Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ponowna instalacja systemu bez utraty danych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 25 kwietnia 2015 - 10:35

Chciałbym wgrać od nowa (zastąpić istniejące nowymi) wszystkie pliki systemowe na swój komputer nie tracąc przy tym prywatnych danych. Czy jest taka możliwość?

 

Przedsięwzięcie jest podyktowane tym, iż klonowałem dane ze swojego starego macka na nowego i chyba coś posypało się ze sterownikiem zasilania. Jak odepnę zasilacz na dłuższy czas od rMBP to po ponownym jego podpięciu nie działa ładowanie. Muszę włączyć i wyłączyć wtyczkę z kontaktu i wówczas zaskakuje. Restart pram/smc nic nie daje. 



#2 krgsone

krgsone
  • 108 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 kwietnia 2015 - 12:39

instalacja na czysto, a później przywrócenie ustawień/danych z TM. Ja tylko tak to widzę...


Komputer:  MacBook Pro 13 / i5 2.5 GHz / 16 GB Ram / SSD 256 / OS X El Capitan - 10.11.1 - Beta 1

Telefon: not 


#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 kwietnia 2015 - 12:43

Chciałbym wgrać od nowa (zastąpić istniejące nowymi) wszystkie pliki systemowe na swój komputer nie tracąc przy tym prywatnych danych. Czy jest taka możliwość?

 

Tak. Włączasz instalację z bootowalnego pendrive i instalujesz ponownie system na swoim dysku BEZ jego formatowania. Taka operacja przywraca wszystkie pliki systemowe do oryginalnej wersji bez kasowania prywatnych plików użytkownika.

 

Przedsięwzięcie jest podyktowane tym, iż klonowałem dane ze swojego starego macka na nowego i chyba coś posypało się ze sterownikiem zasilania. Jak odepnę zasilacz na dłuższy czas od rMBP to po ponownym jego podpięciu nie działa ładowanie. Muszę włączyć i wyłączyć wtyczkę z kontaktu i wówczas zaskakuje. Restart pram/smc nic nie daje. 

 

Takie zachowanie komputera prawdopodobnie nie ma nic wspólnego z systemem.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych