Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kontakty iCloud vs. Google Contacts


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 28 lipca 2015 - 19:47

Przez wiele lat używałem telefonu z Androidem i wszystkie kontakty trzymałem na serwerach Google. W momencie przesiadki na iPhona zacząłem zastanawiać się nad migracją do iCloud.

Chciałem zapytać, czy te 2 usługi różnią się czymś? Czy któraś jest lepsza/któraś gorsza albo od strony technicznej w której lepiej trzymać kontakty? Wiem, że iCloud dosyć mocno jest ograniczona pod względem tworzenia grup i później przenoszenia do nich kontaktów z poziomu telefonu (nie da się).

Jakie są Wasze opinie?



#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 28 lipca 2015 - 20:40

Przez wiele lat używałem telefonu z Androidem i wszystkie kontakty trzymałem na serwerach Google. W momencie przesiadki na iPhona zacząłem zastanawiać się nad migracją do iCloud.

 

Przesiadkę Android->iOS miałem już jakiś czas temu. Ale do dziś korzystam z kontaktów na serwerach Google. Nie chciało mi się robić przenosin. Na co dzień korzystam z Gmaila, więc dostęp i ewentualna ich edycja jest możliwa od razu po zalogowaniu się do poczty. Ogólnie jest OK, chociaż jest pewien problem z synchronizacją. Działa z opóźnieniem, szczególnie jeżeli zmianę wprowadzam z poziomu Gmaila. iPhone chyba nie obsługuje push-a dla Google Contras, stąd ten problem. Dla pewności po edycji robię manualne odświeżanie. 

 

iPhone nie widzi moich grup kontaktów widocznych na Gmailu. Więc jeżeli Ci na nich zależy to powinieneś rozważyć iCloud-a.


Użytkownik Duke123 edytował ten post 28 lipca 2015 - 20:41


#3 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2015 - 11:24

Ale jeśli chcesz żeby się w ogóle synchronizowało to nie przesiadaj się na iCloud bo ta usługa zwyczajnie nie działa tak jak wspomniany Google.

Jest na ten temat kilka wątków. 

Polecam pozostanie przy Google.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#4 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 30 lipca 2015 - 12:05

Dlaczego? Przeniosłem kontakty na iCloud i na razie aktualizują się. Zauważyłem dwie różnice:

 

- zdjęcia - teraz jak ktoś dzwoni to wyświetla mi się zdjęcie na całym ekranie - wcześniej pokazywała się tylko miniaturka w kółku.

- szybsza synchronizacja niż w przypadku Gmaila.



#5 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 30 lipca 2015 - 12:11

- zdjęcia - teraz jak ktoś dzwoni to wyświetla mi się zdjęcie na całym ekranie - wcześniej pokazywała się tylko miniaturka w kółku.

 

Korzystam z Google, a fotka pojawia się na całym ekranie. Więc to nie jest kwestia przeniesienia na iCloud.



#6 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 02 sierpnia 2015 - 06:58

Póki co brak wsparcia ze strony Apple do zarządzania grupami z poziomu telefonu jest mega wkurzające... 

Nie rozumiem po co te grupy skoro nie da się nimi zarządzać z telefonu. Mam ustawione kontakty na "prywatne" i "służbowe". Kiedy dodam jakiś kontakt w telefonie to i tak ręcznie na komputerze muszę go przenieść do którejś z tych grup, bo inaczej nie widać go wcale w żadnej... Dziwne, że do tej pory nikt tego nie poprawił...



#7 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 03 sierpnia 2015 - 10:13

Zostaw je w google. Kontakty w google mają lepszą kompatybilność. Podepniesz je pod wszystko co używa standardowych protokołów.

jak przeniesiesz na icloud to niestety ograniczysz je tylko do sprzętu apple.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#8 dtox

dtox
  • 145 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 12:35

a jak szybko przerzucic kontakty z iCloud na Google?



#9 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2015 - 12:49

Zaznaczyć wszystkie w aplikacji kontakty na Macu, kliknąć kopiuj i wklej w Google.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#10 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2015 - 13:01

Zaznaczyć wszystkie w aplikacji kontakty na Macu, kliknąć kopiuj i wklej w Google.

 

Lub po prostu przeciągnąć je.



#11 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:23

O to mi szło :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#12 dtox

dtox
  • 145 postów

Napisano 03 sierpnia 2015 - 14:47

a na iPhonie?



#13 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpnia 2015 - 15:01

Nie wiem czy się da wyeksportować w jakimś CSV...?


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#14 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 03 sierpnia 2015 - 19:01

Jak nie masz Maka to na dowolnym kompie, z poziomu gmaila możesz zaimportować pocztę i kontakty ze skrzynki iCloud (jest funkcja w opcjach gmaila). Trochę to trwa (zależnie ile masz maili). Maile możesz potem łatwo wyrzucić bo są oznaczone etykietą. Kontakty zostaną. https://support.goog...er/164640?hl=pl


  • dtox lubi to

#15 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 04 sierpnia 2015 - 07:26

a na iPhonie?

Na iphonie nie da się :(

Swoją drogą - czytałem, że kontakty Google w iphonie mają problem z "push"- tzn nie synchronizują się tak łatwo i szybko jak z icloud. Poza tym na jakimś zagranicznym forum pisali też o rozdzielczości zdjęć - że iCloud podobno potrafi przechowywać zdjęcia w lepszej rozdzielczości i większe niż te w kontaktach Google. Ma ktoś jakieś doświadczenia lub wiedzę z tym?



#16 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 sierpnia 2015 - 08:32

Zostaw je w google. Kontakty w google mają lepszą kompatybilność. Podepniesz je pod wszystko co używa standardowych protokołów.

jak przeniesiesz na icloud to niestety ograniczysz je tylko do sprzętu apple.

 

Bzdura, jakoś mam podpięte na PC pod Outlook, taski kalendarze też i jakoś działa bez zająknięcia.


  • jachraniak lubi to
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#17 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 09 sierpnia 2015 - 06:53

Wróciłem z powrotem na kontakty gmail i z automatu zmniejszyły mi się wyświetlane zdjęcia dzwoniących osób do małych kółek... Wie ktoś jak ustawić by wyświetlane były tak samo jak z iCloud na całym ekranie?



#18 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 09 sierpnia 2015 - 10:37

Wróciłem z powrotem na kontakty gmail i z automatu zmniejszyły mi się wyświetlane zdjęcia dzwoniących osób do małych kółek... Wie ktoś jak ustawić by wyświetlane były tak samo jak z iCloud na całym ekranie?

 

Zdjęcia kontaktów dodawałem z poziomu iPhona. Wtedy zaczęły wyświetlać się na cały ekranie.



#19 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 sierpnia 2015 - 15:00

Bo taka jest zasada.

Wrzucone z poziomu kontaktów na Gmailu pokazuje małe, z poziomu telefonu pokazuje na całym ekranie.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#20 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 11 sierpnia 2015 - 07:06

Bo taka jest zasada.

Wrzucone z poziomu kontaktów na Gmailu pokazuje małe, z poziomu telefonu pokazuje na całym ekranie.

co każde domniemywać, że zdjęcia te przechowywane są gdzieś lokalnie, a nie na serwerze Google w pełnej rozdzielczości...



#21 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 11 sierpnia 2015 - 08:21

Bzdura, jakoś mam podpięte na PC pod Outlook, taski kalendarze też i jakoś działa bez zająknięcia.

 

A ja gdzieś napisałem że w Oultooku nie działa? W Outlooku działa bo Apple wspiera Outlooka dla Windows. Ja tylko napisałem że Google kontakty podepniesz wszędzie gdzie masz standardowy protokół carddav do kontaktów (bez łaski Apple). Spróbuj podpiąć kontakty z icloud np pod thunderbirda czy androida. Icloud niestety podepniesz tam gdzie apple Ci pozwoli. Fakt są jakieś dziwne aplikacje do synchronizacji trzecich firm, ale nie wiadomo którędy te kontakty lecą i czemu przez jakieś chmurowe usługi aplikacji.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#22 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2015 - 17:42

A ja gdzieś napisałem że w Oultooku nie działa? W Outlooku działa bo Apple wspiera Outlooka dla Windows.


Pozwól, że Ci podkoloruję nieco, co napisałeś, bo chyba masz sklerozę, przeczytaj swoją wypowiedź zanalizuj, przypomnij, zanim następnym razem wybuchniesz świętym oburzeniem:
 

jak przeniesiesz na icloud to niestety ograniczysz je tylko do sprzętu apple.


Więc albo ja czegoś nie rozumiem, albo rżniesz głupa teraz.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#23 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 12 sierpnia 2015 - 08:13

Sorry za rżnięcie głupa. Niestety nie zajdę na ten poziom dyskusji który preferujesz.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych