Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki program do przeglądania zdjęć zamiast natywnych ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#26 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 03 listopada 2015 - 23:13

LilyView - według mnie najlepsza przeglądarka zdjęć.


Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#27 grzyboo

grzyboo
  • 3 postów

Napisano 18 listopada 2015 - 13:49

Witam,

 

Też bym chętnie nawet zakupił jakąś niedrogą przeglądarkę zdjęć. Jak dla mnie ideałem na razie jest prościutka geeqie z linuxa.

Potrzebuję kilku funkcji:

- po lewej lista miniatur z danego katalogu z grupowaniem jpg+raw i innych plików pomocniczych o tej samej nazwie ale innych rozszerzeniach. (w xnview się nie doszukałem grupowania)

- po prawej duże okno z podglądem

- możliwość definiowania własnych akcji, albo przynajmniej wsparcie dla usług z Automatora, jak to jest w Finderze.

- wsparcie dla Retiny. 

- kasowanie, przenoszenie czy kopiowanie plików

Tylko tyle i aż tyle. Jakoś nie znalazłem niczego co spełniałoby te w sumie proste wymagania.

Systemowy podgląd jest zepsuty w El Capitanie i wyświetla zielone okno i nie wiadomo kiedy to będzie naprawione.

XnView nie wspiera Retiny, geegie pod quartzem się wywala i nie wspiera retiny. LilyView jest strasznie uboga. 



#28 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 18 listopada 2015 - 14:23

Witam,

 

Też bym chętnie nawet zakupił jakąś niedrogą przeglądarkę zdjęć. Jak dla mnie ideałem na razie jest prościutka geeqie z linuxa.

Potrzebuję kilku funkcji:

- po lewej lista miniatur z danego katalogu z grupowaniem jpg+raw i innych plików pomocniczych o tej samej nazwie ale innych rozszerzeniach. (w xnview się nie doszukałem grupowania)

- po prawej duże okno z podglądem

- możliwość definiowania własnych akcji, albo przynajmniej wsparcie dla usług z Automatora, jak to jest w Finderze.

- wsparcie dla Retiny. 

- kasowanie, przenoszenie czy kopiowanie plików

 

 

Sprawdź jeszcze Lyn (jest trial). Nie wiem jak z Retiną bo nie mam. http://www.lynapp.com/



#29 grzyboo

grzyboo
  • 3 postów

Napisano 19 listopada 2015 - 09:50

Niestety dalej nie to, chociaż fajny.

W końcu wywaliłem wczoraj macports, gdzie geeqie było niestabilne i zainstalowałem homebrew. Teraz geeqie działa normalnie, chociaż bez obsługi Retiny, ale tego programu potrzebuję akurat do szybkiego przeglądu zdjęć i wywalania par jpg+raw przed obróbką i później do wybrania zdjęć do wywołania, zrobienia miniaturek przy pomocy swoich skryptów itp. 

Na razie zostałem bez możliwości wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem Retiny bo systemowy Podgląd jest skopany w El Capitanie i wyswietla zielone tło zamiast zdjęć. Apple niby zna problem, ale jakoś nie potrafią tego naprawić. Niby jest to system dla grafików...



#30 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 listopada 2015 - 12:09

Na razie zostałem bez możliwości wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem Retiny bo systemowy Podgląd jest skopany w El Capitanie i wyswietla zielone tło zamiast zdjęć. Apple niby zna problem, ale jakoś nie potrafią tego naprawić. Niby jest to system dla grafików...

 

Jak osiągnąć to zielone tło? Bo jakoś mi się nie udało jak na razie...

Pewnie trzeba mieć Retinę?


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 19 listopada 2015 - 12:11


#31 grzyboo

grzyboo
  • 3 postów

Napisano 19 listopada 2015 - 14:55

W poprzednich wersjach systemu było wszystko w porządku. W El Capitan jak otworzę duży obraz w Podglądzie to na chwilę pojawia się obraz a później jest przykrywany zielonym kolorem. Problem dotyczy nie tylko mnie i Apple obiecało już dawno to porawić, ale jak widać nie spieszy im się. 



#32 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 19 listopada 2015 - 16:36

W poprzednich wersjach systemu było wszystko w porządku. W El Capitan jak otworzę duży obraz w Podglądzie to na chwilę pojawia się obraz a później jest przykrywany zielonym kolorem. Problem dotyczy nie tylko mnie i Apple obiecało już dawno to porawić, ale jak widać nie spieszy im się. 

 

To nie wiem od czego to zależy, bo otworzyłem na próbę największe bitmapy jakie mam na dysku w Podglądzie i wszystko gra. Zielone się nie pojawia.



#33 michsony

michsony
  • 181 postów
  • SkądOpole

Napisano 25 listopada 2015 - 08:58

Taka uwaga, może czas porzucić swoje windowsowe przyzwyczajenia. Do przeglądania zdjęć można użyć program Podgląd lub podgląd uruchamiany Spacją.

 

Podgląd uruchamiany spacją! Tego szukałem! strzałkami góra dół poruszam się po zdjęciach w katalogu. Już myślałem że apple zapomniało o takiej funkcjonalności



#34 ycbo

ycbo
  • 96 postów
  • SkądWstyd się przyznać

Napisano 02 grudnia 2015 - 14:12

Dużo dobrego dla tego co zamieścił "podgląd uruchamiany spacją" to mi do przeglądania zupełnie wystarcza.

Dlatego czytam wszystkie tematy i wpisy (nawet te z pozoru naiwne) bo zawsze znajdzie się coś wartościowego.



#35 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 03 grudnia 2015 - 16:27

Dużo dobrego dla tego co zamieścił "podgląd uruchamiany spacją" to mi do przeglądania zupełnie wystarcza.[/size]
Dlatego czytam wszystkie tematy i wpisy (nawet te z pozoru naiwne) bo zawsze znajdzie się coś wartościowego.[/size]

 
A to powiem Ci coś jeszcze. (Trochę niezwiązane z tematem)
Pobierz to: http://www.macupdate...-look-generator
Po pobraniu rozpakuj: pojawi sie taki plik - BetterZipQL.qlgenerator
Odpal Finder i wejdź w katalog (CMD+Schift+G) do folderu /Library/QuickLook/ i skopiuj rozpakowany wczesniej plik.
Otwórz terminal i wpisz komendę: qlmanage -r
 
Teraz po każdym najechaniu na plik spakowany czy to zip czy rar zobaczysz podgląd zawartość archiwum bez jego rozpakowywania.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych