Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[DZIAŁA]Kontroler PCI USB 2.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 02 lutego 2006 - 21:37

Kontroler Unitek PCI - USB 2.0 4+1

Kupiłem w wersji box :
- karta
- pudełko ( na opakowaniu zaznaczona jest zgodność z MacOS)
- CD
- User Manual

Karta oparta na układzie NEC. Kontroler posiada 4 USB zew. i 1 wew.

#2 ŁUKASZ1

ŁUKASZ1
  • 497 postów
  • SkądWARSZAWA

Napisano 02 lutego 2006 - 21:40

Dawno stwierdzilem to ;-) Mialem NACa z G4 450

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 21:49

pudełko ( na opakowaniu zaznaczona jest zgodność z MacOS)

Ja niedawno kupiłem kontroler który niby miał pudełko i płytę ale jak by to powiedzieć było to tak zwane urządzenie no name :) Jako że kupowałem je dla PC bardziej zależało mi na tym aby pracowało po 98 jednak coś mnie podkusiło i włożyłem na chwilę do B&W Bez żadnego problemu zostało potraktowane jako USB 2.0 z Windowsem 98 historia była bardziej skomplikowana :)

[ Dodano: 2006-02-04, 14:58 ]
Dziś kupiłem kontroler PCI USB 2.0 4+1 o konstrukcji opartej na układzie NEC
Nie ma na pudełku wzmianki o Mac'u. Włożyłem do B&W i jest :)
koszt 37zł :)

#4 Mac_Abra

Mac_Abra
  • 674 postów
  • Skądsskątowni

Napisano 06 lutego 2006 - 00:25

A ja: - kupiłem kontroler combo FW + USB2, który MIAŁ na pudełku wszystkioe wymagane znaczki (i nawet Mac OS 8.6 napisali przy USB) FW śmigało piknie, natomiast USB - za przysłowiową "cholerę"... Chipset VIA... nie pomogło nawet ściągnięcie sterownikow (btw jedyne dla Maca z dostępnych na ich stronie, nie licząc jakiegoś tunera...) - za to pokazał dokładne drzewko - cały USB HUB, z pięć pozycji - tylko żadnego urządzenia :? :( - kupiłem śliczne używane combo NEC'a - i działa ślicznie (opiszę wkrótce :) ) konkluzja: ONLY NEC! P.S. Ktoś może pamięta aukcję na Allegro sprzed kilku dni kiedy kontroler USB2 podzedł za ok 160 PLN?

#5 Nippy

Nippy
  • 192 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 kwietnia 2007 - 08:36

UNITEK NEC PCI USB 2.0 Zakupiłem również na Allegro za 31 zł kontroler USB 2.0 z chipsetem NEC i poszło bez żadnych sterowników. Śmiga, że ho, ho...!

#6 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 03 kwietnia 2007 - 09:08

to samo dotyczy tez kart na pcmcia. dzialaja, znajduja urzadzenia, pieknie podaja napiecia

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 kwietnia 2007 - 10:47

to samo dotyczy tez kart na pcmcia. dzialaja, znajduja urzadzenia, pieknie podaja napiecia


Oj nie wszystkie. Moja karta pcmcia usb 2.0 no name za 30 zl potrzebuje sterownika (jedyny sterownik na Maka jaki mozna znalezc na stronie Via). Napiecia nie podaje, zewn. twardy dysk nie pojdzie.

#8 fadro

fadro
  • 698 postów
  • Skądzimuje w poznaniu

Napisano 04 kwietnia 2007 - 09:45

Oj nie wszystkie. Moja karta pcmcia usb 2.0 no name za 30 zl potrzebuje sterownika (jedyny sterownik na Maka jaki mozna znalezc na stronie Via). Napiecia nie podaje, zewn. twardy dysk nie pojdzie.


sorki za niescislosc. mialem na mysli karty z NECiem. z via to ja sie wczesniej meczylem.
na linuszku, na windzie, naBSD, do mamczka to nawet nie probowalem. gubi napiecia albo podaje 3,8V (dysk umarl w ten sposob).

#9 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 04 kwietnia 2007 - 19:41

To dodam jeszcze, ze odpalanie Pismo z wlozona karta z chipsetem Via co jakis czas powoduje zamrozenie systemu na starcie. Badziewie....

#10 Makowa Panienka

Makowa Panienka
  • 194 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 23:37

Dołączam się. Zachęcona komentarzami dotyczącymi kontrolerów NEC kupiłam na allegro Kontroler usb 2.0 na PCI Unitek z chipsetem NEC. Nie ma na nim słowa o kompatybilności z MAC OS a jednak działa. Super sprawa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych