Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Macbook Air '13 2014 - skrzypienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrcsscss91

mrcsscss91
  • 5 postów

Napisano 29 października 2014 - 16:39

Witajcie,

Miesiąc temu zakupiłem Macbooka Air 13' early 2014. To mój pierwszy Mac, bardzo mi przypadł do gustu (szczególnie czas na baterii), jednakże po pewnym czasie zauważyłem że... obudowa skrzypi. Lewy górny / dolny róg pod naciskiem lub przy podnoszeniu wyraźnie trzeszczał. Można było nawet zauważyć lekkie uginanie się - tak jakby śrubki nie były dokręcone do końca / luzowały się. Pomyślałem że to nic groźnego, ale ostatnio zaczął trzeszczeć i skrzypieć głośniej i na większej powierzchni (cały czas lewa strona). Sprzęt nie był ani zalany, ani narażony na wilgoć.

Jestem z Bydgoszczy, niedawno otwarty został oficjalny serwis Apple - przy iDream, więc zaniosłem Maca do nich. Po dokręceniu śrubek wszystko było dobrze, niestety tylko 1 dzień. Zaniosłem go ponownie i usłyszałem, że konieczne będzie wymienienie obudowy - kwestia 2 dni. Dziś jednak (dzień 3) dowiedziałem się, że sprzęt jest nadal "diagnozowany" i serwis jest "w kontakcie z apple". Niestety na pytanie jak długo to mogłoby jeszcze zająć usłyszałem odpowiedź "nie wiem".

Stąd moje pytanie do Was. Co może być przyczyną, jak długo może trwać naprawa i czy można ewentualnie zlecić serwis gdzie indziej ?
Przyznam szczerze, że jestem trochę zażenowany - choć rozumiem, że sprzęt to sprzęt i może być wadliwy, to jednak feedback z serwisu... szkoda gadać.


P.S
Piszę temat jeszcze raz, ponieważ poprzednio napisałem (chyba) w złym dziale i został zamknięty - a chcę otrzymać odpowiedź na nurtujące pytania. Pozdrawiam



#2 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2014 - 17:34

Napiszę to samo, co poprzednio. Nie ma się czym martwić. Mam taki sam. Ten typ tak ma. Mnie strzela szczególnie z dołu prawej strony gładzika.

#3 mrcsscss91

mrcsscss91
  • 5 postów

Napisano 29 października 2014 - 17:57

Napiszę to samo, co poprzednio.
Nie ma się czym martwić.
Mam taki sam. Ten typ tak ma.
Mnie strzela szczególnie z dołu prawej strony gładzika.


Dziękuję za Twoją odpowiedź.
Czyli nie naprawią tego ? Troche przykra wiadomość...

#4 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2014 - 18:07

U mnie wszystkie śrubki idealnie przylegają, ale od czasu do czasu strzela dolna pokrywa. Niestety będziesz musiał się z tym pogodzić.
  • markdk-fe5228f169 lubi to

#5 meser87

meser87
  • 26 postów

Napisano 29 października 2014 - 18:10

Mój póki co nie skrzypi ale za to zasięg wifi jest do bani…. Ogólnie powiedzenie "kiedyś Apple było lepsze" jak dla mnie jest w 100% prawdziwe….
  • markdk-fe5228f169 lubi to

#6 mrcsscss91

mrcsscss91
  • 5 postów

Napisano 29 października 2014 - 18:11

Przyznam, że średnio podoba mi się taka wizja... wydać tyle pieniędzy i sprzęt skrzypi (i to bardzo, za każdym razem), w dodatku nic się nie da zrobić.
Można to reklamować z tytułu niezgodności towaru ? Zwrót pieniędzy / wymiana na inny model ?


edit:
wrzucam film, żeby pokazać skalę problemu
[url][/url]
przepraszam za piszczenie psa w tle

#7 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 29 października 2014 - 22:28

Przyznam, że średnio podoba mi się taka wizja... wydać tyle pieniędzy i sprzęt skrzypi (i to bardzo, za każdym razem), w dodatku nic się nie da zrobić.
Można to reklamować z tytułu niezgodności towaru ? Zwrót pieniędzy / wymiana na inny model ?


edit:
wrzucam film, żeby pokazać skalę problemu

przepraszam za piszczenie psa w tle



No to mnie aż tak nie skrzypi.
Od czasu, do czasu strzeli, ale nie cały czas.

#8 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 13:32

U mnie niestety też obudowa strzela - dokładniej sam środek dolnej pokrywy po naciśnięciu (np przy podniesieniu komputera jedną ręką) praktycznie za każdym razem słyszę wyraźne strzelenie/kliknięcie/jak zwał tak zwał. Dzieje się to tylko mniej więcej w obszarze gdzie jest bateria (na samej górze pokrywy jest ok). Byłem dziś w iSpocie i pracownik wręcz z oburzeniem powiedział, że na pewno nie jest to normalne i to co ewentualnie gdzieś przeczytałem to bzdury. Niestety nie powiedział nic więcej oprócz tego, żeby wysłać komputer do serwisu. Nie mogę sobie teraz pozwolić na oddanie komputera na kilka/kilkanaście dni, a niestety w pięknym mieście Łodzi nie ma żadnego autoryzowanego serwisu, do którego mógłbym podejść i mniej więcej dowiedzieć się czegoś. Trochę to przykre, że w nowiutkim komputerze (kupiony nowy, zafoliowany, tydzień temu w Media Markt) od razu jest coś nie tak. No ale do rzeczy - czy od tych odgłosów może ucierpieć coś poza moimi uszami i nerwami? Tj. czy mogę na razie w spokoju używać komputera a tą sprawę rozwiązać kiedyś, przy okazji? 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#9 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 stycznia 2015 - 13:41

U mnie czasami strzeli (pojedyncze stuk) z lewej strony przy zamykaniu klapy. Czekam do końca gwarancji... może się w tzw miedzyczasie rozleci coś jeszcze :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#10 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 13:52

No ja 3 lat czekać raczej nie będę. Kwestia jest tylko taka czy może się coś tam rozlecieć przez co nie uznają mi później gwarancji. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#11 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 stycznia 2015 - 14:43

To musicie mieć pecha:/ Nie znam nikogo komu by skrzypiała obudowa.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#12 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 16:19

Standard, ja zawsze trafię na coś felerenego :(
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#13 markdk-fe5228f169

markdk-fe5228f169
  • 154 postów
  • SkądKopenhaga DK

Napisano 07 stycznia 2015 - 16:39

To musicie mieć pecha:/ Nie znam nikogo komu by skrzypiała obudowa.

To chyba Apple ma pecha,że wypuszcza taki sprzęt.
Ja swojego sprzedałem ze względu na słaba matryce, chociaż nic nie skrzypiało.
Poczekam na Air'a 12 cali.

#14 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 18:29

Nie no ogólnie to jestem bardzo zadowolony, tylko po prostu nie mogę teraz oddać sprzętu na X dni. Choć pewnie oddam go jak tylko będzie okazja.
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#15 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 stycznia 2015 - 21:43

Pytałem się cortland i iMad. Coś z tym zrobią jakbyście chcieli )


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#16 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 07 stycznia 2015 - 22:13

Dzięki za fatygę. W sumie nie brałem pod uwagę innej opcji niż ogarnięcie tego przez serwis. Nadal pozostaje kwestia, że musiałbym oddać komputer na jakiś czas :-/ Zastanawia mnie tylko czy jak oddam go np. za kilka miesięcy to nie uznają tego jako zużycie? Teraz jest to ewidentna wada sprzętu, ale za jakiś czas mogą się wypiąć?


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#17 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 07 stycznia 2015 - 22:15

Ciężko mi powiedzieć :/ Nie pracuje tam.


NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#18 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 10 stycznia 2015 - 22:10

Tak się zastanawiam czy w moim przypadku to nie są przypadkiem zbyt słabo dokręcone śrubki. Gdy się przyglądam obudowie przy naciskaniu widać, że pokrywa delikatnie rusza się przy śrubkach. Mam śrubokręt pentalobe ale pytanie czy nie stracę gwarancji po samodzielnym dokręceniu śrubek? Może lepiej to olać na razie i wysłać do serwisu w wolnej chwili? 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#19 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 23 stycznia 2015 - 20:35

Komputer wrócił z Cortlandu. Winną całego zamieszania okazała się bateria (klikający zatrzask). Została ona wymieniona i teraz jest cisza jak makiem zasiał :-) 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#20 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 31 marca 2015 - 07:12

U mnie niestety też obudowa strzela - dokładniej sam środek dolnej pokrywy po naciśnięciu (np przy podniesieniu komputera jedną ręką) praktycznie za każdym razem słyszę wyraźne strzelenie/kliknięcie/jak zwał tak zwał. Dzieje się to tylko mniej więcej w obszarze gdzie jest bateria (na samej górze pokrywy jest ok). Byłem dziś w iSpocie i pracownik wręcz z oburzeniem powiedział, że na pewno nie jest to normalne i to co ewentualnie gdzieś przeczytałem to bzdury. Niestety nie powiedział nic więcej oprócz tego, żeby wysłać komputer do serwisu. Nie mogę sobie teraz pozwolić na oddanie komputera na kilka/kilkanaście dni, a niestety w pięknym mieście Łodzi nie ma żadnego autoryzowanego serwisu, do którego mógłbym podejść i mniej więcej dowiedzieć się czegoś. Trochę to przykre, że w nowiutkim komputerze (kupiony nowy, zafoliowany, tydzień temu w Media Markt) od razu jest coś nie tak. No ale do rzeczy - czy od tych odgłosów może ucierpieć coś poza moimi uszami i nerwami? Tj. czy mogę na razie w spokoju używać komputera a tą sprawę rozwiązać kiedyś, przy okazji? 

U mnie niestety jest TAK samo! Wczoraj dostalem Air 13 2014 rok no i uzywajac przez ostatnie pol roku tego modelu codzinnie odrazu zauwazylem ze w moim nowym trzymajac go w 1 rece pyka dół ;_; to juz chyba klasyk bo zawsze sprzet apple mi sie psuje 5 razy wymienialem ip 5

2 razy 5s, a ip 6 przyszedl mi fejkowy ;/

 

Wracajac do pytania. Ile musiales czekac na wymiane tego ? Nie ukrywac mam maca niespelna 24 godziny i rozstawanie sie z nim na kolejnych pare tyg jest troche trudne



#21 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 31 marca 2015 - 09:05

Czekałem od poniedziałku do piątku, z tym, że zawiozłem i odebrałem komputer osobiście.
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#22 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 01 kwietnia 2015 - 10:42

kupiony w zeszlym tygodniu Air też skrzypi do tego spacja nie dziala (bardzo slaby skok). Ktoś sprawdza te komputery wogóle?

MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#23 Maniek16

Maniek16
  • 41 postów

Napisano 01 kwietnia 2015 - 20:50

Ja w swoim tez mam to samo :/ niedlugo planuje oddać na gwarancję.



#24 Casper.

Casper.
  • 287 postów

Napisano 03 kwietnia 2015 - 10:19

Taaa... Nie polecam iSpot Marszalkowska gdzie jest serwis ogólnie gdzie nie oddacie do iSpot waszego sprzętu on i tak trafia na Marszalkowska bo tam wlasnie maja serwis. Serwisant byl zaskoczony i odrazu wyprowadzil mnie z bledu  i powiedzial, ze wyginanie sie sprzetu oraz trzaskanie jak by wsrodku był piach w laptopie za ponad 4 tys jest rzeczą normalną (screen) Oczywiscie mowiac, ze mam ten sam model w domu od pol roku i uzywam go na codzien i nic takiego nie ma miejsca nie dalo rezultatu... Rozmawialem potem ze sprzedawcami (to co na screenie pisal serwisant) no i obejrzeli komputer i sami powiedzieli, ze jest to wada... Wiec poprostu cos jest jednak nie tak... Slyszalem ze takie usterki wymienia Cortland wiec najlepiej, aby kazdy podzielil się swoimi przygodami i opisal gdzie udalo sie przyjac komputer.



#25 Maniek16

Maniek16
  • 41 postów

Napisano 05 kwietnia 2015 - 22:43

Właśnie miałem udać się na Marszałkowską ale po Twojej wypowiedzi chyba jednak wybiorę Cortland.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych