Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dock zmienia położenie po przyłączeniu ekranu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2015 - 20:39

Mam taki problem. Kiedy podłączam do swojego rMBP dodatkowy monitor zewnętrzny po pewnym czasie dock z laptopa przenosi się na podpięty ekran. Czy da się jakoś ustawić, aby dock cały czas permanentnie był wyświetlany na laptopie?



#2 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 września 2015 - 21:27

Mam taki problem. Kiedy podłączam do swojego rMBP dodatkowy monitor zewnętrzny po pewnym czasie dock z laptopa przenosi się na podpięty ekran. Czy da się jakoś ustawić, aby dock cały czas permanentnie był wyświetlany na laptopie?

 

Wejdź w ustawienia monitora i jak zobaczysz dwa ekrany to na tym symbolizującym zewnętrzny monitor taki biały dodatkowy pasek, przeciągnij go na ekran symbolizujący macbooka i dock wróci na macbooka.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#3 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 04 września 2015 - 21:31

Wejdź w ustawienia monitora i jak zobaczysz dwa ekrany to na tym symbolizującym zewnętrzny monitor taki biały dodatkowy pasek, przeciągnij go na ekran symbolizujący macbooka i dock wróci na macbooka.

to wiem, można łatwiej myszką zjechać na dół ekranu i dock wróci, natomiast jest pytanie czy da się jakoś zrobić żeby ten dock się w ogóle nie przemieszczał na dołączony ekran



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 21:39

to wiem, można łatwiej myszką zjechać na dół ekranu i dock wróci, natomiast jest pytanie czy da się jakoś zrobić żeby ten dock się w ogóle nie przemieszczał na dołączony ekran

 

Jak ci nie potrzebna belka na drugim monitorze, to wyłącz w preferencjach Mission Control > Osobne przestrzenie dla monitorów. No ale to takie połowiczne rozwiązanie.

Jak ja podłączam drugi monitor to ustawiam sobie Dock z boku ekranu zamiast na dole i tyle.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych