale w folderze .../Extensions nie mam żadnego pliku z eltima w nazwie..



#22 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 31 października 2015 - 15:22

bakubus czy aby napewno zajrzałeś do właściwego katalogu, bo na komputerze znajdują się dwa foldery o tej samej nazwie.
 
Jeśli już ktoś nie potrafi usunąć pliku EltimaAsync za pomocą Terminal-a, radze zrobić tak.
Zainstaluj na nowo OS X El Capitan, wtedy za tym pierwszym razem system uruchomi się normalnie, następnie z górnego paska zadań wybierz:
 
Idź > Komputer > wybierz dysk wewnętrzny swojego komputera (domyślnie Macintosh HD) > System > Biblioteki > Extensions
W folderze Extensions odnajdujesz plik EltimaAsync.kext zaznaczasz i usuwasz - przy usuwaniu będzie konieczne podanie hasła zabezpieczającego. Usuń go również z KOSZA i gotowe.


Użytkownik debreaker edytował ten post 31 października 2015 - 15:24


#23 bakubus

bakubus
  • 42 postów

Napisano 01 listopada 2015 - 00:06

Znam jakieś tam podstawy terminala:). W folderze o którym była mowa we wcześniejszych wpisach, nie ma takiego pliku.
Miałem taką małą partycję po windowsie, postawiłem na niej nowego capitana, i próbowałem wyszukiwać i w folderze i klikając na tą lupkę u góry po prawej. No nie ma. A co gorsza na głównej partycji nie chce się zainstalować system. W trakcie ściągania, przerywa.
A, i nie zna polecenia sudo...

#24 debreaker

debreaker
  • 30 postów
  • SkądOświęcim

Napisano 01 listopada 2015 - 09:01

Mam rozumieć, iż system na głównej partycji próbowałeś instalować poprzez tryb awaryjny (cmd+r). Może masz za mało miejsca na partycji i przerywa proces ściągania. Ciężko rozwiązać problem jak się tego nie widzi bo przyczyn może być kilka.



#25 bakubus

bakubus
  • 42 postów

Napisano 01 listopada 2015 - 09:34

Tak, robiłem wszystko zgodnie z Twoimi instrukcjami. Na dysku jest ponad 90GB.


Uff. Z drugiego systemu znalazłem ów plik pod wskazanym adresem. Ale jestem pewny, że w terminalu wpisywałem to co trzeba.

Dziękuję.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych