Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wolny zapis na dysku ExFAT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 13:58

Chciałem mieć dysk przenośny pomiędzy Win a OS X. Wpadł mi w w ręce 200 GB dysk samsung 2,5" w obudowie USB 2.0. Odczyt i zapis były całkiem przyjemne. Po zmianie formatu dysku na ExFAT za pomocą systemowego "Narzędzia dyskowego" zapisanie na tym dysku trwa potwornie długo. Dla przykładu 4 GB plik zapisuje się ponad godzinę. :-(

 

Aby wykluczyć uszkodzenie dysku sformatowałem na ExFAT również Pendrive 8 GB Toshiba. Zapis na pendrive był tylko nieznacznie szybszy.

 

Co może aż tak blokować zapis?

Czy jest jakieś inne rozwiązanie? Może jakiś dodatkowy sterownik?


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#2 Śfierzyk

Śfierzyk
  • 358 postów

Napisano 12 stycznia 2015 - 19:20

Wracam do tematu, który rozwiązał się sam, ale nie rozumiem nadal gdzie leży źródło problemu! :-(

Najpierw rozwiązanie!

Podłączyłem dysk ExFAT do rutera (Sagem) i mogę z Maca i z Win zapisywać i odczytywać bez najmniejszego problemu. I robi to błyskawicznie! :-)

 

Ale dlaczego dyski w tym formacie tak długo zapisują podłączone bezpośrednio do MacBooka?

Sprawdziłem wszystkie porty jest tak samo. Na dyskach z Fat32 i HFS+ zapis jest szybki (normalny).


Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie ubierają tego w słowa.


#3 Gość_stefanstr_*

Gość_stefanstr_*

Napisano 12 stycznia 2015 - 19:34

Na pewno nie jest to problem powszechny. Używam dysku w systemie ExFAT do przenoszenia danych między moim Makiem a laptopem mojej dziewczyny. Tempo transferu jest jak najbardziej normalne. Nie zauważyłem spowolnień, o których piszesz.

 

Dysk formatowałem jednak pod Windows. Może macowe narzędzie dyskowe coś „psuje“ przy formatowaniu?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych