Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wsparcie ASIO przez kartę dźwiękową Macbooka air.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gitarzysta666

gitarzysta666
  • 1 postów

Napisano 02 stycznia 2015 - 14:06

Witajcie :)

 

Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o appla i dopiero zaczynam swoją przygodę z jabłuszkiem. Potrzebuję informacji na temat wsparcia ASIO przez układy dźwiękowe w Macbooku Air. Jak duża latencja występuje w przypadku korzystania z programów DAW? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź!:)



#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 stycznia 2015 - 22:31

W OSX jest odpowiednik ASIO tzw. Core Audio.

Ma taką zaletę, że samo w sobie nie ma latencji jak zwykłe sterowniki w Windows.

Oczywiście, jak będziesz potrzebował karte z lepszymi parametrami, to sobie dokupisz, ale latencja na integrze jest niska w porównaniu z Windows.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 tztom

tztom
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 11:13

Witajcie :)

 

Jestem świeżakiem jeżeli chodzi o appla i dopiero zaczynam swoją przygodę z jabłuszkiem. Potrzebuję informacji na temat wsparcia ASIO przez układy dźwiękowe w Macbooku Air. Jak duża latencja występuje w przypadku korzystania z programów DAW? 

 

Z góry dziękuje za odpowiedź! :)

W porównaniu z Windows ASIO sterowniki Core Audio np. w Cubase 8 dają opóźnienie -input Latency 2.902 ms, Output Latency 19,501 ms czyli wartość nieosiągalną w standardowym blaszaku. Poza tym można bardzo mocno obciążyć procesor dużą liczbą wtyczek a i tak wszystko będzie ok :-) . Od miesiąca bawię się Mac-iem Mini z Cubase Artist 8 i nie mam żadnego problemu.Praca w Windows 8,1 była drogą przez mękę z kolei Maca wyciągasz z pudełka podłączasz głośniki i po prostu wszystko działa bez zbędnego kombinowania . Nawet interfejs audio podłączony przez USB chodzi szybciej- ciekaw jestem jak pracują interfejsy pod thunderbolt i jakie mają opóźnienia? Może ktoś ma Cubase 8 i mógłby podać wartości?

Polecam Ci mały programik do zarządzania pamięcią Memory Cleaner - zauważyłem, że jak jest mało pamięci to Cubase 8 potrafi odmówić posłuszeństwa, wystarczy wtedy wcisnąć Clean Memory.



#4 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 11:44

W porównaniu z Windows ASIO sterowniki Core Audio np. w Cubase 8 dają opóźnienie -input Latency 2.902 ms, Output Latency 19,501 ms czyli wartość nieosiągalną w standardowym blaszaku. Poza tym można bardzo mocno obciążyć procesor dużą liczbą wtyczek a i tak wszystko będzie ok :-) . Od miesiąca bawię się Mac-iem Mini z Cubase Artist 8 i nie mam żadnego problemu.Praca w Windows 8,1 była drogą przez mękę z kolei Maca wyciągasz z pudełka podłączasz głośniki i po prostu wszystko działa bez zbędnego kombinowania . Nawet interfejs audio podłączony przez USB chodzi szybciej- ciekaw jestem jak pracują interfejsy pod thunderbolt i jakie mają opóźnienia? Może ktoś ma Cubase 8 i mógłby podać wartości?

Polecam Ci mały programik do zarządzania pamięcią Memory Cleaner - zauważyłem, że jak jest mało pamięci to Cubase 8 potrafi odmówić posłuszeństwa, wystarczy wtedy wcisnąć Clean Memory.

A po co komu TB w interfejsie. Przeciez to jest kolejny chwyt marketingowy wsadzac do interfejsu za 1000zl zlacze TB przy sredniej klasy przetwornikach i procesorowi. Sensa takie cos ma w przypadku kart firmy UAD Apollo gdzie na pokladzie karty mamy jeszcze karte DPS do wtyczek UAD i potrzeba jest szybsza magistrala, zeby to przesylac. Jakos nikt nie zauwazyl mega roznica miedzy USB 2 a 3.0 tak samo bedzie na tej samej karcie bedzie po zamontowaniu zlacza TB. 

 

Na Apogee Quartet ma latencje ustawiona na 4ms i dziala idealnie. Nie ma co co schodzic nizej bo i tak ponizej 7ms tego nie uslyszymy. 

 

A co do ramu to kup wiecej niz zwalniac co chwile no chyba,ze 16Gb to co innego ale pewnie 4 albo 8 siedzi Ci w blaszaku MM.



#5 tztom

tztom
  • 2 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 13:20

Mam na pokładzie 8 Gb i w za sadzie do wszystkiego wystarczy :-) Czasami jak przesadzę z ilością otwartych programów to Cubase potrafi odmówić posłuszeństwa ale to moja wina. W Windows potrafił włączyć się słynny niebieski ekran tutaj wystarczy uwolnić pamięć Memory Clean i jest ok Jeżeli chodzi o pamięć to niestety wymiana nie jest taką prostą sprawą - kości są wlutowane. Jak skończy się gwarancja to pomyślę nad wymianą w jakimś serwisie ale dopiero wtedy jak będzie mi jej naprawdę brakować, puki co nie mam takiej potrzeby. Dzięki za informację






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych