Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

mail drop - jak uruchomić ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marekbtl

Marekbtl
  • 7 postów

Napisano 04 września 2015 - 18:22

Witam

 

Pierwszy  raz na forum więc litości.

Imac z yosemite aktualna wersja oraz program mail wer 8.2 - niestety nie mam zielonego pojęcia jak uruchomić i co zrobić żeby duże załączniki szły przez chmurę. Na początku to działało samo z siebie - czyli wysyłam maila do odbiorcy pracującego na win a on otrzymuje link do ściągnięcia pliku z chmury. Mega ułatwia to pracę ale niestety nie mogę się doszukać jak włączyć i skonfigurować (np załączniki pow. pewnej wielkości idą przez chmurę - mniejsze standardowo).

Jeśli ktoś tego używa i wie co z tym fantem zrobić, będę wdzięczny za pomoc.



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 18:44

Mega ułatwia to pracę ale niestety nie mogę się doszukać jak włączyć i skonfigurować (np załączniki pow. pewnej wielkości idą przez chmurę - mniejsze standardowo).

Jeśli ktoś tego używa i wie co z tym fantem zrobić, będę wdzięczny za pomoc.

Niby minimum to 20 MB, ale u mnie też czasem przestało działać, może zmiana na mniejszy limit pomoże?

 

Komenda w Terminalu:

 

defaults write com.apple.mail minSizeKB 

 

wielkość podajesz jak na przykładzie niżej - to jest np. 10 MB:

defaults write com.apple.mail minSizeKB 10000

 

Więcej: http://www.techradar...in-os-x-1296850

 

Nie sprawdzałem czy działa, bo nie używam.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 04 września 2015 - 18:46


#3 Marekbtl

Marekbtl
  • 7 postów

Napisano 04 września 2015 - 19:12

dzisiaj właśnie wysyłałem pliki pow. 20 MB ale poszły normalnie - niestety nie pojawia się okienko z zapytaniem jak wysłać załącznik (kiedyś tak było i działało), a teraz kicha. Nie mniej jednak dzięki za link tak też zrobiłem, ale czy działa to nie wiem.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 19:31

dzisiaj właśnie wysyłałem pliki pow. 20 MB ale poszły normalnie - niestety nie pojawia się okienko z zapytaniem jak wysłać załącznik (kiedyś tak było i działało), a teraz kicha. Nie mniej jednak dzięki za link tak też zrobiłem, ale czy działa to nie wiem.

 

Ten maildrop to jest fajny w zamyśle.

Ale wyszło dziadostwo, które działa kiedy ma akurat ochotę.



#5 Marekbtl

Marekbtl
  • 7 postów

Napisano 04 września 2015 - 19:35

Przy ustawieniach kont pocztowych nie ma nic do włączania mail drop (w zaawansowanych), natomiast przy icloud jest. Może to trzeba jakoś zsynchronizować - niestety słaby jestem w te klocki.



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 19:41

Przy ustawieniach kont pocztowych nie ma nic do włączania mail drop (w zaawansowanych), natomiast przy icloud jest. Może to trzeba jakoś zsynchronizować - niestety słaby jestem w te klocki.

 

Jedno ustawienie jest w programie Mail: Preferencje > Konta > icloud > zaawansowane > wysyłaj duże załączniki przez maildrop.

 

Drugie ustawienie jest na stronie www.icloud.com pod Mail > Preferencje (kółko zębate w prawym dolnym rogu) > Utwórz > Do wysyłania większch bla bla bla..

 

Oba próbowałem odznaczać i zaznaczać ponownie, ale i tak funkcja żyje własnym życiem. Raz działa raz nie. Dałem sobie spokój i korzystam z Droboxa już od dawna.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 04 września 2015 - 19:42


#7 Marekbtl

Marekbtl
  • 7 postów

Napisano 04 września 2015 - 20:42

Też tak ustawiłem, natomiast to dotyczy konta pocztowego w icloud a nie kont pocztowych na innych serwerach, czy drop box działa jak mail drop, czyli automatycznie wysyła załaczniki na jakiś zewnętrzny serwer   a w mailu odbiorca dostaje link?



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 20:54

Też tak ustawiłem, natomiast to dotyczy konta pocztowego w icloud a nie kont pocztowych na innych serwerach, czy drop box działa jak mail drop, czyli automatycznie wysyła załaczniki na jakiś zewnętrzny serwer   a w mailu odbiorca dostaje link?

 

Podobnie. Wrzucasz załącznik/plik do folderu Dropbox na dysku i włączasz synchronizację.

Klikasz prawym klawiszem na pliku, pobierasz link i wklejasz link do maila. I tyle.

Odbiorca w mailu klika na link i pobiera załącznik ze strony droboxa.

 

Dla pewności możesz poczekać z wysłaniem, aż ten mały znaczek na pliku w katalogu pokaże, że ten został już skopiowany na serwer Dropboxa.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 04 września 2015 - 21:02


#9 Marekbtl

Marekbtl
  • 7 postów

Napisano 04 września 2015 - 22:00

Dzieki za pomoc, ale dla mnie mail drop jest dużo wygodniejszy

#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 04 września 2015 - 22:47

Dzieki za pomoc, ale dla mnie mail drop jest dużo wygodniejszy

 

Nawet jak działał, to zdarzyło mi się kilka razy, że ktoś nie mógł odebrać załącznika bo korzystał chyba z jakiegoś przeglądarkowego czytnika maili i link mu się nie wyświetlał. To że się wysyła, nie znaczy jeszcze, że można odebrać  :)



#11 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 stycznia 2016 - 15:30

Czy ktoś wie jak przywrócić pytanie w programie pocztowym które się pojawia czy chcę wysłać maildrop czy zwykły plik? Kliknąłem przez przypadek nie pytaj więcej i teraz wysyła mi wszystko powyżej 10mb przez maildrop a muszę wysłać w normalny sposób. 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#12 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 22 stycznia 2016 - 19:25

Mail.app->Konta->Zaawansowane zaznaczyć Wysyłaj duże załączniki przy użyciu Mail Drop. Wedle życzenia zaznaczasz lub odznaczasz. Może być też tak że na koncie pop tej opcji nie będzie.


Użytkownik torik edytował ten post 22 stycznia 2016 - 19:26

MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych