Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z pobieraniem i/lub instalacją systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#176 blantoman

blantoman
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2014 - 10:20

Z tego co czytam to same problemy są z tą instalacją. Chyba jeszcze trochę poczekam

#177 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 października 2014 - 11:08

Poszła instalacja za drugim razem. Za to jest niespodzianka i nie odpala się vmware z firmowym windowsem. Walki ciąg dalszy

#178 Lissa

Lissa
  • 14 postów

Napisano 18 października 2014 - 12:40

Poszła instalacja za drugim razem. Za to jest niespodzianka i nie odpala się vmware z firmowym windowsem. Walki ciąg dalszy

No własnie mam to samo... daj prosze znac jak Ci sie udalo rozwiązać ten problem . Moze uda sie samej bez koniecznosci udania sie do specjalisty :-)

#179 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 października 2014 - 13:51

Poprostu trzeba się chyba w nowsze vmware wyposażyć :(

- - - Połączono posty - - -

Po zainstalowaniu aktualnej wersji 7 odpala ale niestety trzeba $$$

#180 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 października 2014 - 14:03

u mnie zatrzymało się pokazując 7 min do końca i tak już od 2 h. Czy wiecie co robić ????

#181 Stanley Marsh

Stanley Marsh
  • 1 355 postów
  • SkądSouth Park, CO

Napisano 18 października 2014 - 14:05

Stawiacie na czysto, czy robicie update ?

#182 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 października 2014 - 14:09

ja robię update, ale tak jak napisałem 7 min do końca i stoi już od 2 h ???? ma ktoś pomysł co robić, bo jak nie to zostanie servis

#183 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 października 2014 - 14:19

Ja wyłączyłem komputer przyciskiem. Przy ponownym uruchomieniu poleciała sobie instalacja jeszcze raz i tym razem do końca.

#184 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 października 2014 - 14:34

chyba tez tak zrobię i zobaczymy co się stanie.

- - - Połączono posty - - -

poszło :-)

- - - Połączono posty - - -

Koledzy zrobiłem tak jak TheOktik i za 2 razem instalacja poszła !

#185 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 października 2014 - 18:40

Witajcie, na MBP update poszedł bez problemu, natomiast na tegorocznym MB Air w podstawowej konfiguracji pozostał mi tylko migający pytajnik na środku ekranu ? Przytrzymanie alt przy starcie pokazuje mi tylko internet recovery, wpisuję hasło sieci i wyskakuje błąd połączenia, wyłączenie zabezpieczeń sieci wifi nie skutkuje. Jedynie połacznie LTE z komórki, ale czas 24h i nic sie nie dzieje. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam MB Air jest 2 tygodniowy i nie było z nim problemu

#186 m-graficzny

m-graficzny
  • 477 postów

Napisano 18 października 2014 - 19:20

Stawiacie na czysto, czy robicie update ?


Instalacja na czysto przeprowadzona z ciekawości. Nie różni się kompletnie niczym od poprzedniej instalacji GM3 jako update. Wszystko działa, nie ma problemów.

#187 blantoman

blantoman
  • 354 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 października 2014 - 19:48

Dziś w południe zainstalowałem normalnie jako update i wszystko działa. Mega mi się podoba ten system :) a funkcja handoff - super !

#188 marcinczak

marcinczak
  • 23 postów

Napisano 18 października 2014 - 20:14

A ja mam problem z instalacją, bo mam dwa dyski ssd i hdd, i na hdd poszedł ale na ssd nie chce się zainstalować, bo po restarcie instalacji pokazuje przekreślone kółko. Czytałem coś że trzeba jakiś trim na ssd wyłączyć, no to wyłączyłem to trim enablerem ale nic to nie dało. Wcześniej na nim nie był system nigdy instalowany. Macbook pro 2011, a dysk to Vertex 4 128gb. Pomóżcie coś, bo chce zobaczyć jak ten system będzie śmigać pod ssd ;P

#189 mchnk

mchnk
  • 27 postów
  • Płeć:
  • SkądGdańsk

Napisano 18 października 2014 - 23:51

Zainstalowałem sobie Yosemite z wielkimi problemami (jakiś error podczas instalki i musiałem ciągnąć system po necie) i jak narazie... jest tragedia, wszystko mi się zwiesza, Chrome co chwilę się zacina, photoshop otwiera pliki sto lat. Co warto podkreślić musiałem kombinować z SSD z poziomu recovery, bo nie mogłem zainstalować systemu na SSD. Mam macbook'a 2012 mid, z ssd + hdd. Nie da się pracować, zastanawiam się, czy nie zainstalować systemu na czysto i ściągnąć dane z time machine. Co myślicie?

#190 georgis

georgis
  • 31 postów

Napisano 19 października 2014 - 17:08

Dziś rano zainstalowałem na czysto 10.10 i do tej pory próbuje przenieść dane z time machine bez powodzenia. Wszystko idzie ok do ok 6 min przed końcem, gdzie staje i nic dalej nie rusza. Dodatkowo dysk pokazuje ze dane znajdują sie na nim ale niestety ich nie widać. Ostatni backup robiony na Mavericu dziś rano. Macie moze pomysł jak to rozwiązać?

#191 genuinepeter

genuinepeter
  • 62 postów
  • SkądNewcastle, UK

Napisano 19 października 2014 - 17:42

ja na mbp retina zrobilem czysta instalacja a na imac upgrade - oba systemy chodza tak samo idealnie jak na wersji 10.9.5. Zadnych klopotow z instalacja oraz danymi.

#192 Cz85

Cz85
  • 24 postów

Napisano 19 października 2014 - 18:25

Ma ktoś po instalacji na czysto taką sytuacje ? Przy uruchomieniu komputera, widzę dwa konta, jedno standardowe czyli konto gość, drugie konto ze znakiem zapytania zamiast wybranego przeze mnie loga oraz zamiast mojej nazwy użytkownika podpis - wymagane uaktualnienie, po kliknięciu tej nazwy przeprowadzana jest aktualizacja która trwa ok 2-3 min i dopiero uruchamia się system. Tak jest za każdym razem, wie ktoś może dlaczego oraz jak to naprawić ? Pozdrawiam

#193 kuba086

kuba086
  • 3 postów
  • SkądPabianice

Napisano 19 października 2014 - 19:24

Witam, mój problem polega na tym, że po bezproblemowej instalacji juz w oknie logowania po zalogowaniu zaczyna kręcić sie piłeczka i tak w połowie się zwiesza... Tzn. Moge regulować podświetlenie klawiatury i monita i nic poza tym, uruchamiałem pare razy od nowa i nic, zostawiłem go i od 25 godzin ciągle się loguje... Miał Ktoś tak może? Warto poczekać czy kombinować z serwisami? Pozdrawiam

#194 Muzzy

Muzzy
  • 3 postów

Napisano 20 października 2014 - 13:03

Witam! Mam problem:/

Pobrałem z AppStore OS X Yosemite, pobrało się bez problemu.... Niby się instaluje i nagle wyskakuje komunikat "nie można było zainstalować systemu OS X na tym komputerze" gile system verify or repair failed.
Zakończ instalator aby uruchomić ponownie komputer i spróbować jeszcze raz! O co moZe chodzić? Pomóżcie!!

- - - Połączono posty - - -

Yosemite! Problem przy instalacji!
Witam! Mam problem:/

Pobrałem z AppStore OS X Yosemite, pobrało się bez problemu.... Niby się instaluje i nagle wyskakuje komunikat "nie można było zainstalować systemu OS X na tym komputerze" gile system verify or repair failed.
Zakończ instalator aby uruchomić ponownie komputer i spróbować jeszcze raz! O co moZe chodzić? Pomóżcie!!


Witaj, czy udało Ci się rozwiązać problem, bo mam identyczną sytuację z MBPR early 2013.
Dziękuję.

Pozdr., M.

#195 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 20 października 2014 - 13:44

Prosze o pomoc w trakcie koncowej instalacji Wskaznik zatrzymal sie i od wielu godzin nic nie instaluje. Nie posiadam kopi zapasowej. Prosze o pomoc co dalej zrobic??!!

- - - Połączono posty - - -

Prosze o pomoc w trakcie koncowej instalacji Wskaznik zatrzymal sie Czarny ekran z jabuszkiem i od wielu godzin nic nie instaluje. Nie posiadam kopi zapasowej. Prosze o pomoc co dalej zrobic??!!


Włącz kompa w trybie recovery cmd+R (trzymaj kombinacje do bólu) albo z shiftem, jak wejdziesz w tryb recovery wylacz wi-fi i uruchom kompa ponownie ... wiem ze brzmi to dziwnie ale mialem ten sam problem i ta solucja pomogla mi a znalazlem ja na oficjalnej stronie supportu apple

#196 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 października 2014 - 11:42

Witam. Wczoraj została udostępniona aktualizacja Xcode do wersji 6.1. W chodząc w zakładkę UPDATE nie mogę jej pobrać. Usunąłem Xcode z myślą, że zainstaluje najnowszą wersję. Teraz nawet po klinięciu INSTALL nic się nie dzieje. Jakieś rady?

#197 sancruz3

sancruz3
  • 2 436 postów

Napisano 21 października 2014 - 12:26

Ma ktoś po instalacji na czysto taką sytuacje ?

Przy uruchomieniu komputera, widzę dwa konta, jedno standardowe czyli konto gość, drugie konto ze znakiem zapytania zamiast wybranego przeze mnie loga oraz zamiast mojej nazwy użytkownika podpis - wymagane uaktualnienie, po kliknięciu tej nazwy przeprowadzana jest aktualizacja która trwa ok 2-3 min i dopiero uruchamia się system. Tak jest za każdym razem, wie ktoś może dlaczego oraz jak to naprawić ?

Tez mialem dwa konta z tego co pamietam jak wrzucielm 10.10 na 10.9 po czym w preferencjach je poprostu wykasowalem. Wiecej nabawilem sie z usunieciem konta standardowego na 10.9 w zony laptopie zanim wrzucilem 10.10.

Pozdrawiam


Witam, mój problem polega na tym, że po bezproblemowej instalacji juz w oknie logowania po zalogowaniu zaczyna kręcić sie piłeczka i tak w połowie się zwiesza... Tzn. Moge regulować podświetlenie klawiatury i monita i nic poza tym, uruchamiałem pare razy od nowa i nic, zostawiłem go i od 25 godzin ciągle się loguje... Miał Ktoś tak może? Warto poczekać czy kombinować z serwisami? Pozdrawiam


Wifi jak kolega pisze. Serwis to nie pierwsze lepsze rozwiaznia od tego jest to forum :)

ps. a tak wogole polecam robic TM zanim sie zacznie wrzucac nowego OS, zeby potem nie bylo placzu i nie instalowac system od nowa.

OS X 10.10 sciagalem 6 godzin w dniu premiery ale to nic w porownaniu jak na MM z konca 2012 odpalilem go z R i dalem instalacje z internetu prawie 24h sciagal sie OS myslalem ze kogos rozniose a nie nie zrobilem sobie boota na penie w pracy... Ale jak sie to mawia: Kazdego szkoda.

#198 sivek4ever

sivek4ever
  • 1 postów

Napisano 08 listopada 2014 - 21:00

Witam! Mam iMac'a z 2010 roku. Pojawił się u mnie taki problem - jakieś 2 tygodnie temu zrobiłem update sytemu z AppStore na OS X Yosemite, pobrał się i zainstalował bez problemu.... Działał bez zarzutu do wczoraj. Gdy włączyłem kompa i zalogowałem na swoje konto system odpalił się "pusty" - to znaczy pojawia się dock (ikony są nieaktywne) i kursor - zniknęły wszystkie ikony, nie ma menu finder'a - jednym słowem nie da się nic zrobić. Gdy loguje się na konto Gościa wszystko jest OK. Próbowałem włączyć kompa z opcją recovery i jak daję ponowną instalację systemu dostaję komunikat - "nie można było zainstalować systemu OS X na tym komputerze" i pojawia się log, którego nie mogę zapisać na żadnym dysku - nawet zewnętrznym. Ktoś się spotkał z czymś takim? Liczę na pomoc/podpowiedź co robić... pozdrawiam!

#199 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 08 listopada 2014 - 22:04

Witam, pojawiła się aktualizacja do systemuwięc automatycznie pobrałem, komputer się zrestartował , pojawił się pasek postępu na białym ekranie i po pewnym czasie zniknął i nic się nie działo i tak przez 20 min, kilkukrotnie włączałem i wyłączałem , ale system nie wstawał, wcisnąłem cmd i R, naprawiałem uprawnienia, sprawdzałem dyski, w końcu przywróciłem stary system z TM, moje pytanie to czy zainstalować czystą wersję systemu czy ponownie starszą i czy czysta wersja zawiera już tą poprawkę

#200 lordkoka

lordkoka
  • 29 postów

Napisano 08 listopada 2014 - 22:06

Witam, pojawiła się aktualizacja do systemuwięc automatycznie pobrałem, komputer się zrestartował , pojawił się pasek postępu na białym ekranie i po pewnym czasie zniknął i nic się nie działo i tak przez 20 min, kilkukrotnie włączałem i wyłączałem , ale system nie wstawał, wcisnąłem cmd i R, naprawiałem uprawnienia, sprawdzałem dyski, w końcu przywróciłem stary system z TM, moje pytanie to czy zainstalować czystą wersję systemu czy ponownie starszą i czy czysta wersja zawiera już tą poprawkę


aktualnie mam 10.10 a aktualizacjia 1010.1(14B17)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych