Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 6 głosy

MacBook 12" - Opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1906 odpowiedzi w tym temacie

#1851 Lesp

Lesp
  • 28 postów

Napisano 27 października 2017 - 12:07

Ja kupiłem 2017 z m3, ale chciałem zmienić, tylko było już za późno.

Dopłata to "tylko" 480zł, nie musisz brać wersji z dyskiem 512GB. KOnfigurujesz podstawową wersję i dodajesz jej tylko ten procesor.

Nie wiem, czy jest jakaś różnica między m3 a i5, ale uważam, że akurat te 480zł można na to wydać.



#1852 fitzgerald

fitzgerald
  • 11 postów

Napisano 03 listopada 2017 - 19:25

Ja kupiłem 2017 z m3, ale chciałem zmienić, tylko było już za późno.

Dopłata to "tylko" 480zł, nie musisz brać wersji z dyskiem 512GB. KOnfigurujesz podstawową wersję i dodajesz jej tylko ten procesor.

Nie wiem, czy jest jakaś różnica między m3 a i5, ale uważam, że akurat te 480zł można na to wydać.

 

Generalnie chodzi o różnicę między m3 a najnowszym niby i5. Kolega twierdzi, że najnowsze i5 są po prostu sprytnie nazwane przez Intela a jest to dalej m5. Z tym, że różnica cenowa pomiędzy m3 a tym niby i5 to w porywach 2000 zł. Więc najnowsze modele aktualnie to m3 i i5, według gościa w Media Markt m5 już nie jest produkowane, nowy będzie ciężko dostać bo są to starsze modele, które już się nie sprzedały. W efekcie mają też stare karty graficzne. Ja osobiście jeszcze myślę nad zmianą, MBP jeszcze nie wystawiałem na sprzedaż, ale jak już jest zdecyduje to będzie to m3, SSD512GB Intel HD 615, szkoda mi dokładać prawie 2000 zł do i5, która nią nie jest. 



#1853 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 04 listopada 2017 - 18:58

z tymi starymi modelami na starych kartach to bym tak bardzo nie przesadzała. Te maluchy nie nadają się do zadań graficznych więc o drobiazgi nie ma sie co bić... jak znajdziesz 2016 w lepszej cenie to się nie rzucaj, bo jest. ok. Co do procka - prawidłowe podejście - pseudo i5 nie jest warta 2000zł... Ten maluch to sprzęt do zadań terenowych, a nie specjalnych więc jeśli tylko nie zależy Ci na bardzo wydanej grafice (3D) to będziesz bardzo zadowolony. Jest ultramobilny - lekki, dobrze wyważony i ma super wyświetlacz. Do tego bateria klasa - ja właśnie siedzę na necie 9-tą godzinę i mam jeszcze 40%...


  • seb235-8731863dbe lubi to

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1854 Lesp

Lesp
  • 28 postów

Napisano 06 listopada 2017 - 20:48

Generalnie chodzi o różnicę między m3 a najnowszym niby i5. Kolega twierdzi, że najnowsze i5 są po prostu sprytnie nazwane przez Intela a jest to dalej m5. Z tym, że różnica cenowa pomiędzy m3 a tym niby i5 to w porywach 2000 zł. Więc najnowsze modele aktualnie to m3 i i5, według gościa w Media Markt m5 już nie jest produkowane, nowy będzie ciężko dostać bo są to starsze modele, które już się nie sprzedały. W efekcie mają też stare karty graficzne. Ja osobiście jeszcze myślę nad zmianą, MBP jeszcze nie wystawiałem na sprzedaż, ale jak już jest zdecyduje to będzie to m3, SSD512GB Intel HD 615, szkoda mi dokładać prawie 2000 zł do i5, która nią nie jest. 

 

 

z tymi starymi modelami na starych kartach to bym tak bardzo nie przesadzała. Te maluchy nie nadają się do zadań graficznych więc o drobiazgi nie ma sie co bić... jak znajdziesz 2016 w lepszej cenie to się nie rzucaj, bo jest. ok. Co do procka - prawidłowe podejście - pseudo i5 nie jest warta 2000zł... Ten maluch to sprzęt do zadań terenowych, a nie specjalnych więc jeśli tylko nie zależy Ci na bardzo wydanej grafice (3D) to będziesz bardzo zadowolony. Jest ultramobilny - lekki, dobrze wyważony i ma super wyświetlacz. Do tego bateria klasa - ja właśnie siedzę na necie 9-tą godzinę i mam jeszcze 40%...

 

Jeszcze raz: gdzie Wyście znaleźli info, że różnica to 2000zł?? Tyle kosztuje wersja z i5 i SSD 512GB - stąd Wasze magiczne 2000zł.

Nie zmienia to jednak faktu, że to nowe i5 to rzeczywiście pseudo i5.



#1855 eracny

eracny
  • 8 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 10:57

Witam,

czy jest to coś warte w ogóle?

 

https://www.morele.net/laptop-apple-macbook-5k4m2b-a-978610/

 

Jeszcze dochodzi do tego opis "repack" cokolwiek to znaczy... na razie czekam za odp od moreli



#1856 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 05 grudnia 2017 - 14:56

Cena jakaś podejrzana...(?)  nie tak dawno kupowałem 12" z 2017 z ASO za ok 6 tysi


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#1857 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 17:00

To wyglada na 2015, ale upewni się czy nie był naprawiany

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1858 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 17:05

Pierwsza wersja Macbooka z 2015r. jak on im się tam uchował.

#1859 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 05 grudnia 2017 - 21:51

Cena jakaś podejrzana...(?)  nie tak dawno kupowałem 12" z 2017 z ASO za ok 6 tysi

Model z 2015 roku, cena jak na ten sprzęt - wysoka, używki chodzą po 2500 złotych i ten sprzęt nie jest niestety więcej warty. Dopiero model 2k16 jako tako działa. HD 5300 to niestety dramat, a nie integra - nawet jak na 2015 rok!



#1860 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 grudnia 2017 - 09:41

Model z 2015 roku, cena jak na ten sprzęt - wysoka, używki chodzą po 2500 złotych i ten sprzęt nie jest niestety więcej warty. Dopiero model 2k16 jako tako działa. HD 5300 to niestety dramat, a nie integra - nawet jak na 2015 rok!

tka11 nie mogę się z Tobą zgodzić. Mam i wiem co mówię. Chyba, że oczekujesz od tego maluszka pracy na poziomie Pro. Ale o tym już było tyle razy.....


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#1861 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 11:57

Nie mam tego rocznika, bo akurat posiadam 2016, wydaje mi się jednak ze już dawno minęły czasy kiedy integra była słaba... do podstawowych zadań (np. Filmy) ... 2015 tez moim zdaniem wystarczy. Z tym modelem jednak bym się upewniła bo cena niska i pytanie skąd go jeszcze wzięli. Możliwe ze to sprzęt poreklamacyjny ...

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1862 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 12:33

Nie mam tego rocznika, bo akurat posiadam 2016, wydaje mi się jednak ze już dawno minęły czasy kiedy integra była słaba... do podstawowych zadań (np. Filmy) ... 2015 tez moim zdaniem wystarczy.

 

 

Do tak podstawowych owszem wystarczy, z tym że dzisiaj od komputera jednak wymaga się więcej niż tylko podstawowej funkcjonalności. 

 

Z tym modelem jednak bym się upewniła bo cena niska i pytanie skąd go jeszcze wzięli. Możliwe ze to sprzęt poreklamacyjny ...

 

 

I tutaj 100% racji, niestety sprzedawcy co raz to częściej chcą klientowi wcisnąć coś co niekoniecznie jest nowe. I tutaj conajmniej moim zdaniem powinien być zakaz takich praktyk na rynku. Kupując sprzęt który powinien być nowy powinniśmy go otrzymać w nienaruszonym stanie i nawet spora obniżka ceny nie powinna być usprawiedliwieniem innego stanu rzeczy. A niestety dzisiaj sklepy dostają sprzęt od klientów jak np zwrot w 14 dni, mają także swoje towary z ekspozycji, nie mało też sprzętu który klient odsyła jako niesprawny zaraz po otrzymaniu - następnie ten sprzęt prawdopodobnie trafia ponownie na sprzedaż. Nie raz byłem świadkiem w markecie kiedy "doradca" kierował do kasy i po odbiór sprzętu w informacji a następnie demontował, czyścił i pakował sprzęt z ekspozycji. 

 

I jeszcze na rynku mamy problem gwarancji do której sklep nie zawsze się chętnie przyznaje. Ostatnio zepsuła mi się myszka logitecha, mając świadomość iż 2 lata od daty zakupu już minęły zacząłem wystawiać sprzęt na allegro - moje zaskoczenie było jak na stronie logitecha pisało 3 lata gwarancji a praktycznie w każdym sklepie internetowym czy stacjonarnym dostajemy informacje iż gwarancji są 2 lata. Na szczęście kupowałem w sklepie nie dla idiotów gdzie ostatecznie na moje ryzyko zdecydowali się ją odesłać do producenta. (Oczywiście wcześniej kontaktowałem się z infolinią logitecha w celu potwierdzenia tego faktu)



#1863 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 grudnia 2017 - 15:14

moje zaskoczenie było jak na stronie logitecha pisało 3 lata gwarancji a praktycznie w każdym sklepie internetowym czy stacjonarnym dostajemy informacje iż gwarancji są 2 lata. Na szczęście kupowałem w sklepie nie dla idiotów gdzie ostatecznie na moje ryzyko zdecydowali się ją odesłać do producenta. (Oczywiście wcześniej kontaktowałem się z infolinią logitecha w celu potwierdzenia tego faktu)

 

Sklepy nie dają gwarancji, tylko 2 lata rękojmi konsumenckiej. 


iPhone 12 mini 


#1864 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 16:18

Sklepy nie dają gwarancji, tylko 2 lata rękojmi konsumenckiej. 

I tu Cię "rozczaruje" :D są bowiem wyjątki... do nich należy miedzy innymi iMad...

 

"...iMad udziela Kupującemu Dwuletniej Gwarancji iMad (dalej DG iMad) na sprzęt i akcesoria oznaczone marką Apple, zakupione w iMad..."; "Niezależnie od DG iMad, Kupujący może wykonywać swoje prawa wynikające z rękojmi za wady produktu. DG iMad nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza odpowiedzialności iMad, jako sprzedawcy, wynikającej z rękojmi..."

 

https://imad.pl/dg_imad/


Użytkownik a.s edytował ten post 07 grudnia 2017 - 16:22

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1865 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 17:23

Sklepy nie dają gwarancji, tylko 2 lata rękojmi konsumenckiej. 

 

Super, tylko szkoda że po części wprowadzasz w wprowadzasz w błąd. Oddając coś w ramach reklamacji masz prawo się powołać albo na gwarancje producenta albo na rękojmie czyli odpowiedzialność sprzedawcy która trwa dwa lata od momentu zakupu. Jeżeli produkt ma rok gwarancji to i tak sprzedawca ma obowiązek usunięcia usterki pod warunkiem iż nie upłynęło ustawowe 2 lata.

 

Zobacz na fakt iż niektóre sklepy podają iż gwarancja jest 3 lata, ale ostatni rok należy reklamować bezpośrednio u producenta a nie za pośrednictwem sklepu.  

 

Tak więc fakt gwarancji sklep nie daje - tylko producent, a sprzedawca odpowiada za towar przez dwa lata od momentu zakupu. Co nie zmienia faktu że nie powinien sprzedawca wprowadzać w błąd tylko informować aby odsyłać sprzęt do producenta. 

 

I tak sobie klient płaci po kilka razy, bo z jednej strony płacimy za ekologię, śmieci itd ... bo ile to odpadów jest. Z innej strony lepiej niech klient kupi od nas nowy produkt bo po co pisać że coś ma 3 lata gwarancji. A sklepy internetowe? Tutaj cena nabycia nie ma znaczenia, liczy się aby konkurencyjnym być na ceneo i na allegro i w efekcie ostatecznym zadowolony jest każdy - tylko nie klient. A że marża jest na kosmicznym poziomie - to się wytnie. A wiem bo pracowałem w sklepie internetowym :)



#1866 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 17:55

Jeżeli produkt ma rok gwarancji to i tak sprzedawca ma obowiązek usunięcia usterki pod warunkiem iż nie upłynęło ustawowe 2 lata.

 

Zobacz na fakt iż niektóre sklepy podają iż gwarancja jest 3 lata, ale ostatni rok należy reklamować bezpośrednio u producenta a nie za pośrednictwem sklepu.  

 

 

i Tu sie mylisz... sprzedawca nie ma żadnego obowiązku Ci nic naprawić/wymienić w drugim roku... Rękojmia polega na usunięciu wady produkcyjnej i żeby uzyskać ją to w pierwszym roku zasadniczo musisz jedynie ja zgłosić, a w DRUGIM MUSISZ JUZ WYKAZAĆ ŻE TO WADA PRODUKCYJNA, bo inaczej sprzedawca Ci odrzuci reklamacje. W przypadku gwarancji to tak trochę na chybił trafił... jak gwarant chce to zawsze uzna a jak nie to bez konieczności wykazywania może stwierdzić np. usterkę mechaniczną....i trzeba się pogodzić z faktem lub użerać, czasem bezskutecznie z resztą.

 

Poza tym jak pisałam - obecnie sklepy wprowadzają tez własne usługi gwarancyjne tudzież ubezpieczeniowe i tez można się na nie powoływać.


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1867 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 18:58

Co do pierwszego nie będę się upierał, ale dam sobie głowę uciąć że tak czy inaczej - 2 lata być musi.

 

Poza tym jak pisałam - obecnie sklepy wprowadzają tez własne usługi gwarancyjne tudzież ubezpieczeniowe i tez można się na nie powoływać.

 

Co do ubezpieczeń zupełnie mnie ten temat nie interesuje i płacić za to nie zamierzam także nie będę się wypowiadać. Co do gwarancji przez sklep - Jak to ma działać? Pan Wiesiu z lutownicą i piekarnikiem na zapleczu? Bo wiesz jeżeli kupuje sprzęt od firmy X to oczekuje że po naprawie w dalszym ciągu on będzie na tych samych komponentach, a nie że co naprawa to dostanę tanie chińskie zamienniki a przy okazji wyjmą połowę tego co im się nadaje i da opchnąć drożej zastępując częściami gorszej jakości.

 

Bo ja rozumiem jak mam sprzęt HP i dokupuje gwarancje u HP, ale jak kupuję ją w sklepie tuż za rogiem to nie jestem przekonany jak ta gwarancja działa i co ja finalnie dostaje. 



#1868 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 19:22

Co do pierwszego nie będę się upierał, ale dam sobie głowę uciąć że tak czy inaczej - 2 lata być musi.

 

 

Co do ubezpieczeń zupełnie mnie ten temat nie interesuje i płacić za to nie zamierzam także nie będę się wypowiadać. Co do gwarancji przez sklep - Jak to ma działać? Pan Wiesiu z lutownicą i piekarnikiem na zapleczu? Bo wiesz jeżeli kupuje sprzęt od firmy X to oczekuje że po naprawie w dalszym ciągu on będzie na tych samych komponentach, a nie że co naprawa to dostanę tanie chińskie zamienniki a przy okazji wyjmą połowę tego co im się nadaje i da opchnąć drożej zastępując częściami gorszej jakości.

 

Bo ja rozumiem jak mam sprzęt HP i dokupuje gwarancje u HP, ale jak kupuję ją w sklepie tuż za rogiem to nie jestem przekonany jak ta gwarancja działa i co ja finalnie dostaje. 

nie jestem zwolenniczka ani ubezpieczeń, ani napraw (także w okresie zasadniczej gwarancji, bo wówczas tez mogą wyjąć połowę dobrych części ), ale.... nie rozumiem dlaczego podważasz sposób realizacji napraw gwarancyjnych przez iMad, bądź co bądź autoryzowany serwis i sprzedawcę Apple? Masz jakieś konkretne dowody, że naprawa jest realizowana przez wlutowywanie zamienników? 


Użytkownik a.s edytował ten post 07 grudnia 2017 - 19:31

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1869 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 19:34

nie jestem zwolenniczka ani ubezpieczeń, ani napraw (także w okresie zasadniczej gwarancji, bo wówczas tez mogą wyjąć połowę dobrych części ), ale.... nie rozumiem dlaczego podważasz sposób realizacji napraw gwarancyjnych przez iMad? Masz jakieś konkretne dowody, że naprawa jest realizowana przez wlutowywanie zamienników? 

 

Ja nic o firmie iMad nie pisałem, napisałem tylko teoretycznie że jakoś nie bardzo rozumiem jak by miała działać gwarancja sklepu na nowy (fabryczny) produkt bez względu jakiej firmy by on nie był, i nie miał nic wspólnego z wspomnianą wcześniej firmą iMad. Tak więc proszę abyś skorygowała swój post :)


Użytkownik seb235 edytował ten post 07 grudnia 2017 - 19:48


#1870 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 19:39

Ja nic o firmie iMad nie pisałem, napisałem tylko że jakoś nie bardzo rozumiem jak by miała działać gwarancja sklepu na nowy (fabryczny) produkt bez względu jakiej firmy by on nie był. Tak więc proszę abyś skorygowała swój post :)

 

:D :D :D no tak nie pisałeś o iMad, tylko, że ja pisałam o konkretnym przypadku, a nie o "pseudo-sewrisach", ale nie ważne... faktem jest że gwarancja nie musi wiazać się z wymiana sprzętu na nowy (i zazwyczaj nie wiąże, Apple jest dość liberalne w tym względzie). Może serwis ma jakąś umowę na naprawy z producentem sprzętu... czasem są takie indywidua... nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale... cos takiego zaczyna funkcjonować...


Użytkownik a.s edytował ten post 07 grudnia 2017 - 19:41

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1871 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 19:57

tka11 nie mogę się z Tobą zgodzić. Mam i wiem co mówię. Chyba, że oczekujesz od tego maluszka pracy na poziomie Pro. Ale o tym już było tyle razy.....

Nie oczekuję, ale HD 6000 z Air 2015 jest znacznie mocniejsza od 2x droższego w tamtym okresie MB 12. Po prostu HD 5300 to słaby twór do Retiny ( tak jak w 2012 HD 4000 do nowego wówczas MBP Retina), nie wspominając juz o bardziej wymagających zadaniach. Ja rozumiem, że to nie jest sprzęt do gier ani wymagających zadań, ale 2016 jest znacznie wydajniejszy i dodatkowo natywnie wspiera hevc, a 2015 z tego co pamiętam to nie załapało się.

Nie mam tego rocznika, bo akurat posiadam 2016, wydaje mi się jednak ze już dawno minęły czasy kiedy integra była słaba... do podstawowych zadań (np. Filmy) ... 2015 tez moim zdaniem wystarczy.

Od 2005 roku skok w wydajności zintegrowanych układów to dobre parę tysięcy %, ale jak na 2015 to niestety HD 5300 jest stosunkowo mało wydajną grafiką jak w/w air ma znacznie mocniejszą, a był o 50% tańszy. 5 generacja intelów oznaczonych literką Y to tak naprawdę były świeże prototypy i widać to bardzo wyraźnie, po znacznym skoku wydajności pomiędzy 5 generacji M3, a 6, już nie wspominając o kaby lake, gdzie ten skok naprawdę jest ogromny.

 

Jak już wiele razy wspominając pierwsze modele większości macintoshy to "prototypy" i widać to po problemach... :P Malejąca pojemność baterii w świeżym MB 12 2015'. Gotująca się integra ( HD 4000 ) w pierwszych retinach, pierwsze Air też miały ogromne bolączki. :> Nie uważam że to zły sprzęt, wręcz przeciwnie - używałem MB 12 trochę czasu i bardzo mi się spodobał, jednak tym póżniejsza wersja modelu z określonej generacji tym lepiej jest ona dopracowana np. MBP Retina 2015, MBP 2012, Air 2015 i białas z 2010. :P


Użytkownik tka11 edytował ten post 07 grudnia 2017 - 19:58


#1872 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 19:58

nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale... cos takiego zaczyna funkcjonować...

 

Tylko widzisz jak kupuje coś na gwarancji producenta w sklepie X, to w razie padnięcia sklepu X mogę udać się do autoryzowanego serwisu lub odesłać do producenta.

 

Jeżeli kupię sprzęt w sklepie Y na ich gwarancji, to w zasadzie miesiąc później mogę już jej nie mieć. W zasadzie to jest taka gwarancja jak bym nigdy gwarancji nie miał.


  • a.s-6704ce448e lubi to

#1873 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 20:03

"Gotująca się integra ( HD 4000 ) w pierwszych retinach,"  :P

nie wiem czy o tej samej integrze mówimy, ale ja miałam w poprzednim lapku HD4000 i chyba było ok. choć faktycznie trochę mogła się grzać..., ale gotować...? :lol:


Tylko widzisz jak kupuje coś na gwarancji producenta w sklepie X, to w razie padnięcia sklepu X mogę udać się do autoryzowanego serwisu lub odesłać do producenta.

 

Jeżeli kupię sprzęt w sklepie Y na ich gwarancji, to w zasadzie miesiąc później mogę już jej nie mieć. W zasadzie to jest taka gwarancja jak bym nigdy gwarancji nie miał.

tak to prawda....


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#1874 tka11

tka11
  • 455 postów

Napisano 07 grudnia 2017 - 21:34

nie wiem czy o tej samej integrze mówimy, ale ja miałam w poprzednim lapku HD4000 i chyba było ok. choć faktycznie trochę mogła się grzać..., ale gotować...? :lol:

Mowa o pierwszym Macbooku z retiną. HD 4000 nie radziło sobie wystarczająco z taką rozdzielczością.



#1875 leon_g5

leon_g5
  • 101 postów

Napisano 14 marca 2018 - 09:33

Ktoś z Was może używa do obróbki zdjęć? Chodzi mi o szybką obróbkę, w PS lub LR, do 20-30 zdjęć i wysyłkę do agencji foto. Obecnie w tym celu używam MBA 11 i7 z 2013 i w zupełności to wystarcza. Ale powoli czas na zmiany, a MBA już nie występuje w wersji 11". Daltego pomyślałem o MB 12"


MacBook Pro 13" 2019 i5, 8GB RAM, SSD 256 GB, iPhone 8





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych