Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odtwarzanie systemu - macbook nie widzi dysku wewnętrznego


Najlepsza odpowiedź macsupport , 08 grudnia 2014 - 20:09

Masz uszkodzony dysk lub taśmę dysku. Musisz wyjąć dysk z komputera i podłączyć przez adapter USB, to pozwoli sprawdzić czy dysk jest sprawny. Jeśli ruszy na USB to na 99% uszkodzona jest taśma połączeniowa.

Choć jeśli automatycznie komputer startuje z partycji recovery to znaczyłoby, że uszkodzona jest partycja systemowa lub sam dysk.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 studiomix

studiomix
  • 27 postów

Napisano 07 grudnia 2014 - 21:00

Witam,

 

Miałem ostatnio problem z MacBookiem Pro - pojawiał się coraz częściej szary ekran i mac nie chciał się włączać, aż w końcu w ogóle przestał w związku z czym użyłem opcji recovery przez internet i teraz chciałbym odzyskać system przez Time Machine. Problem polega na tym, że wybieram dysk na którym mam zapisaną ostatnią kopie systemu, ale nie może znaleźć dysku wewnętrznego na którym system chciałbym zainstalować. Jest tam opcja narzędzi dyskowych i w tej liście również nie wyświetla się dysk wewnętrzny. Moje pytanie brzmi jak mogę sprawdzić czy padł na amen lub co ewentualnie się stało? 



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 grudnia 2014 - 20:09   Najlepsza odpowiedź

Masz uszkodzony dysk lub taśmę dysku. Musisz wyjąć dysk z komputera i podłączyć przez adapter USB, to pozwoli sprawdzić czy dysk jest sprawny. Jeśli ruszy na USB to na 99% uszkodzona jest taśma połączeniowa.

Choć jeśli automatycznie komputer startuje z partycji recovery to znaczyłoby, że uszkodzona jest partycja systemowa lub sam dysk.


Użytkownik macsupport edytował ten post 08 grudnia 2014 - 20:10

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 studiomix

studiomix
  • 27 postów

Napisano 12 grudnia 2014 - 13:12

Po wymianie dysku wszystko śmiga, dziękuje za pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych