Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Logic Pro X - brak stabilności


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2014 - 16:47

Witam wszystkich! Od jakiegoś czasu, prawdopodobnie od ostatniej aktualizacji do wersji 10.0.7, Logic Pro X stał się kompletnie niestabilny. Wywala się co najmniej kilka razy dziennie. Niezależnie od tego, czy pracuje na instrumentach wirtualnych, czy tylko na jednej ścieżce audio. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. System świeży (Mavericks 10.9.5), brak niepotrzebnych sterowników audio - tylko te, których używam. Cały soft legalny. Wyczytałem, że pluginy Arturii mogą powodować krzaki, w moim, przypadku jest to Arturia Analog Lab ale nawet jak z niej nie korzystam, problem występuje. Mam tylko tego Analog Laba, Minimooga, Nexusa, kilka wtyczek Waves i oczywiście pokładowe pluginy. W tej sytuacji praca sceniczna odpada w przedbiegach. Jakieś porady od Was? Z góry dzięki. Dodam jeszcze, że to wszystko na Macbooku Pro early 2011 (dysk 7200, Ram 8GB)

#2 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 03 października 2014 - 21:32

Witam
moja rada jest taka, że jeśli Twój komputer ma być "komputerem do produkcji muzycznych", to lepiej pozostać przy starszej wersji systemu (osobiście zatrzymałem się przy 10.6.8 / Logic Pro 9.1.8 nie chcę nic innego w zamian bo wszystko pięknie działa, więc po co to poprawiać).
Zdaje się, że kiedyś posłuchałem Kokosa z forum MyApple:D
pozdr!

- - - Połączono posty - - -

przyznaję, czasami wtyczki Arturii potrafią się zacinać, ale nie jest to wina systemu

#3 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 października 2014 - 21:38

Też marzę o 10.6 ale przeniosłem wszystkie projekty do Logic X :/ Można oczywiście zrobić bounce wszystkiego do audio i z powrotem do L9 ale w moim przypadku to miesiąc ciągłej roboty. Faktycznie Kokos miał rację ale niestety zaufałem Apple, że nowsze systemy = lepsze systemy. Bardzo duży błąd. Może po prostu zainstaluje 10.6 jako drugi system a wraz z nim L9 i będę kontynuował dalej tam.

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2014 - 01:35

kokos może ma rację, ale zamrażając system i narzędzia staje się dinozaurem którego zmiecie byle asteroida. Najlepiej jednak iść z duchem postępu, ale mieć zawsze działający system w zanadrzu.

#5 logic72

logic72
  • 52 postów

Napisano 06 października 2014 - 14:04

Witam Dziękuję za taki postęp, który nie gwarantuje mi poprawnie działającego softu. Wolę pozostać dinozaurem (na szczęście tylko w środowisku apple) do czasu, aż będę pewny, że mój komputer będzie działał właściwie bo fora internetowe opisują wszelkie problemy z przejściem na nowy system i soft. Poza tym niektóre wtyczki po przejściu na 64 bity potrzebują wsparcia, co się przekłada na kolejne koszty.(np. sylenth1) Także na razie dziękuję z nowości. Pozdrawiam

#6 macandroll

macandroll
  • 252 postów

Napisano 06 października 2014 - 16:43

Nie jestem pewien czy na MBP z 2011 pójdzie Snow Leopard- raczej wątpię. Sam również jadę na SL i to stabilny system. U mnie jednak tę konieczność wymuszają braki sterowników dla karty dźwiękowej. Niestety Kokos ma rację. Ostatnio chciałem zainstalować Kontakt free i dupa. Za stary system. Coraz częściej to się dzieje. Logic X też nie pójdzie przecież...

#7 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 października 2014 - 21:56

Nie jestem pewien czy na MBP z 2011 pójdzie Snow Leopard- raczej wątpię.

Pójdzie. Kupiłem go jeszcze z fabrycznym SL.
Dałem się też wkopać z iWork. Używam dość często a nie mam już starej wersji tego "biurowca". Nie pomyślałem, żeby zachować sobie wcześniejsze wersje tych programów.

Ale z moich testów wynika, że problem leży ewidentnie po stronie Analog Lab Arturii.
Zgłoszę to do nich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych