Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipad air 4, uspienie -wifi , ipad 3 - działa ok


Najlepsza odpowiedź Crimson-Pirate , 06 sierpnia 2015 - 07:36

to byla kwestia routera...

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 02 sierpnia 2015 - 23:11

Witam

Pod kilku latach użytkowania Ipad 3 generacji, przesiadłem się na Ipada Air 2 .

Zauważyłem , ze po zostawieniu go w bezczynności na jakieś 10 min , po przebudzeniu wifi jest wyłączone i włącza się w czasie 2sek do 1,5 min.

system najnowszy na dzień dzisiejszy. Ios został zaktualizowany od razu po rozpakowaniu z pudełka , tj 2 dni temu.

Dla porównania nadal mam Ipada 3 , gdzie takie coś nie występuje i nigdy nie występowało (ten sam ios).

Czytałem trochę i sam już nie wiem , czy to jest normalne i system w ten sposób oszczędza baterie ? Jeśli tak to szkoda , że nie mamy nad tym żadnej kontroli . A czekać 30 sekund to niby nie długo ale mimo wszystko jest to frustrujące , czasem potrzbuję coś szybko zoabczyć i nie bardzo chce czekać do 1 min na włączenie wifi.

Pytanie do innych użytkowników Ipada air 2 , czy też takie coś występuje ?

Czy mam oddać go na gwarancje ?



#2 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 09:45

dodam , ze czytalem an wielu forach i nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi.

czesto sa tez odpowiedzi wykluczajace sie. Dodam takze , ze znika mi ta ikonka wifi po lewej stornie u gory ekranu. Tzn znika gdy wlaczam ipada po przebudzeniu, nastepnie z czasem sie pojawia..

Niektorzy twierdza , ze to normalne inni natomiast ze to jakis BUG..

Samo juz niewiem , jako , ze to nowe urzadzenie to myslalem o oddaniu na gwarancje ale nie wiem czy jest sens.



#3 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 10:06

Oczywiście, że nie jest to normalne. Chyba nie wyobrażasz sobie, że Apple zaprojektowało sprzęt, który po przebudzeniu łączy się z siecią 1,5 minuty  :lol:

U mnie i na Air i Air 2 po podniesieniu klapki wifi łączy się momentalnie. 



#4 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 13:18

Oczywiście, że nie jest to normalne. Chyba nie wyobrażasz sobie, że Apple zaprojektowało sprzęt, który po przebudzeniu łączy się z siecią 1,5 minuty  :lol:

U mnie i na Air i Air 2 po podniesieniu klapki wifi łączy się momentalnie. 

 

rozumiem , ze ikonka wifi jest caly czas zapalona ? tzn odrazu sekunde po wybudzeniu ipada widac ikonke wifi ?

 

Ewentualnie czy moze to byc wina routera ? mojej sieci wifi . 

tyle tylko ze Ipad 3 działa na tej samej sieci bez problemu.


Użytkownik Crimson-Pirate edytował ten post 03 sierpnia 2015 - 13:30


#5 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:25

Przed chwilą podniosłem okładkę w air 2 (leżał nieużywany około godziny) a ikona wifi po prostu jest widoczna od razu. Nie ma żadnego czasu oczekiwania.

Na Twoim miejscu najpierw odtworzyłbym iPada na czysto a jeśli to nie pomoże musisz wykluczyć właśnie problem z routerem, podłączając tablet do innego lub innych routerów. 


Użytkownik RBB edytował ten post 03 sierpnia 2015 - 14:29


#6 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:42

Przed chwilą podniosłem okładkę w air 2 (leżał nieużywany około godziny) a ikona wifi po prostu jest widoczna od razu. Nie ma żadnego czasu oczekiwania.

Na Twoim miejscu najpierw odtworzyłbym iPada na czysto a jeśli to nie pomoże musisz wykluczyć właśnie problem z routerem, podłączając tablet do innego lub innych routerów. 

 

Ipada restartowalem twardym resetem , oprocz tego jak mowisz na czysto tez odtwarzałem. 

Wziałem go dzisiaj do pracy i sprawdzalem narazie na WIFI po czasie okolo 40 min i widze ze WIFI działało ok

Daltego wlasnie pytalem czy tu moze byc wina.

Teraz wyciszony jest od okolo 2 godzin poczekam do 16.00 i jak ebde wychodzil sprawdze raz jeszcze.



#7 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 03 sierpnia 2015 - 15:17

ja bym zaczał od resetu ale rutera... moze jest jakis konflikt z adresacja ip.


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#8 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 04 sierpnia 2015 - 09:54

ja bym zaczał od resetu ale rutera... moze jest jakis konflikt z adresacja ip.

 

zrobiłem restart .

zmieniłem pasma ,kanały, statyczne ip, itp wszsytko co się dało - bez rezultatów.

natomiast testowałem na innym routerze oraz na internecie udostepnionym z galaxy s4 i wyglada na to ze tutaj ten problem nie wystepuje.



#9 Kuba2000

Kuba2000
  • 2 043 postów
  • SkądKielce

Napisano 04 sierpnia 2015 - 12:11

Problem jest w 100% w routerze, było już na forum, napisz jaki masz router, może trzeba go odpowiednio skonfigurować.


iPhone 6S PLUS 128GB SILVER | Apple Watch Series 3 42mm Fog | Asus A501LX i7 5500U Nvidia GE FORCE 950M 8GB ram 1TB Dysk twardy


#10 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 04 sierpnia 2015 - 12:28

asus dsl-n10 - najnowsze firmware, przerobilem kilka konfiguracji i nic .

najbardziej dziwi mnie rzecz ,ze z iphonem i ipadem 3 wszystko dziala ok.



#11 Crimson-Pirate

Crimson-Pirate
  • 7 postów

Napisano 06 sierpnia 2015 - 07:36   Najlepsza odpowiedź

to byla kwestia routera...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych