Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Monitor, może jakiś inny niż Apple?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 ralfs269

ralfs269
  • 45 postów

Napisano 05 grudnia 2015 - 15:28

Kombinowałem już tak i mam tam wybór głośniki wewnętrzne, lub DELL U2515H pokazuje że przez port DisplayPort, ale nie grają :(



#27 Makalele

Makalele
  • 42 postów

Napisano 01 marca 2016 - 23:53

Ma ktoś monitor Philipsa BDM3270QP/00 32''? Ten Dell U2715 wydaje się spoko, ale tu cena minimalnie niższa, kilka cali ekstra więcej, rozdzielczość ta sama, krótszy czas reakcji, jest też DisplayPort. Co sądzicie? Czy jednak Dell lepsza marka? Czy może marka to juz sprawa drugorzędna - mam starą iiYamę 17'' - mimo wieeelu lat niezawodna, nowa 27'' 1080p niby działa, ale czasem ma denerwujący dzwięk ze środka (jakby prądu) - strasznie irytujące (mam na gwarancji, ale nie wiem czy przyjmą coś takiego, szczególnie, że to nie jest cały czas).



#28 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 02 marca 2016 - 12:37

Kombinowałem już tak i mam tam wybór głośniki wewnętrzne, lub DELL U2515H pokazuje że przez port DisplayPort, ale nie grają :(

Żeby to działało to musisz oczywiście podłączyć kabel USB z huba w monitorze do komputera - przez displayport leci obraz i dźwięk z portu minijack, a urządzenia podłączone do usb w monitorze komunikują się oddzielnym kablem usb z monitora do komputera.



#29 qbavoo

qbavoo
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2016 - 21:19

Pytanie a propos wspomnianego DELLa (U2515). Od jakiegoś czasu rozglądam się za monitorem, którego podpinałbym do swojego MBP z początku 2011 roku. Właściwie jestem prawie zdecydowany co do modelu, jednak chciałbym rozwiać moje wątpliwości, unikając tym samym zawodu, kiedy rozpakuję i podłączę sprzęt. Ale do rzeczy...

 

Mój komputer fabrycznie wyposażony został w Intel HD Graphics 3000 512 MB. Rodzima rozdzielczość to bodajże 1280 x 800. 

Natomiast rozdzielczość monitora U2515 to 2560 x 1440.

 

Stąd pytanie: czy mogę mieć problemy z uzyskaniem pełnej rozdzielczości oferowanej przez monitor? 

Mam przejściówkę thunderbold-hdmi, czy ją właśnie zalecacie do podłączenia monitora, by uzyskać najwyższą jakość przesyłu? 

 

Dodam, że komputer ma 8 GB RAMu, bo gdzieś wyczytałem, że podłączenie takiego monitora do komputera to spore obciążenie dla pamięci podręcznej. Wymieniłem też dysk na SSD, ale to już chyba nieistotne.



#30 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 03 marca 2016 - 07:44

Według tego: http://www.notebookc...MI.92840.0.html spokojnie karta obsłuży tą rozdzielczość, ale jeżeli nie chcesz mieć żadnych problemów to podłącz monitor kablem displayport  -> minidisplayport(thunderbolt) - taki kabel jest dołączony do tego monitora.

 

https://support.appl...iewlocale=pl_PL Tutaj masz na stronie Apple napisane, że ten komputer da radę z taką rozdzielczością.


Użytkownik klnt edytował ten post 03 marca 2016 - 07:46

  • qbavoo lubi to

#31 kkrzysiekk84

kkrzysiekk84
  • 12 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 marca 2016 - 20:02

Witam, również polecam del u2515h mam 2 sztuki podpięte do mac mini poprzez thunderbolt, jedyna wada jak dla mnie to przyciski dotykowe, dobra cena w stosunku co do jakości, cienkie ramki


  • qbavoo lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych