Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

„Oryginały czy podróbki produktów Apple?”, nieuczciwi sprzedawcy oraz inne opinie o serwisach ogłoszeniowych, aukcyjnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5158 odpowiedzi w tym temacie

#151 sunnychris

sunnychris
  • 9 postów
  • SkądGorzów / Münster

Napisano 13 marca 2008 - 10:44

ja kupiłem w poniedziałek iPhona na allegro, w srode byl juz u mnie. Pieknie zapakowany w babelkowa koperte x2, wszystko zgodnie z opisem itp. :-)

#152 plnukeR

plnukeR
  • 191 postów

Napisano 13 marca 2008 - 13:10

Najlepszym rozwiązaniem (iBezpiecznym) namierzamy na allegro który nas interesuje i jest z naszego rejonu, dzwonimy , umawiamy sie, targujemy i jedziemy odebrać :D

#153 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 13 marca 2008 - 13:46

Najlepszym rozwiązaniem (iBezpiecznym) namierzamy na allegro który nas interesuje i jest z naszego rejonu, dzwonimy , umawiamy sie, targujemy i jedziemy odebrać :D


wiadomo ze odbior osobisty jest najpewniejszy... ale zawsze istnieje ryzyko ze trafisz na kolesia z beemka 3... i bedzie Ci kazal wskoczyc do bagaznika z iP i do lasu:"):) no ale to chyba sporadyczne przypadki... dlatego zawsze sie umawiac jest najlepej gdzies w jakims pubie, sklepie...a najlepiej tam gdzie jest monitornig:D:D

#154 pkamyk

pkamyk
  • 42 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 marca 2008 - 15:47

ok., postanowilem - chce iPhona;-)
pytanie czy ktos kto juz kupil na allegro moze cos powiedziec o takiej aukcji?

NOWY iPHONE 1.1.3 8GB BEZ SIM LOCK PL MENU W-WA (327727967) - Aukcje internetowe Allegro

juz jestem w drodze do nich po zakup tego cuda:D

#155 BuZZarD

BuZZarD
  • 19 postów
  • SkądGK/W-wa

Napisano 13 marca 2008 - 15:57

Ja kupilem to cudo zwane iPhone'em na allegro i wszystko zgodnie z opisem :) Platne przy odbiorze.

#156 GlamBoy

GlamBoy
  • 40 postów

Napisano 13 marca 2008 - 16:49

ja wlasnie zakupilem z tej aukcji ttylko jeszcze po innej cenie i jestem bardzo zadowolony :)

#157 Aryman

Aryman
  • 678 postów
  • SkądEdinburgh

Napisano 13 marca 2008 - 17:13

Noo, i ten opis iRda, MMS, Slot kart pamięci, Radio!

Ktoś powinien nakopać mu do tyłka, tylko kto ...

Ktoś kupi może i taniej, przez pewien okres będzie miał cegłę, chyba, że nie ma łosi, którzy najpierw nie robią orientu jak zdjąć i kto i za ile ściąga sima, a jak już wejdą w temat i dowiedzą się, że 1.1.2 na razie jest nie usuwalny, to odpuszczą.
Ja zanim kupiłem przeryłem to forum wzdłuż i w szerz, teksty po nocach mi się śniły, zanim podjąłem tą ryzykowną grę iPhonomaniaka :D

Wracając do tematu, to nadaje się do zgłoszenia w Allegro jako nierzetelny, fałszywy opis produktu, mogący wprowadzić kupującego w błąd i to perfidnie, powinni usunąć aukcję.


Tym się zwykle zajmuje Chuck Norris :P Nakopie mu z pół obrotu xD

#158 Jasiek68

Jasiek68
  • 178 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 marca 2008 - 23:42

Dziś znalazłem to: iPhone apple w rozsadnej cenie... (328381103) - Aukcje internetowe Allegro
Zgłosiłem do Allegro.

#159 przemas24

przemas24
  • 23 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2008 - 23:58

Normalny brak słów:/ To że na obudowie jest napis iphone to jeszcze, gość mógł tak napisać w aukcji. Ale to że w logo "szypółka" jabłuszka jest obrócona w drugą stronę, nie umożliwia gościowi napisania że to jest wyrób apple. Ehhhh Polak potrafi...

#160 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 15 marca 2008 - 14:54

Dziś znalazłem to: iPhone apple w rozsadnej cenie... (328381103) - Aukcje internetowe Allegro
Zgłosiłem do Allegro.


ale badziew... koniec świata... i jaka cena jeszcze...

#161 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 15 marca 2008 - 21:41

ale badziew... koniec świata... i jaka cena jeszcze...

za 10 zl bym to kupil zeby zobaczyc co to za obrzydlistwo :)

#162 jjk_007

jjk_007
  • 10 postów

Napisano 18 marca 2008 - 18:41

To dopiero ciekawostka :)
[url=http://www.allegro.pl/item323961779_hiphone_bynajmniej_nie_iphone_mp3_mp4_od_1zl.html]Hiphone, bynajmniej nie Iphone mp3 mp4 od 1zł (323961779) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

#163 przemas24

przemas24
  • 23 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2008 - 19:09

JA TEŻ CHCE SENSOR TERMICZNY :P JA CHCE HIFONA :P

#164 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 20 marca 2008 - 23:19

hej, nie wiecie moze o co z ponizszym chodzi? juz 3 maile o podobnej tresci dostaje jako zapytanie do mojej aukcji na allegro gdzie sprzedaje i Phone'a i nie mam pojecia co i jak ktos chce ode mnie wyludzic. ---- Treść wiadomości: HELLO HOW ARE YOU MY NAME IS SANDRA LUKAS I AM FROM UNITED STATE (USA) I WANT YOU TO ARRANGE THESE PACKAGE FOR URGENT SHIPMENT TO MY BROTHER WHO IS IN AFRICA FOR BUSSINESS. I WILL LIKE SHIPPING FROM( DHL OR AIRMAIL OR EMS) I WILL PAY YPOU THE SUM OF ($650USD) FOR THE ITEM AND SHIPMENT TO THE COUNTRY. I WILL MAKE THE PAYMENT THROUGH ONLINE BANKING, ALL I NEED FROM YOU IS YOU COMPLETE INFORMATION TO ENABLE ME MAKE THE PAYMENT FULL NAME::: HOUSE ADDRESS::: COUNTRY:::: COUNTRY CODE: ACCOUNT NUMBER:::: AND THE REST YOU KNOW THAT I NEED TO MAKE THE PAYMENT, YOU CAN SEND ME EMAIL TO MY EMAIL BOX ----- na prawde dziwne to. zdrawim.

#165 loopez

loopez
  • 250 postów

Napisano 21 marca 2008 - 00:13

scam pierwszej klasy :) nigeryjski ...

Aukcyjna odmiana nigeryjskiego szwindlu - Dziennik Internautów (DI) - Bezpieczeństwo - przekręt 419 oszustwa nigeryjski szwindel aukcje

calkiem dobrze opisany mechanizm.

#166 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 21 marca 2008 - 01:01

hej,

nie wiecie moze o co z ponizszym chodzi? juz 3 maile o podobnej tresci dostaje jako zapytanie do mojej aukcji na allegro gdzie sprzedaje i Phone'a i nie mam pojecia co i jak ktos chce ode mnie wyludzic.
----
Treść wiadomości:
HELLO
HOW ARE YOU MY NAME IS SANDRA LUKAS I AM FROM UNITED STATE (USA) I WANT YOU TO ARRANGE THESE PACKAGE FOR URGENT SHIPMENT TO MY BROTHER WHO IS IN AFRICA FOR BUSSINESS. I WILL LIKE SHIPPING FROM( DHL OR AIRMAIL OR EMS)

I WILL PAY YPOU THE SUM OF ($650USD) FOR THE ITEM AND SHIPMENT TO THE COUNTRY.
I WILL MAKE THE PAYMENT THROUGH ONLINE BANKING, ALL I NEED FROM YOU IS YOU COMPLETE INFORMATION TO ENABLE ME MAKE THE PAYMENT

FULL NAME:::
HOUSE ADDRESS:::
COUNTRY::::
COUNTRY CODE:
ACCOUNT NUMBER::::
AND THE REST YOU KNOW THAT I NEED TO MAKE THE PAYMENT, YOU CAN SEND ME EMAIL TO MY EMAIL BOX
-----
na prawde dziwne to.
zdrawim.


cos takiego dostalem 2 lata temu jak PS2 sprzedawalem a myslalem ze to juz sie skonczylo

#167 makim

makim
  • 75 postów
  • SkądChicago/Warszawa

Napisano 21 marca 2008 - 09:31

dostaje to G co dzien chca dane kont itd itp NIGERIAN SCAM

#168 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 21 marca 2008 - 11:51

Dzieki za info - gdzies slyszalem o tym ale zapomnialem. A wiecie skad ten e-mail zostal wyslany?? Z Mauritius ... :D

#169 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marca 2008 - 12:12

ja dostałem ostatnio dwa takie maile:]

#170 goly

goly
  • 658 postów
  • Skądhell

Napisano 22 marca 2008 - 09:52

jak na pierwszy rzut oka można najszybciej odróżnić czy jest orginalny iPhone?? bo widzę, że podróbki już ładne potrafią robić jeżeli otwiera się orginalnie zapakowany karton, to iPhon jest złożony czy nie, chodz mo np o baterię ? są jakieś napisy np na obudowie, po których można dojść prawdziwości iphona?

#171 trotyl

trotyl
  • 190 postów

Napisano 22 marca 2008 - 10:22

iPhone jest w calosci. Bateria jes tna stale w iPhonie NIC sie nie otwiera procz szufladki na karte sim! z tylu iPhona masz nadruk iPhone Dessigned by Apple in California Assembled in China Model No: A1203 ( moze sie roznic ) FCC ID: blablabla Serial No: blablabla IMEI NO: blablabla tak chyba najprosciej poznac bez wlaczania. AHA! i napewno nie powinno byc zadnego rysika w zestawie do mazania po ekranie poniewaz iPhona steruje sie paluchami ;-)

#172 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 22 marca 2008 - 10:25

iPhon jest złożony czy nie, chodz mo np o baterię ?
są jakieś napisy np na obudowie, po których można dojść prawdziwości iphona?

iphona sie nierozklada bateri tez niewyjmiesz a prawdziwego iphona sie odroznia po wygladzie szczegolnie po tyle

#173 goly

goly
  • 658 postów
  • Skądhell

Napisano 22 marca 2008 - 13:02

@trotyl @guzo dzięki wielki na odpowiedzi wczoraj zakupiłem na allegro od tego typa, co na sporo, ale zero komentarzy, zgodził się wysłać za pobraniem i przed zapłatą kurierowi, będę badał sprawę czy się zgadza, dlatego pytam thx

#174 makoos

makoos
  • 115 postów

Napisano 22 marca 2008 - 13:19

goly czy to przypadkiem nie dareczek 1975 czy jakoś tak? ja miałem osobiście odebrać w białystoku ale coś koleś się nie odzywa jak spytałem się o termin i miejsce.

#175 Greenek

Greenek
  • 104 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 marca 2008 - 13:34

Ja znalazłem coś takiego: iPOD touch 16 GB - MP4 (333000229) - Aukcje internetowe Allegro. Dopiero w treści jest napisane, że to "odtwarzacz wzorowany jest na iPOD touch 16 GB firmy Apple".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych