Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air clicking noise / strzelająca obudowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#26 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 marca 2016 - 06:20

Zgłoś się do iDream, tam o dziwo nikt nie twierdzi, że to wada kosmetyczna, która nie podlega naprawie. No przynajmniej w Łodzi Panowie mają takie podejście. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#27 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 07 marca 2016 - 09:19

skoro juz temat odkopany to dodam, że po wymianie całej baterii cisza jak makiem zasiał. Dla testu troche posiłowałem się z laptopem i nic. Wszystko idealnie, wiec polecam Cortland Wrocław! swoją drogą dziwie się czemu jeszcze serwis iSpot funkcjonuje...


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#28 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 07 marca 2016 - 13:35

W Apple Store Szwajcaria wymienili mi topcase i wiedzialem ze to ma zwiazek z bateria wiec poprosilem tez o wymiane baterii, byla w 99,9 sprawna ale i tak wymienili i po paru miesiacach problem powrocil. Opowiedzialem konsultantowi na infolinii ze kazde urzadzenia od appla jakie mialem nowe poszlo na gwarancje

iPhone 5 - 5 razy

5s wybuchł - 1 raz

6 klikanie obudowy - 1 raz

macbook kilkanie obudowy 1 raz

Powiedział, że najpierw musze isc do serwisu, aby mi to zdiagnozowali i dopiero cos moze uda się wymyslić, ale że najprawdopodobniej wymiana top case, ale nowego Laptopa nie dostane. Zapytałem co wtedy gdy 3 raz problem ze strzelajaca obudowa powróci, powiedział, że nawet po gwarancji prawdopodobnie wymienią mi laptopa na nowy, wiec jestem zadowolony z tego co wywalczyłem na infolinii, za tydzien oddaje laptopa do autoryzowanego serwisu w Wawie i zobaczymy co mi powiedzą. Będe dawać znać


Użytkownik Casper. edytował ten post 07 marca 2016 - 13:35


#29 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marca 2016 - 15:41

Nie wiem dlaczego, ale chyba Airy mają tylko ten problem i po znajomych widzę, że się to nasila.. Czy to wina konstrukcji - nie mi to oceniać.. Ja generalnie Air'a sprzedałem i kupiłem rMBP 13 - mimo większej wagi uważam produkt za lepszy ;)



#30 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2016 - 18:24

taaaaaa 

 

https://youtu.be/FZzTo_Z4fbw



#31 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marca 2016 - 21:29

..tak zwykle sprzętu nie używam - to nie wachlarz a Air przy zwykłym dotykaniu klawiatury i Touchpada wydawał z siebie dziwne dzięki.. - ot tyle w tym temacie. 



#32 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2016 - 23:41

Nie zmienia faktu, że problem jest i w ispocie wymieniają pokrywę na nową. 


  • michas86 lubi to

#33 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 10 marca 2016 - 04:12

Nie zmienia faktu, że problem jest i w ispocie wymieniają pokrywę na nową. 

Mi w ispot nie chieli pomoc i jedyne co u nich uslyszalem to "kup tani bilet i jedz za granice do Apple Store, tam Ci pomoga" 

 

 

P.S nie wiem czy isc na ta gwarancjie i prosic o wymiane aby nie strzelalo, mam w domu 2 jeszcze inne te same modele macbooka z tego samego roku i kazdy z nich ma taką tandetną plastikowa klawiature... moj po wymianie calej obudowy z klawiatura ma chyba części z tej lepszej fabryki i boje się, że znowu dostane te gorsze zamienniki... nie zartuje sobie czuć roznice w odskakiwaniu przycisku i w czuciu ich... szkoda ze to tak wyglada


Użytkownik Casper. edytował ten post 10 marca 2016 - 04:14


#34 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 10 marca 2016 - 23:15

Mi w ispot nie chieli pomoc i jedyne co u nich uslyszalem to "kup tani bilet i jedz za granice do Apple Store, tam Ci pomoga" 

 

Jeśli tak dokładnie Ci powiedzieli - to ja nie zostawiłbym na nich suchej nitki.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#35 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 11 marca 2016 - 16:30

Jeśli tak dokładnie Ci powiedzieli - to ja nie zostawiłbym na nich suchej nitki.

wybuchł mi iPhone 5s bateria to przez to ze ekran był uszczerbiony, nie pekniety lekko uszczerbiony to powiedzieli ze nie wymienia i nie na prawia baterri a po dwóch dniach mi rozsadziło baterie w tel... ja juz przestalem sie tym przejmowac i wszystko za granica wymienia bo w polsce sie niczego nie doprosisz jeszcze nazwą cię oszustem kłamcą i naciągaczem 



#36 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 11 marca 2016 - 18:51

wybuchł mi iPhone 5s bateria to przez to ze ekran był uszczerbiony, nie pekniety lekko uszczerbiony to powiedzieli ze nie wymienia i nie na prawia baterri a po dwóch dniach mi rozsadziło baterie w tel... ja juz przestalem sie tym przejmowac i wszystko za granica wymienia bo w polsce sie niczego nie doprosisz jeszcze nazwą cię oszustem kłamcą i naciągaczem 

Kilka razy i mi zdarzyło się być potraktowanym "z góry" przez różne serwisy (nie tylko te naprawiające jabłka), ale nie pozwoliłbym się dać obrażać. Na szczęście jest coraz większy wybór (i konkurencja) oraz łatwość dostępu do innych (także europejskich) serwisów.
A eksplozja baterii w iPhone to (wbrew pozorom) poważna sprawa.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#37 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 12 marca 2016 - 12:22

Sprawa eksplozji byla w jakis sposob ogarnieta, ale wyszlo jak wyszlo. Dostałem przydzielenie i numer wewnętrzny oraz kod na infolinie do działu Apple i przydzielono mi Pana Marka do tej sprawy, pare telefonów do mnie wykonał, ale po tygodniu kontakt się urwwał, nie dostałem infa czy dostał zwolniony, czy nie zyje czy co sie z nim dzieje, caly czas byla wlaczona skrzynka glosowa... Potem trafilem na kolejna osobe ktorej kolejny raz musialem opisywac dokladnie cala sprawe, niestety Apple PL nie był w stanie mi pomóc i sugerowali wysłanie iPhone do ekspertyzy do USA w dodatku na mój koszt... Wkurzyłem się sam postanowiłem, żę rozkręce telefon zastałem rozsadzoną baterie. W koncu wkurzyłem się pojechałem do warszawskiego autoryzowanego serwisu i w pieciu roznych woreczkach dałem im telefon na gwarancje, na początku zostałem wyśmiany, ale poprosiłem o zejście serwisanta, zobaczył telefon i odparł, no okej za około 2 dni prosze przyjść po nowy telefon... Tak sprawa która ciagnela sie 4 moze 5 miesiecy zakonczyla się po 2 dniach, bo serwis jak zobaczyl co z bateria sie stalo dopiero zareagował, oczywiscie poprzedni serwis, który robił mi diagnostyke na zasadzie zobaczenia ze ekran jest uszczerbiony w ciagu 20 min oddał mi telefon i kazał zapłacic 60 zł za "diagnostyke" Przygód z urzedzeniami Apple mam od cholery i każdy sprzęt, który kupiłem nowy od Apple został na gwarancji naprawiony lub wymieniony tylko szkoda, że to tyle nerwów mnie kosztuje. Sam nie wiem czy wymieniac ten top case, boje się, że zamiennik będzie miał dziadoską jakość...

Kilka razy i mi zdarzyło się być potraktowanym "z góry" przez różne serwisy (nie tylko te naprawiające jabłka), ale nie pozwoliłbym się dać obrażać. Na szczęście jest coraz większy wybór (i konkurencja) oraz łatwość dostępu do innych (także europejskich) serwisów.
A eksplozja baterii w iPhone to (wbrew pozorom) poważna sprawa.



#38 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2016 - 00:17

Opisywałem kiedyś na forum podobny problem z MacBookiem Air 13 2012.
Macbook przy otwartej matrycy podczas przenoszenia jedna ręka za prawy naroznik(ten od dołu przy gładziku) wydawał dziwny dźwięk(pstrykanie).
Macbooka kupiłem w iSpot i tam tez udałem się reklamować komputer.
Oczywiście sprzedawcy odesłali mnie z informacja ze przecież to nie przeszkadza...
Niby nie ale komputer kosztował w tym czasie prawie 5000zl.
Wiec zadzwoniłem na infolinie Apple gdzie dostałem informacje ze moja sprawa zostanie wyjaśniona w ciagu 24h
Tak tez się stało oddzwonił do mnie konsultant Apple który poprosił o spakowanie całego komputera wraz z ładowarka.
Kurier zabrał komputer który trafił do irlandi a ja otrzymałem Nowy komputer zafoliowany w oryginalne opakowanie z nowa gwarancja.

#39 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 13 marca 2016 - 00:37

Opisywałem kiedyś na forum podobny problem z MacBookiem Air 13 2012.
Macbook przy otwartej matrycy podczas przenoszenia jedna ręka za prawy naroznik(ten od dołu przy gładziku) wydawał dziwny dźwięk(pstrykanie).
Macbooka kupiłem w iSpot i tam tez udałem się reklamować komputer.
Oczywiście sprzedawcy odesłali mnie z informacja ze przecież to nie przeszkadza...
Niby nie ale komputer kosztował w tym czasie prawie 5000zl.
Wiec zadzwoniłem na infolinie Apple gdzie dostałem informacje ze moja sprawa zostanie wyjaśniona w ciagu 24h
Tak tez się stało oddzwonił do mnie konsultant Apple który poprosił o spakowanie całego komputera wraz z ładowarka.
Kurier zabrał komputer który trafił do irlandi a ja otrzymałem Nowy komputer zafoliowany w oryginalne opakowanie z nowa gwarancja.

Wow, a mi na infolinii powiedzieli, ze komputery da sie naprawic i ze bede znow wymieniac top case... ehhh



#40 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2016 - 10:32

Mi w ispot nie chieli pomoc i jedyne co u nich uslyszalem to "kup tani bilet i jedz za granice do Apple Store, tam Ci pomoga" 

 

 

P.S nie wiem czy isc na ta gwarancjie i prosic o wymiane aby nie strzelalo, mam w domu 2 jeszcze inne te same modele macbooka z tego samego roku i kazdy z nich ma taką tandetną plastikowa klawiature... moj po wymianie calej obudowy z klawiatura ma chyba części z tej lepszej fabryki i boje się, że znowu dostane te gorsze zamienniki... nie zartuje sobie czuć roznice w odskakiwaniu przycisku i w czuciu ich... szkoda ze to tak wyglada

 

 

Problem tyczył Macbook pro 2015. 

Sprzedałem go, a kupujący odkrył te stukanie w środku jak się nim rusza na lewo i prawo. Poszedł do ispotu (kupiłem w sklepie online- satysfakcja) i z tego co mi pisał, to wymienili mu całe górne skrzydło. 

Problem znali, bo to nie 1, a problemem jest luz na jabłku w środku górnej obudowy. Wymienili i szafa gra. 

 

Miałem MBA 2013 i teraz mam 2015 Air i problemów z klikaniem nie mam. 

 

Ma ktoś pod ręką filmik z tym klikaniem w Air.


Użytkownik luck1985 edytował ten post 13 marca 2016 - 10:36


#41 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2016 - 11:41

Ja zgłaszając problem na infolini zostałem bardzo miło potraktowany gdzie dowiedziałem się ze to niby pierwszy taki problem z MacBookiem AIR w chisori Apple ponieważ niby nie mieli jeszcze takiego zgłoszenia i chcą przebadać mój komputer w jakimś instytucie w Irlandi gdzie wysłałem komputer przesyłka lotnicza na koszt Apple.

#42 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 13 marca 2016 - 22:29

Ja zgłaszając problem na infolini zostałem bardzo miło potraktowany gdzie dowiedziałem się ze to niby pierwszy taki problem z MacBookiem AIR w chisori Apple ponieważ niby nie mieli jeszcze takiego zgłoszenia i chcą przebadać mój komputer w jakimś instytucie w Irlandi gdzie wysłałem komputer przesyłka lotnicza na koszt Apple.

i co udalo Ci  sie zalatwic po tej wysylce do irlandii ?



#43 Ilicz666

Ilicz666
  • 375 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 marca 2016 - 23:40

Dostałem nowy fabrycznie zapakowany w oryginalne opakowanie komputer.
Z nowa gwarancja itp.
Zostałem naprawdę bardzo dobrze potraktowany przez firmę apple.

#44 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 14 marca 2016 - 00:55

Dostałem nowy fabrycznie zapakowany w oryginalne opakowanie komputer.
Z nowa gwarancja itp.
Zostałem naprawdę bardzo dobrze potraktowany przez firmę apple.

szkoda, ze po opowiedzeniu wszystkich moich doznan z i tym ze kazde moje urzadzenie sie psulo powiedzieli ze nic nie moga zrobic oprocz ponownej naprawy sprzętu...



#45 seckrk

seckrk
  • 3 postów

Napisano 16 września 2016 - 13:24

Witam, panowie mam pytanie, z jakiej dystrybucji mieliscie maki? Ja zauwazylem jedna rzecz, kupowalem 3 iphony 6 z dystrybucji AB S.A. i wszystkie byly uszkodzone, tak samo macbook pro kupilem kilka dni temu i dolna obudowa trzaskala i sie uginala tez z tej samej dystrybucji.

#46 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 września 2016 - 13:44

Zwykle kupuje w sieci MM więc nie wiem skąd oni mają sprzęt, czy z AB czy kogo innego..



#47 seckrk

seckrk
  • 3 postów

Napisano 16 września 2016 - 14:02

Ja tez te 3 iphony i maca bralem w media. Wszystkie byly z AB S.A.. Na foli masz zawsze naklejke czy isource czy ab. Zaczalem podejrzewac ze w AB sa jakiejs girszej jakosci bo nie mozliwe ze wszystko od nich mialo jakis defekt

#48 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 16 września 2016 - 14:55

Ja swojego MBA kupowałem w X-KOM i też trzaska obudowa, stwierdziłem, że taki jego urok i tyle ;).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#49 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 17 września 2016 - 05:21

Starajcie się nie chwytać komputera jedną ręką z jednej strony. Wasze doświadczenia jasno wskazują że problemem jest konstrukcja komputera. Nie ma nic za darmo. Skoro Air jest lekki, cienki, aluminiowy - cierpi na tym jego trwałość (body nie jest wystarczająco sztywne) Naprężenia które powstają przy nieodpowiednim chwycie powodują wyginanie się konstrukcji (również elementów wewnętrznych) i powstawanie luzów które z czasem powodują to o czym pisaliście.



#50 gpawel

gpawel
  • 78 postów
  • SkądPołaniec

Napisano 21 lipca 2017 - 10:39

Odgrzeję trochę kotleta, ale problem występuje i u mnie.

 

Klikanie (trzaskanie, dziwne dźwięki) obudowy na dolnej pokrywie, patrząc na MacBooka od góry po prawej stronie gładzika. Wystarczy delikatnie nacisnąć na spód obudowy i jest klikanie, które występuje od samej krawędzi, aż po klawiaturę. Dodatkowo nie zawsze klawisz spacji działa, muszę nacisnąć go niemal w samym środku ażeby zadziałał.

 

Zgłosiłem sprawę na infolinię, poprosili ażeby wysłać komputer do Cortlandu. Kurier zamówiony na ich koszt. Zobaczymy jaka będzie reakcja. Z infolinii wiem, że jeśli Cortland odmówi naprawy, to mam dzwonić ponownie i komputer zostanie zabrany do Irlandii.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych