Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Nie działające powiadomienia facebooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Witold Sbirenda

Witold Sbirenda
  • 11 postów

Napisano 28 marca 2015 - 12:53

O jakiegoś czasu na moim iMac-u przestały się pokazywać powiadomienia z facebooka. Próbowałem już chyba wszystkiego, na macbook-u mam identyczne ustawienia i powiadomienia się pokazują. Naprawiałem już nawet uprawnienia na dysku i dalej nic. Może ktoś wie gdzie i co pozmieniać.

Pozdrawiam.



#2 Grannd

Grannd
  • 10 postów

Napisano 28 marca 2015 - 19:44

O jakiegoś czasu na moim iMac-u przestały się pokazywać powiadomienia z facebooka. Próbowałem już chyba wszystkiego, na macbook-u mam identyczne ustawienia i powiadomienia się pokazują. Naprawiałem już nawet uprawnienia na dysku i dalej nic. Może ktoś wie gdzie i co pozmieniać.

Pozdrawiam.

Mam ten sam problem, też próbowałem wszystkiego i nadal nie wyświetla. W powiadomieniach ustawione wszystko jak należy. Wiec czekam z niecierpliwościa na jakieś mądre podpowiedzi



#3 Witold Sbirenda

Witold Sbirenda
  • 11 postów

Napisano 26 kwietnia 2015 - 20:22

Już próbowałem chyba wszystkiego, zmiana praw do plików i próbowałem też tego: 

http://apple.stackexchange.com/questions/151716/notification-settings-arent-being-retained

ale dalej lipa  :(

 

Może jednak ktoś coś pomoże ...


Użytkownik Witold Sbirenda edytował ten post 26 kwietnia 2015 - 20:24


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 kwietnia 2015 - 20:53

próbowałem też tego: 

http://apple.stackex...-being-retained

ale dalej lipa  :(

 

 

Których dokładnie czynności z tego wątku próbowałeś?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 Witold Sbirenda

Witold Sbirenda
  • 11 postów

Napisano 27 kwietnia 2015 - 05:47

Zrobiłem

1.

removing ~/Preferences/com.apple.notificationcenter.plist

2.

cd `getconf DARWIN_USER_DIR`

rm -rf com.apple.notificationcenter
killall usernoted; killall NotificationCenter 

3.

Restart

 

I jeszcze skasowałem konto facebooka z systemu, tak aby było na czysto.

Lista powiadomień została wyczyszczona i po dodaniu konta facebooka dalej nic nie wyskakuje w powiadomieniach z facebooka.

Inne powiadomienia działają bez problemu.



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 kwietnia 2015 - 22:57

Zrobiłem

1.

removing ~/Preferences/com.apple.notificationcenter.plist

 

No właśnie plik preferencji można usunąć, ale to w tych wypadkach chyba nie z nim problem. Spróbuj dokładnie w kolejności zapostowanej, czyli:

 

– skrót klawiszowy ⇧⌘G w Finderze i wpisz ~/Biblioteki/Application Support/NotificationCenter, daj „Idź”, wyciągnij stamtąd ów katalog na Biurko;

– otwórz Terminal i tam przeklej:

cd `getconf DARWIN_USER_DIR`; rm -rf com.apple.notificationcenter; killall usernoted; killall NotificationCenter

wciśnij return i poczekaj na pojawienie się linii zakończonej Twoim loginem i znaczkiem $. Zamknij Terminal i restart;

– wejdź w Preferencje systemowe i tam w panelu powiadomień ustaw sobie powiadomienia dla Facebooka w spersonalizowany sposób;

– wyrzuć katalog NotificationCenter z Biurka do kosza i opróżnij kosz;

– zrestartuj komputer jeszcze raz i próbuj teraz.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 Witold Sbirenda

Witold Sbirenda
  • 11 postów

Napisano 28 kwietnia 2015 - 06:04

W katalogu ~/Biblioteki/Application Support/ brak jest katalogu NotificationCenter

Takiego katalogu NotificationCenter nie ma w systemie.

Na macbooku pro też mam zainstalowany Yosemite i też nie mam takiego katalogu. Co ciekawe tam powiadomienia mi działają bez problemu.



#8 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2015 - 06:55

No właśnie plik preferencji można usunąć, ale to w tych wypadkach chyba nie z nim problem. Spróbuj dokładnie w kolejności zapostowanej, czyli:

 

– skrót klawiszowy ⇧⌘G w Finderze i wpisz ~/Biblioteki/Application Support/NotificationCenter, daj „Idź”, wyciągnij stamtąd ów katalog na Biurko;

 

 

 

W katalogu ~/Biblioteki/Application Support/ brak jest katalogu NotificationCenter

Takiego katalogu NotificationCenter nie ma w systemie.

Na macbooku pro też mam zainstalowany Yosemite i też nie mam takiego katalogu. Co ciekawe tam powiadomienia mi działają bez problemu.

 

Tak było do 10.9, od 10.10 jest w DARWIN_USER_DIR`/com.apple.notificationcenter/db



#9 Witold Sbirenda

Witold Sbirenda
  • 11 postów

Napisano 02 maja 2015 - 08:00

Skasowanie DARWIN_USER_DIR`/com.apple.notificationcenter/db też nic nie daje. Po restarcie dalej powiadomienia nie wyskakują.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych