Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biblioteka zdjęć w iCloud zajmuje zbyt dużo miejsca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 09 września 2015 - 11:12

Witam,
 
zauważyłem, że biblioteka zdjęć w iCloud nie pokrywa się jeśli chodzi o rozmiar z faktycznym rozmiarem tej samej biblioteki, którą mam na telefonie oraz iPadzie. Poniżej zamieszczam screeny. Skąd wynika tak duża rozbieżność?
 
Telefon:

 

Spoiler

 

iCloud:

 

Spoiler

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#2 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 09 września 2015 - 11:50

A nie masz czasem włączonej opcji "Optymalizuj dysk iPhone'a" w ustawieniach zdjęć na iOS? Bo jeśli tak, to iPhone trzyma tylko część zdjęć w pełnej rozdzielczości, a resztę miniaturki, pobierane są dopiero przy wyświetlaniu.



#3 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 09 września 2015 - 12:30

Niestety nie, od samego początku mam wybraną opcję "Pobieraj i zostaw oryginały". Trochę mnie to martwi, bo zaraz mi miejsca przez to braknie.


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#4 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 09 września 2015 - 13:00

A zobacz jeszcze na iCloud.com czy masz jakieś zdjęcia w albumie Ostatnio usunięte. Nie jestem pewny czy one też zajmują miejsce, ale możesz sprawdzić.



#5 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 09 września 2015 - 13:11

Na iCloud.com nie ma nawet takiego folderu. Dziwna sprawa, liczba zdjęć i wideo jest identyczna (w telefonie, na iPadzie i na iCloud.com jest to 611), a w chmurze ich rozmiar jest prawie o 1GB większy.

 

Sytuacja bez wyjścia?


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#6 plnt

plnt
  • 58 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 września 2015 - 20:21

Miałem podobną sytuację – ponad 1,2 GB więcej miejsca zajętego na iCloud niż by to wynikało z zawartych w bibliotece zdjęć. Co więcej gdy usunąłem, wszystkie zdjęcia z wszystkich urządzeń, to się okazało, że nadal jest zajęte te 1,2 GB. Nie znalazłem innej metody na wyczyszczenie tego błędu, tylko wyłączyłem funkcję „Biblioteki zdjęć iCloud” sądząc, że to zresetuje zawartość konta. Potem musiałem przez miesiąc obyć się bez „Biblioteki zdjęć iCloud”, bo każde włączenie funkcji przywracało dotychczasową zawartość konta iCloud (w sumie pustego), ale z błędną wielkością 1,2 GB danych. 



#7 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 14 września 2015 - 07:28

Czyli wychodzi na to, że jedyną opcją jest zgranie zdjęć z chmury, wyłączenie funkcji na 30 dni (rozumiem, że dopiero po 30 dniach zawartość się zeruje, tak?), a potem ponowne jej włączenie i wgranie zdjęć z powrotem. 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 14 września 2015 - 08:11

Czyli wychodzi na to, że jedyną opcją jest zgranie zdjęć z chmury, wyłączenie funkcji na 30 dni (rozumiem, że dopiero po 30 dniach zawartość się zeruje, tak?), a potem ponowne jej włączenie i wgranie zdjęć z powrotem. 

 

Chyba nawet po 40 dniach. Przynajmniej taka informacja się wyświetla w momencie usuwania zdjęcia. 

 

6LTrhZf.jpg



#9 OneGhost

OneGhost
  • 296 postów

Napisano 26 września 2015 - 06:58

Po wyłączeniu biblioteki pisze, że po 30 dniach. Też mam w sumie podobną sytuację w sumie już drugi raz. Poprzednim razem załatwiłem to przez infolinię Apple, zresetowali mi bibliotekę na serwerze i nie musiałem czekać 30 dni, ale sam proces był strasznie upierdliwy i nie polecam. Nie było to niestety tak, że dzwonię, proszę o reset i załatwione, tylko musiałem dokładnie to opisywać, odbierać telefony co kilka dni i tłumaczyć, że dalej nie działa, opisywać sytuację różnym konsultantom, którzy oczywiście zawsze na początku myślą, że użytkownik coś źle robi i tłumaczą różne sposoby, które niestety nie działają. Zajęło to chyba ze 2 tygodnie i w końcu mi zresetowali i wszystko działało ok. Teraz też wolę już czekać te 30 dni, plus ze 2 dodatkowe na wszelki wypadek.

plnt możesz napisać, czy od razu po 30 dniach włączyłeś bibliotekę, czy czekałeś dłużej?



#10 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 01 października 2015 - 16:35

Po wyłączeniu biblioteki pisze, że po 30 dniach. Też mam w sumie podobną sytuację w sumie już drugi raz. Poprzednim razem załatwiłem to przez infolinię Apple, zresetowali mi bibliotekę na serwerze i nie musiałem czekać 30 dni, ale sam proces był strasznie upierdliwy i nie polecam. Nie było to niestety tak, że dzwonię, proszę o reset i załatwione, tylko musiałem dokładnie to opisywać, odbierać telefony co kilka dni i tłumaczyć, że dalej nie działa, opisywać sytuację różnym konsultantom, którzy ocywiście zawsze na początku myślą, że użytkownik coś źle robi i tłumaczą różne sposoby, które niestety nie działają. Zajęło to chyba ze 2 tygodnie i w końcu mi zresetowali i wszystko działało ok. Teraz też wolę już czekać te 30 dni, plus ze 2 dodatkowe na wszelki wypadek.

plnt możesz napisać, czy od razu po 30 dniach włączyłeś bibliotekę, czy czekałeś dłużej?

 

Podpinam się. Jakiś miesiąc temu miałem dokładnie ten sam problem. W telefonie zdjęc 1,3 GB, a iCloud pokazywał 6,8 GB.

Dzwoniłem na infolinię Apple, ale tam wmawiano mi że to wina tego, iż nie używam oficjalnej wersji softu, a beta. Nic nie pomogło. Wyłączyłem Bibliotekę Zdjęć i czekałem 30 dni aż się zresetuje. W tym czasie zastanawiałem się jaki sens ma ta biblioteka. Strumień zdjęć był dla mnie o tyle lepszy, że mogłem wykasować zdjęcie z pamięci iphona a zdjęcie pozostawało w strumieniu. 



#11 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 03 października 2015 - 16:15

 Strumień zdjęć był dla mnie o tyle lepszy, że mogłem wykasować zdjęcie z pamięci iphona a zdjęcie pozostawało w strumieniu. 

 

Zdjęcie pozostawało w struniemiu ale tylko przez 30 dni, później było kasowane. Z iCloud nie znikają.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych