Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizowanie iCloud Kalendarz z Google Calendar


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Venntr-254e609e80

Venntr-254e609e80
  • 7 postów

Napisano 05 października 2015 - 15:14

Cześć

 

Czy istnieje sposób na zsynchronizowanie ze sobą kalendarzy Google i Kalendarz na stronie iCloud.com tak by na bieżąco odświeżały i przekazywały sobie wprowadzane zmiany oraz dodawane wydarzenia?

 

Pozdrawiam



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 05 października 2015 - 17:55

Oczywiście że da się. Dodaj na macu/iphonie/iPadzie konto gmail i zaznacz w preferencjach że ma synchronizować kalendarz.

 

Z kalendarza nie korzystam (na razie) ale robi się to tak. Na mac aby odświeżyć kalendarz naciśnij CDM+R

 

kalendarz_shneeha.jpg


Użytkownik torik edytował ten post 05 października 2015 - 17:56

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 TheMan

TheMan
  • 191 postów

Napisano 06 października 2015 - 18:27

Tutaj działa wszystko pięknie, ale problem pojawia się z kalendarzem na iCloud.com, tam niestety nie da się tak łatwo zaimportować kalendarzy Google, pytanie czy w ogóle się da... 
 
Lub ugryźć to od drugiej strony. Kalendarze Apple udostępnić dla Google z możliwością ich edycji.

 

6ybIDut.png



#4 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 października 2015 - 19:49

iCloud ni inne aplikacje dostępne przez www to niedoróbki są. Przykładem jest Pages gdzie nie można wpisać polskiego znaku.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2015 - 21:07

iCloud ni inne aplikacje dostępne przez www to niedoróbki są. Przykładem jest Pages gdzie nie można wpisać polskiego znaku.

 

Kurde, tam nawet nie można przewinąć strony, bo nagle boczny pasek przewijania znika. Cały ten dostęp do aplikacji iCloudowych poprzez www to jedna wielka żenada.

Icloud disk, bez miniaturek plików (trzeba otworzyć zwykłego jpga, klikając na nim dwukrotnie, żeby zobaczyć co to w ogóle jest - no bez przesady, jakie to ma porównanie do usług sieciowych Google, Dropboxa czy Microsoftu. W aplikacji Notes brak podziału na notatniki, które się stworzyło na kompie - wszystkie notatki w jednej kupie. No tragedia.



#6 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 06 października 2015 - 21:57

Mi akurat notatki się podobają. Można je podzielić na te co idą w icloud i te co pozostają na dysku.Ja potworzyłem sobie kluczowe katalogi i w nich trzymam notatki. Worek można podzielić na mniejsze :)


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2015 - 23:23

Mi akurat notatki się podobają. Można je podzielić na te co idą w icloud i te co pozostają na dysku.Ja potworzyłem sobie kluczowe katalogi i w nich trzymam notatki. Worek można podzielić na mniejsze :)

 

Mi się notatki podobają jako aplikacja na kompie. Świetnie zastępują mi Evernote, bez ciągłego martwienia, że zabraknie mi miesięcznego limitu. Wersja www jest po prostu tak na maksa uproszczona, że szkoda gadać.

 

Ale w sumie to raz potrzebowałem sprawdzić jakąś notatkę z innego kompa, używając www i używając pola "szukaj" jakoś tam sobie poradziłem, więc mimo lekkiej żenady, jakoś tam można z tego skorzystać, jak się nie ma swojego kompa pod ręką.



#8 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 października 2015 - 09:35

A ja myślałem że mi lista notatek wsiąkła a jej w wersji online nie ma, tylko wszystkie notatki wrzucone do jednego worka. Z dwa tygodnie temu wyłączyłem macu używanie icloud dysku i wyłączyłem synchronizację programów poza kontaktami i zakładkami safari. Te usługi sieciowe są chimeryczne i czasem robią szkody (raz zgubiłem pliki z CV żony, dobrze że wysyłałem jej mailem to w drace zostały by PDFy. Udało się odzyskać z kosza w icloud online, po tym powiedziałem do widzenia. Co do evernote, kiedyś używałem ale po jednym większym update programu stał się o n dla mnie za bardzo rozdmuchany i usunąłem konto i program.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#9 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2015 - 10:13

Co do evernote, kiedyś używałem ale po jednym większym update programu stał się o n dla mnie za bardzo rozdmuchany i usunąłem konto i program.

 

Tak jak mówisz. Przy większej ilości notatek muli jak diabli. Poza tym teraz co tydzień chyba pokazuje się wyskakujące okno z ofertą kupna abonamentu. Też dałem sobie spokój.



#10 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 07 października 2015 - 16:23

Notatki to prosty twór, ale dzięki temu że można zmieniać krój czcionki, kolor czy różnicować wielkość + wstawiać obrazki czy pliki spokojnie i bez żalu zrezygnowałem z OneNote na ich korzyść. Wielka zaleta że notatki są wszędzie i nie zajmują dodatkowego miejsca na dysku jak ma to miejsce z OneNote. 


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych