Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Monitor, może jakiś inny niż Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 16 września 2015 - 06:23

Chcę się przesiąść całkowicie z Windowsa na Maca i aby to zrobić do tej pory blokowała mnie zbyt mała matryca w Macu. Posiadam MacBooka Pro z tego roku i chcę kupić do niego monitor zewnętrzny.

Chętnie bym kupił oryginalny Apple ale ceny wydają mi się być za wysokie jak za monitor, więc rozważam jakiegoś innego producenta.

Wydaje mi się że najlepiej jak by monitor miał wejście thunderbolt? Czy może nie jest ono aż tak ważne? Monitor będę wykorzystywał w domu. Zdjęcia, filmy, jakieś dokumenty itd. Nic specjalistycznego.

Jak zacząłem przeglądać oferty to zainteresowałem się monitorem LG 29UC97C-B lub 29UC97-S (jaka jest między nimi różnica może ktoś wie?)

A może coś innego? Monitor do 30 cali w zupełności mi wystarczy. A może poszukać jakiś starszy używany Apple?



#2 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 16 września 2015 - 09:38

Ja mam w użytku LG 29EA93 i bardzo sobie chwalę. Do kodowania i rozrywki ideał. Dla mnie 21:9 to idealne proporcje. 

 

Pozzdro, aa 



#3 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 września 2015 - 06:46

Dell U2515H, mocno polecam.

#4 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 17 września 2015 - 12:09

Tylko Dell nie ma Thunderbolta. A tak sie zastanawiam czy sie przy tym upierac?

#5 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 17 września 2015 - 12:27

upierać się bo przy hdmi jest tylko fullHD - pełna rozdzielczość tylko przy DP aka thunderbolt.

 

pozzdro, aa



#6 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 17 września 2015 - 13:19

Wiec czy jest jakas alternatywa dla LG?

#7 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 17 września 2015 - 14:45

Tylko Dell nie ma Thunderbolta. A tak sie zastanawiam czy sie przy tym upierac?

ma displayport i mini displayport - czyli podłączasz kabel do portu thunderbolt w macbooku bez żadnych przejściowek i masz maksymalną rozdzielczość, łatwo i wygodnie. Wiem co mówię, bo sam używam i bez problemu po displayporcie- mdp idzie pełna rozdzielczość.

Użytkownik klnt edytował ten post 17 września 2015 - 14:46


#8 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 19 września 2015 - 06:26

Nikt więcej nie używa monitora? Może ktoś jeszcze wyrazi swoje zdanie?

#9 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 19 września 2015 - 08:43

Ja używałem wcześniej iMaca 27" i w porównaniu z nim ten Dell U2515H wydaje mi się lepszy. Ta sama rozdzielczość (qhd - 2560x1440), a 2 cale mniej. Sam monitor zajmuje dużo mniej miejsca niż wspomniany iMac (więc podejrzewam, że mniej miejsca niż ATD). Na dodatek dużo portów. Jak się rozglądałem za monitorem to wszyscy go polecali i nie żałuję, że go kupiłem. Zastanawiam się jedynie nad powieszeniem go na ścianie - miałem taki plan, ale ta oryginalna stopka jest naprawdę spoko.



#10 appleBiggestFun

appleBiggestFun
  • 14 postów

Napisano 19 września 2015 - 13:55

Hej. Posiadam Dell 2415q. Polecam.

 

Przestrzegam natomiast przed monitorami o niskich rozdzielczościach (1920x1200 itp), ponieważ sam się na tym przejechałem. Literki będą rozmazane.

 

Telefony, smartfony, tablety, retiny przyzwyczaiły nasze oko do wysokich rozdziałek, poza tym fonty OS X źle wyglądają na monitorach o niskich wartościach gęstości pixeli. (Windows ujdzie - ma inny system wyświetlania).



#11 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 25 października 2015 - 09:32

Ciągle myśle o monitorze i już poważnie rozważałem Della, aż pojawiła się właśnie możliwość zakupu od znajomego rocznego, mało używanego 

APPLE Cinema LED Display 27 Thunderbolt 4K i teraz mam dylemat który będzie lepszy?

#12 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 25 października 2015 - 16:44

Ktoś wypowie się jeszcze na temat monitorów?

#13 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2015 - 17:28

 

Ciągle myśle o monitorze i już poważnie rozważałem Della, aż pojawiła się właśnie możliwość zakupu od znajomego rocznego, mało używanego 

APPLE Cinema LED Display 27 Thunderbolt 4K i teraz mam dylemat który będzie lepszy?

 

 

Znajomy ma roczny monitor, ten mityczny 4K którego Apple nie wyprodukowało?

To bierz i zaraz wystaw na eBayu za dziesiątki tys. $ :D

 

A poważniej: weź MacBooka pod pachę idź najpierw do sklepu gdzie mają tego Della, poproś żeby podłączyli go do Twojego kompa. Zobaczysz jaki obraz daje itp itd.

O to samo poproś znajomego. Będziesz miał porównanie praktyczne. Teraz masz tylko cenowe + opinie kilku użytkowników, które jak widać nie dały Ci pewności co do wyboru.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#14 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 25 października 2015 - 19:35

Żeby to było takie proste to bym zrobił. 

Jeszcze jak bym poszukał to może udało by się znaleźć jakiś sklep w Białym gdzie były by Delle, ale do kumpla mam 200 km, więc musiał bym specjalnie po monitor się przejechać. Dlatego liczę że ktoś pomoże tutaj.



#15 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 25 października 2015 - 21:26

Ale jakiej pomocy oczekujesz konkretnie?

Coś mi się wydaje, że wybór już siedzi w Twojej głowie tylko czekasz na kogoś kto go potwierdzi ;)

Czekasz aż ktoś napisze jaki super jest ATD, że warto, piękny i w ogóle i nie wiadomo nad czym Ty się tak długo zastanawiasz...

 

Powiem Ci obiektywnie tak:

– za cenę ATD można mieć monitor o lepszej matrycy, nowy z gwarancją na kilka lat czy serwisem door to door

– argument nie do zbicia za ATD to design spójny z MacBookiem oraz fakt, że może służyć jako dock dla MB

– kupując roczny egzemplarz nie masz już na niego gwarancji, chyba że poprzedni właściciel wykupił Apple Care


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#16 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 25 października 2015 - 23:00

Właśnie w głowie miałem już tego Della bo nie wydam na Maca 4 tys, bo za tyle można nowego kupić.

Pojawił się ten od znajomego i namieszał mi w głowie.

W życiu miałem kilka monitorów, w firmach w których pracowałem było mnóstwo i nigdy nie widziałem aby monitor się zepsuł, wszystkie służyły latami.

Dlatego zadałem tu pytanie licząc na odpowiedź jak z awaryjnością monitorów Apple?

Myślę że w normalnym użytkowaniu nie zobaczę wielkiej różnicy na korzyść Della. Jednak za nim przemawia i niższa cena i gwarancja.

Za Apple przemawia to co wyżej napisane i to że za kilka lat za ten monitor jeśli będzie bezawaryjny wezmę jeszcze jakieś pieniądze, a za Della to raczej marne szanse na coś konkretnego.



#17 666

666

    Mac Pro doctor


  • 2 401 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 26 października 2015 - 06:53

Możesz poczytać sobie opinie użytkowników: http://www.apple.com...display-27-inch

O resztę możesz popytać np tumpio, arvikę, macsupport czy michallusa: forumowych serwisantów, do których te monitory trafiają na naprawy pogwarancyjne.


mac-pro.pl

Serwis i (roz)budowa stacji roboczych Apple
Masz problem z Makiem Pro? Brakuje mu mocy?

Pisz lub dzwoń: 501211594


#18 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 26 października 2015 - 17:40

Chyba te recenzje przekonały mnie że jednak trzeba kupić Della.

Monitor choć jest piękny i fajnie by się prezentował ma dość dużo negatywnych opinii.



#19 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 26 października 2015 - 22:25

Jak już drążę tutaj temat, to popytam o tego Della.

Przejrzałem ich ofertę i zwracając uwagę na rozdzielczość wybrałem 4 modele.

U2515H

U2715H

P2415Q

P2715Q

Ktoś może wypowie się na temat plusów i wad tych modeli, a może jakiś inny warto rozważyć?


Użytkownik fiko7 edytował ten post 26 października 2015 - 23:31


#20 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 27 października 2015 - 10:07

Zacząłem czytać jeszcze inne fora i do tych bym dorzucił jeszcze
NEC EA274WMi
Eizo EV2736W

#21 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 27 października 2015 - 11:54

Jak już drążę tutaj temat, to popytam o tego Della.

Przejrzałem ich ofertę i zwracając uwagę na rozdzielczość wybrałem 4 modele.

U2515H

U2715H

P2415Q

P2715Q

Ktoś może wypowie się na temat plusów i wad tych modeli, a może jakiś inny warto rozważyć?

Mam U2515H, plusy:

+ dużo portów co zamienia go w swego rodzaju dock dla macbooka (2xhdmi, minidisplayport, displayport, wyjście displayport, wyjście audio, 5xusb3) - dzięki temu można zrobić porządek, bo podłączymy większość urządzeń do monitora zamiast do komputer i nie trzeba kupować przejściówek żeby podłączyć macbooka - w zestawie dołączony jest kabel minidisplayport-displayport, którym podłączymy macbooka z odpowiednią rozdzielczością dla tego monitora

+ fajna podstawka pozwalająca na obrót monitora tak jak chcemy, w pionie, poziomie, pod róznym kątem. Ramię podstawki ma też otwór na kable, a do monitora jest dołączony kawałek plastiku-maskownicy tylnich portów przez co kable się nie rozłażą nigdzie tylko są w miarę estetycznie trzymane

+ bardzo cienka ramka i ładny design (chociaż oczywiście to kwestia gustu)

+ rozdzielczość 2560x1440 - taka sama jak iMac 27" (ale bez retiny), ale za to na biurku monitor zajmuje dużo mniej miejsca

+ w porównaniu z ATD kupisz go za grosze (1000-1400 zł)

Wady? Na razie znalazłem w sumie jedną:

- przyciski dotykowe bez podświetlenia - trzeba się do nich przyzwyczaić, ale nawet mimo tego są trochę niewygodne



#22 fiko7

fiko7
  • 49 postów

Napisano 24 listopada 2015 - 08:19

Jakim kabelkiem najlepiej podłączyć tego Della do Maca pro?

#23 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 24 listopada 2015 - 14:46

Tym, który jest w zestawie, czyli: (mac) minidisplayport - displayport (monitor)



#24 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 05 grudnia 2015 - 15:06

Monitor spisuje się bardzo dobrze, ale nie wiem jak rozwiązać sprawę głośników. Do portu mini Jack podłączyłem słuchawki i wszystko jest ok.

Poprzez złącze USB podłączyłem głośniki i niestety nie chcą grać? Co można z tym pokombinować?



#25 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 05 grudnia 2015 - 15:09

Monitor spisuje się bardzo dobrze, ale nie wiem jak rozwiązać sprawę głośników. Do portu mini Jack podłączyłem słuchawki i wszystko jest ok.
Poprzez złącze USB podłączyłem głośniki i niestety nie chcą grać? Co można z tym pokombinować?

Głośniki na usb chyba dodają tak jakby nową kartę dźwiękową więc w maku będziesz musiał przełączyć urządzenie audio właśnie na te głośniki > naciśnij głośnik na pasku z wcisnietym przyciskiem alt




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych