Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari nie może otworzyć strony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 apollos

apollos
  • 14 postów

Napisano 13 lipca 2015 - 08:49

Cześć,

zmieniłem ostatnio pracę, w związku z czym dostawca Internetu też jest nowy. Zauważyłem, że niektóre strony z przeglądarki Safari kompletnie się nie ładują. Dostaję taki komunikat:

 

Safari nie może otworzyć strony

Safari nie może otworzyć strony "<url>"; nie może nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem "<url>".

 

Ustawiłem DNSy na 8.8.8.8, ale i to nie pomaga. W czym może być problem?



#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lipca 2015 - 08:52

Jakieś przykłady strony? http czy https?



#3 apollos

apollos
  • 14 postów

Napisano 14 lipca 2015 - 08:51

Głównie https z tego co widzę. Choćby czasem Youtube ma problemy.



#4 farek

farek
  • 18 postów

Napisano 15 lipca 2015 - 07:13

Mam dokładnie ten sam problem, czasami nie otwiera stron - komunikat "safari nie może znaleźć serwera" , "safari nie może otworzyć strony". Chrome działa normalnie, jedynie co mi pomaga to rozłączenie się i połączenie się na nowo z wi-fi. Zdarza się też często, że samych obrazków nie wczytuje (wszędzie na stronie mam pytajniki). Uciążliwe to a nie wiem co z tym zrobić.



#5 Seb11

Seb11
  • 127 postów

Napisano 16 lipca 2015 - 08:41

Potwierdzam problem z safari zaraz po zainstalowaniu bety 10.11 nie mogę otworzyć strony logowania do jednego z banków inne serwisy działają ok.

stronę banku która nie otwiera się na Safari na Firefox działa prawidłowo, kasowałem już cookie i dane witryn nie pomogło ktoś jakiś pomysł ?

jest możliwość jeszcze jakiegoś resetu Safari ?


Użytkownik Seb11 edytował ten post 16 lipca 2015 - 08:48


#6 Minoritatoj

Minoritatoj
  • 71 postów
  • SkądErgoldsbach , D

Napisano 16 lipca 2015 - 10:07

Cześć,

zmieniłem ostatnio pracę, w związku z czym dostawca Internetu też jest nowy. Zauważyłem, że niektóre strony z przeglądarki Safari kompletnie się nie ładują. Dostaję taki komunikat:

 

Ustawiłem DNSy na 8.8.8.8, ale i to nie pomaga. W czym może być problem?

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Widocznie Twój dostawca posiada sieć na nowych protokołach i Twój Mac nie potrafi go przetrawić. Stare sieci pracujące jeszcze na IP4 działają bez zarzutu, niestety już sieci "nowe" kablowe są już rozbudowane i gryzie się na Naszym sprzętem. Ten sam problem dotyczy również urządzeń od Microsoftu (XBOX One, XBOX LIVE). Temat jest już bardzo stary i widnieje na forum pod różnymi postami, głównie w wątkach o wifi, Safari, sieci ect. 

Ja przykładowo poprosiłem o wyłączenie protokołu DSLite i ograniczenia łączenia z IP6 i problemy jak ręką odjął. Pozdrawiam


Z kobietą o rudych włosach jest jak z domem : im bardziej rdzawy dach, tym bardziej piwnica mokra. 

Jest to wyłącznie moja subiektywna ocena i w żadnym wypadku nie ma na celu urazić Panie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych