Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air 13' 2014 - duże zwolnienia i brak ram


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kolodziejchuck

Kolodziejchuck
  • 4 postów

Napisano 27 października 2014 - 00:40

Proszę o pomoc, gdy używam macbooka na Yosemite bardzo spada mi prędkość wszystkiego, wystarczy że mam otwarty mail, wiadomości i safari z 3 kartami np. face, yt itd to przycina nawet przy przewijaniu face'a. Nie mówię już o tworzeniu czegoś w iMovie, gdzie strasznie zwalnia. Na ten moment mam otwarty mail i safari z jedna karta, a ramu wolnego mam już tylko 700 MB. Kompletnie nie wiem o co chodzi.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 października 2014 - 08:10

1. System 10.10 instalowałeś na czysto czy jako nakładka? 2. Sprawdź monitor aktywności może jakiś proces wykorzystuje za dużo pamięci/procesora 3. Pamiętaj wolny ram to ram stracony, od tego jest aby wykorzystywał go system. 4. Zwykle świeżo po instalacji trwa indeksowanie dysku przez Spotlight i objawia się przy pierwszych paru uruchomieniach zamulaniem maka.

#3 Kolodziejchuck

Kolodziejchuck
  • 4 postów

Napisano 27 października 2014 - 13:44

1. nie mam macbooka zbyt długo więc ciężko mi powiedzieć co w ogóle zrobiłem, pobrałem aktualizacje z appstore i w gruncie rzeczy to wszystko co wiem. 2. sprawdzałem juz

#4 wieslawo

wieslawo
  • 3 698 postów
  • SkądL-no/P-ń

Napisano 27 października 2014 - 14:08

popularnych/sprawdzonych programów nie systemów* 1. Od tego jest system aby go instalować na obecnym. System, który się wykłada na opcji upgrade to rzyć nie system. Póki co, zwykłe użytkowanie popularnych systemów i nakładanie jednego na drugi nie spowodowało u mnie złych objawów. A system nakładałem 10 - 6 8 9 10 i powrót 6 i 8. Fakt, kilka rzeczy nie zadziałało na starej wersji i poszło do kosza ale sam system bez problemów. 3. Tylko pod warunkiem, że system wie jak nim zarządzać. Jeśli system nie zwolni go kiedy jest potrzebny gdzieś indziej to taki ram to strata, nie zysk. Nie jestem pewien czy OsX wie co robi. 4. Tak to prawda. To nie jest dobrze zorganizowane, ale tak już jest. 5. Sprawdź wolne miejsce i trzymaj najmniej 20% wolnego miejsca dysku.

#5 Kolodziejchuck

Kolodziejchuck
  • 4 postów

Napisano 27 października 2014 - 18:07

wolnego miejsca mam sporo (jak na dysk 128 gb) chyba z 80 gb, chyba nigdy nie zrozumiem tej straty przy wydajnosci. wylaczylem wczoraj komputer, bo z reguly usypiam, dzisiaj wszystko chodzi dobrze, ale pobralem aplikacje memory clean i pokazuje mi ona ze juz czasami mam 17 MB wolnego ramu. Dziwnie skacze, na ten moment otwarte mam safari 3 karty, wiadomosci i mam wolne 500MB ram, dziwne

#6 mrcsscss91

mrcsscss91
  • 5 postów

Napisano 29 października 2014 - 15:05

pobralem aplikacje memory clean i pokazuje mi ona ze juz czasami mam 17 MB wolnego ramu. Dziwnie skacze, na ten moment otwarte mam safari 3 karty, wiadomosci i mam wolne 500MB ram, dziwne


Taka jest zasada działania systemu OSX - rezerwuje on tyle pamięci RAM ile jest w stanie, co nie znaczy że jest ona w użyciu rozumianym jak w Windowsie. To bardziej przypomina Androida - tam też system "je" ram jak szalony, ale tak na prawdę w każdej chwili może go zwolnić jeśli tylko inna aplikacja wyrazi zapotrzebowanie. A Memory Clean nie polecam, może powodować błędy systemu...



#7 tomaszk-poz

tomaszk-poz
  • 26 postów

Napisano 17 grudnia 2014 - 16:05

Windows też rezerwuje na buforowanie, teraz u mnie mam na 12GB mam 404M wolne, 7370M dostępna, 7507M wolna a wykres pokazuje 4,52GB. Na co rezerwuje OSX? Na bufory ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych