Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5s vs Sony xperia z3 vs z3 compact (2000zł)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#26 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 03 grudnia 2014 - 11:38

W Z3 mojej żony obudowa pękła sama z siebie.


Perdido en el corazón De la grande Babylon Me dicen el clandestino Por no llevar papel

#27 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudnia 2014 - 11:46

Rezerwat zatrzymał się na Adroidzie 2.3.7 i dalej wciska kit że muli. Jak widziałeś film z poprzedniej strony, to nawet największy zamulacz TouchWiz zmiata najnowszy iOS8. Jeśli nie widzisz to daj znać i wkleję link ponownie :)

 

Niestey Android na TW >4 również potrafi zamulać, może nie tak drastycznie jak wcześniejsze wersje, ale jednak. Nawet użytkownicy Androida o tym piszą. Zresztą można znaleźć sporo filmików na YT.

Sam kilka tygodni miałem styczność najpierw z Note2, później z Note 3 i sorry, ale byle operacje potrafią przymulić system. Co chwilę trzeba czyścić ram, który zapełnia się z sam z siebie. Dialer, SMS i inne podstawowe funkcje potrafią przyciąć. Całe szczęście w iOS8 jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem. System działa o wiele lepiej niż zakładkowy bubel TW na androidzie. Samsung musi się jeszcze wiele nauczyć, niech weźmie przykład np. z HTC ONE M8, czy nawet z Sony. 


iPhone 12 mini 


#28 mikoko

mikoko
  • 494 postów

Napisano 03 grudnia 2014 - 21:18

na potwierdzenie tego wszystkiego https://www.youtube....h?v=J1ic3shpfP0



#29 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 21:41

na potwierdzenie tego wszystkiego https://www.youtube....h?v=J1ic3shpfP0

 

A wiesz co to jest Nova Launcher? Film jedynie potwierdza głupotę użytkownia Note 4.


Niestey Android na TW >4 również potrafi zamulać, może nie tak drastycznie jak wcześniejsze wersje, ale jednak. Nawet użytkownicy Androida o tym piszą. Zresztą można znaleźć sporo filmików na YT.

Sam kilka tygodni miałem styczność najpierw z Note2, później z Note 3 i sorry, ale byle operacje potrafią przymulić system. Co chwilę trzeba czyścić ram, który zapełnia się z sam z siebie. Dialer, SMS i inne podstawowe funkcje potrafią przyciąć. Całe szczęście w iOS8 jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem. System działa o wiele lepiej niż zakładkowy bubel TW na androidzie. Samsung musi się jeszcze wiele nauczyć, niech weźmie przykład np. z HTC ONE M8, czy nawet z Sony. 

 

iOS jest nieskazitelny. Na Youtube pełno filmików z mulącymi zabawkami Apple.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 03 grudnia 2014 - 21:43

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#30 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudnia 2014 - 21:54

Oczywiście zdarzają się egzemplarze, które mają wadliwy iOS. Jednak to zależy od modelu telefonu. Z TW w Samsungach jest inaczej, niestety każdy potrafi zamulić/przyciąć na podstawowych funkcjach. Taka jest prawda i nikt tego nie zmieni, może kiedyś Samsung. 


iPhone 12 mini 


#31 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 22:01

Piszesz o najtańszych bublach Samsunga. Seria 'Note' działa perfekcyjnie o ile nie zaśmiecisz telefonu launcherem. Z serią 'S' nie miałem dłuższej styczności więc nie mam do końca wyrobionego zdania.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 03 grudnia 2014 - 22:02

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#32 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudnia 2014 - 22:17

Piszę o flagowcach Samsunga. Nigdy nie kupuję niższych modeli danych producentów, tylko najlepsze. Miałem 2 modele Note2 i Note3, SGS3, SGS4 za każdym razem to samo DNO. 


iPhone 12 mini 


#33 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 22:35

Pewnie dla ciebie wszystko jest dno poza Apple :D


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#34 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudnia 2014 - 22:45

Jakbyś czytał ze zrozumieniem moje wszystkie posty, to byś wiedział, że nie. 

Przejrzyj sobie moje posty jak chwaliłem:

HTC ONE M8

LG G2


iPhone 12 mini 


#35 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 grudnia 2014 - 22:50

Nie mam czasu siedzieć godzinami na forum i sprawdzać co kto napisał. Mam inne zajęcia.


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#36 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 grudnia 2014 - 23:03

OK, rozumiem. Dlatego Cię poinformowałem. Konkurencja jakoś potrafi zoptymalizować system - szkoda, że Samsung nie. 


iPhone 12 mini 


#37 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2014 - 16:05

Niestety n4 jest mułem gdyż qhd i te go zabija. Już lepiej nie przepłacać z bubel i kupić notę 3 lub coś innego

#38 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2014 - 20:00

6+ jest jeszcze większym mułem i nie ma QHD. Ciekawe co go zabija. Po co przepłacać za bubla. Lepiej kupić coś innego.

 


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 04 grudnia 2014 - 20:04

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#39 Tim_bo85

Tim_bo85
  • 65 postów

Napisano 04 grudnia 2014 - 20:23

Tyle że za rok wyjdzie Note 5 i Samsung zacznie olewać i wydłużać wydanie aktualizacji Note 4. Samsunga opłaca się kupować tylko do premiery następnego modelu. Za to Apple wspiera swoje produkty dłużej.



#40 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 grudnia 2014 - 20:28

Licytujecie się jak dzieci. Każdy i tak kupi co chce. Dla jednych lepszy będzie android, dla innych iOS, a jeszcze dla innych lagwiz od samsunga. I tak tu nikt nikogo nie przekona. 


iPhone 12 mini 


#41 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2014 - 20:29

Tim_bo85, Apple wydaje aktualizacje na starsze urządzenia jednocześnie je postarzając wolniejszym i wykastrowanym softem, i zmuszając do zakupu nowego modelu. Samsung robi to w inny sposób, ale wychodzi na to samo. Jedyna przewaga iP6+ nad Note 4 to lepszy czytnik linii papilarnych. W każdej innej kwesti Note zmiata 6+.


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 04 grudnia 2014 - 20:37

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#42 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2014 - 21:00

Weź pod uwagę, że iphone ma dużo wolniejsze animacje, po drugie co ty do czego przyrównujesz jeśli chodzi o szybkość... 2 dni używasz ram się zapycha i po telefonie.

Po drugie każdy kto Ciebie zna z for internetowych to wie, że chwalisz zawsze wszystko co masz w obecnej chwili także twoją opinię można o kant .... rozbić :)



#43 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 grudnia 2014 - 22:48

A co mnie obchodzi, że iPhone ma wolniejsze animacje? Liczy się efekt końcowy.

Chwalę tylko to co jest dobre. Jak mi coś nie pasuje to gonię na Allegro. W Note 3 komfortowe użytkowanie psuła plastikowa i wystająca ponad ekran ramka. W Note 4 zostało to poprawione. Oba Note'y uważam za najlepsze smartfony w cenie 3000zł. Najlepszy stosunek ceny do możliwości.

Zapewne dla ciebie opinie zaślepionych fanbojów z rezerwatu są bardziej wartościowe z racji tego, że marketing Apple wyprał ci mózg :)


Użytkownik Wodnik Szuwarek edytował ten post 04 grudnia 2014 - 22:53

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#44 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2014 - 00:06

A czy ja gdzieś napisałem, że iphone są najlepsze ? Oczywiście, że nie są. To Ty tu przyszedłeś i siejesz herezje o super note, a wystarczy choćby przejść mm etc. i płakać ze śmiechu z powodów lagu na lagu :)

N3 jest odczuwalnie płynniejszy chociaż i w nim się zdarzają ścinki, ale n4 na "czystym" sofcie już przycina. A weźmy pod uwagę, że się trochę aplikacji doinstaluje i już jest pozamiatane.

Jeśli chodzi o phablet i możliwości wykorzystania wielkiego ekranu to tutaj n4 jest bezkonkurencyjny. 



#45 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 05 grudnia 2014 - 08:15

To  temat o całkiem innych telefonach, ale jak już piszecie o note 4 to dodam od siebie jak poszedłem do sklepu pobawić nim i oto  co widzę,  telefon podczas odtwarzania filmu przestał reagować,  jak chciałem wyłączyć, film leciał i nie reagował na przyciski funkcyjne , dopiero po jakimś czasie mogłem w końcu to wyłączyć. Chodził  mniej płynnie niż mój 6 Plus. Nie wiem czy był to jakiś egzemplarz okrojony testowy czy co ?

A ty Wodnik nazywając użytkowników iPhone  od fanbojów, rezerwatu co chcesz udowodnić ? Miałem swego czasu note 3 podchodziłem parę razy do 4 i wybrałem  teraz  6 Plus i to moja sprawa i nie uważam się za fanboja bo mam od Apple tylko jedno urządzenie w tym momencie.



#46 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 08:49

Ernest05, jest sytuacja w której Note 4 laguje, jak jest zasyfiony brandem Orange. Trzeba wgrać czysty soft i jest pięknie. Operatorzy coraz głębiej ingerują w soft i wszystko psują. Potem ktoś wystawia ocenę.

Tomk925, w telefonach wystawowych jest wgrane oprogramowanie demonstracyjne.

iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017


#47 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 grudnia 2014 - 08:57

Note posiada bilion funkcji i możliwości - to nie jest tajemnica. Tylko co z tego jak działa po kilku dniach użytkowania jak kupa? Sorry, ale dla mnie telefon musi działać płynnie i niezawodnie. Tego Samsungi na lagwizie nie dadzą. Już dużo lepszym rozwiązaniem, jeśli ktoś chce koniecznie "androida z nakładką" kupić Sony lub HTC, które biją Samsungi na głowę pod względem stabilności i szybkości.


A czy ja gdzieś napisałem, że iphone są najlepsze ? Oczywiście, że nie są. To Ty tu przyszedłeś i siejesz herezje o super note, a wystarczy choćby przejść mm etc.

 

Zobacz jakim trzeba być mega fanbojem danej firmy, żeby przychodzić na inne forum o tematyce innej firmy i pisać, jaka to konkurencja nie jest super oh i ah :) Jakoś mi się nie chce wchodzić na forum Androida i pisać jaki to iOS jest genialny, poukładany i daje komfort użytkowania. 

Dziecinada. A co będzie jak się ferie zaczną, już się boję. 


iPhone 12 mini 


#48 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2014 - 09:07

Panowie - a gdzie w tym wszystkim zapomniany temat "Iphone 5s vs Sony xperia z3 vs z3 compact (2000zł)"?. Proszę powrócić do głównego wątku a powyższą dyskusję prowadzić w innym temacie.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#49 oli44

oli44
  • 197 postów

Napisano 05 grudnia 2014 - 09:24

Ernest05, jest sytuacja w której Note 4 laguje, jak jest zasyfiony brandem Orange. Trzeba wgrać czysty soft i jest pięknie. Operatorzy coraz głębiej ingerują w soft i wszystko psują. Potem ktoś wystawia ocenę.

Tomk925, w telefonach wystawowych jest wgrane oprogramowanie demonstracyjne.

 

 

To jest właśnie polityka andoridowców.

Kupie telefon, wgram nowy soft, zrootouje, wywale syf i bedzie działał szybciej niż srajfony. A jak zamuli to powtórze operacje i żaden srajfonowiec mi nie powie że mam wolny telefon! Ot co. A jak bedzie trzeba to będe nosił lapka ze sobą i robił mu nowy soft jak tylko raz mi się zatnie! A co!

 

Panu już podziękujęmy i zapraszamy na forum androida. Sam sobie przeczysz w postach, a biadolenie głupot o zasyfionych androidach i stawiania systemu na nowo wsadz sobie w tylną kieszeń i idz szukac ludzi którzy będą Ciebie słuchać.

 

A opinia ode mnie. DOstałem samsunga s4 od firmy, jako służbowy. Przez 2 dni, myślałem o sprzedaży ip6 i zakup wypasionego samsunga. Trzeciego dnia już zrezygnowałem. Prędkość działania s4 po zainstalowaniu 5 programów to prędkość żółwia. Wybaczcie ale nie mam zamiaru marnować czas na rootowanie, zmiany systemu i czyszczenie go. Wybieram iphona od 3 lat dlatego że włączam telefon i MI DZIAŁA. Ani razu nie reinstalowałem systemu i nie bawiłem się w bebechac bo nie miałem po co. Teleofn po prostu działał.

 

Aha i żeby nie było offtopa. Kupiłem żonie z3 compact w listopadzie. Była zafascynowana, szczególnie że przesiadła się z zwykłej Z. Wczoraj poprosiła mnie abym znalazł dla niej jakiegoś taniego 5c w niebieskiej obudowie bo ma dosyć tych telefonów.


Użytkownik oli44 edytował ten post 05 grudnia 2014 - 09:26

  • iPhone X
  • Macbook Pro 13' 2012
  • MacBook Pro 15' 2017

#50 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 grudnia 2014 - 09:30

No tak jest niestety z androidami nakładkowymi. U mnie w domu taki pseudosmartfon wytrzymał max 1 miesiąc i wracałem do iPhone'a z wielką ulgą. Niestety, ale jeśli android to tylko czysty lub z dobra nakładką, ale nigdy w życiu samsunga. 

Co do tematu i jeśli miałby to być koniecznie "android" to wybrałbym Z3 compact lub HTC One M8. 


iPhone 12 mini 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych