Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skrót klawiszowy na powiększenie okna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 nessoo

nessoo
  • 6 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 10:21

Witam, czy istnieje skrót klawiszowy umożliwiający automatyczne dopasowanie okna na szerokość do ekranu? Coś na wzór zielonego przycisku służącego w aplikacjach do maksymalizacji, tylko nie zasłaniającego docka i górnego paska.


Użytkownik nessoo edytował ten post 24 sierpnia 2015 - 10:21


#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 sierpnia 2015 - 11:24

Nie istnieje taki skrót ale możesz go sobie sam stworzyć:

  • Wejdź do System Preferences → “Keyboard”
  • Wybierz “Keyboard Shortcuts” → “Application Shortcuts” i kliknij + aby utworzyć nowy skrót
  • Wpisz “Zoom” w “Menu Title” następnie kliknij w "Keyboard Shortcut" aby zdefiniować swój skrót np. (Control+Command+=)
  • Kliknij "Add"

create-zoom-window-keystroke.jpg

 

Teraz wciskając Control+Command+= (lub inny jaki zdefiniowałeś) otrzymasz "zoom" aktywnego okna.

 

Źródło: OSXDaily



#3 nessoo

nessoo
  • 6 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 12:49

Dziękuję, lecz sposób ten działa tak samo, jak dwukrotne kliknięcie na belce - dopasowywuje okno tylko na wysokość. Mi zależy na dopasowaniu okna na szerokość.



#4 Murphy

Murphy
  • 70 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 14:12

Wypróbuj program Cinch. Mozna pobrać demo i normalnie z niego korzystać. Sam używam od dłuższego czasu.

#5 nessoo

nessoo
  • 6 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 18:10

Myślałem, że uda się to załatwić bez zewnętrznych aplikacji, no ale trudno, w każdym razie bardzo dziękuję!



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2015 - 18:15

Myślałem, że uda się to załatwić bez zewnętrznych aplikacji, no ale trudno, w każdym razie bardzo dziękuję!

 

To zależy tez od aplikacji którą próbuje się tak powiększyć. Np. programy Firefox i Opera powieszają się domyślnie na całą szerokość ekranu ale Safari i inne natywne programy OS X już nie.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 24 sierpnia 2015 - 18:15


#7 nessoo

nessoo
  • 6 postów

Napisano 24 sierpnia 2015 - 18:20

Tak, właśnie zauważyłem. Problem dotyczył Chrome i byłem pewien, że w innych aplikacjach będzie tak samo, lecz teraz jak sprawdziłem, to Firefox działa bezproblemowo. Swoją drogą Safari u mnie się także powiększa na całą szerokość ekranu.



#8 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 24 sierpnia 2015 - 18:40

Swoją drogą Safari u mnie się także powiększa na całą szerokość ekranu.

 

U mnie nie. Zapamiętuję start okna rozciągniętego na całą szerokość, ale jak się ręcznie zwęzi to już nie wróci do poprzedniego rozmiaru.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych