Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uszkodzony port lightning w iPhone 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 17 września 2014 - 07:34

Cześć, Od pewnego czasu siłuję się z kablem oraz portem w telefonie żeby iPhone zaskoczył, że jest podłączony do ładowania. Port wygląda na "znoszony", jest powycierany w środku - używam telefonu jako urządzenia do testowania softu w związku z tym często odpinam i podpinam urządzenie do komputera. Widać, że ścieżki portu się powycierały. Na starym i nowym kablu sytuacja wygląda identycznie. Muszę nieźle wcisnąć i trzymać końcówkę kabla po stornie iPhone'a żeby iPhone zaskoczył, jest to bardzo uciążliwe i zaskakuje tylko pod jakimś specjalnym kątem. Czy da się wymienić port lightning w serwisie? Telefon jest po gwarancji. Dzięki za pomoc.

#2 indu

indu
  • 972 postów
  • Płeć:

Napisano 18 września 2014 - 22:48

Oczywiście, że da się wymienić.

#3 eSpares24_com

eSpares24_com

  • 200 postów
  • SkądFieldorfa 5a/d, Warszawa

Napisano 19 września 2014 - 09:18

Tak, można wymienić taśmę z gniazdem lightning i gniazdem jack albo jak się komuś bardzo chce, to samo gniazdo.

W serwisie zapłacisz około 150-200zł.

#4 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 19 września 2014 - 11:19

Dzięki wielkie za pomoc. Znalazłem serwis w Szczecinie który wymieni mi to za 190 zł na miejscu. W jednym z serwisów chcieli wymienić płytę za 1350 zł :/

#5 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 19 września 2014 - 12:12

Zanim oddasz do serwisu to sprawdź czy wtyk wchodzi w gniazdo i nie ma żadnej szpary między końcówką a gniazdem - jeśli jest znaczy że gniazdo jest zasyfione - weź igłę i dłub brud z dna gniazda usb.

#6 eSpares24_com

eSpares24_com

  • 200 postów
  • SkądFieldorfa 5a/d, Warszawa

Napisano 19 września 2014 - 12:13

:shock: .... :roll: :D

#7 swiatek94

swiatek94
  • 450 postów

Napisano 20 września 2014 - 14:05

190zł za wymianę taśmy... ktoś tutaj chyba na głowę upadł :D Koszt taśmy to 35-40zł, więc robocizna nie powinna przekraczać 50-60zł, także - 100zł, tyle powinieneś maksymalnie za to zapłacić moim zdaniem, bo sama wymiana to naprawdę chwila roboty.

#8 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 21 września 2014 - 07:45

Taniej nie znalazłem niestety, a nie mogłem sobie pozwolić na więcej niż 1 dzień bez telefonu - jest jednym z narzędzi mojej pracy. Chętnie dowiem się gdzie można taniej naprawić sprzęt.

#9 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 21 września 2014 - 22:50

190zł za wymianę taśmy... ktoś tutaj chyba na głowę upadł :D Koszt taśmy to 35-40zł, więc robocizna nie powinna przekraczać 50-60zł, także - 100zł, tyle powinieneś maksymalnie za to zapłacić moim zdaniem, bo sama wymiana to naprawdę chwila roboty.


Najtaniej bedzie własnoręcznie wymienić. Z tym że dość często trafiają takie telefony na serwis z pourywaną drobnicą z płyty głównej. Wtedy koszta naprawy kończą się na znacznie wyższej kwocie.

#10 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2014 - 13:56

Chętnie dowiem się gdzie można taniej naprawić sprzęt.


U pana Kazia - to, że później połowa sprzętu nie działa to inna sprawa.
190 zł to dobra cena, biorąc pod uwagę odpowiedzialność za sprzęt, ZUS, podatki, VAT i wszystkie inne opłaty. Po zdjęciu kosztów ( z założeniem, że zakup części to 40 zł brutto) zostaje zaledwie 100 zł zarobku, a w to wchodzi jeszcze opłata pracownika, lokal, prąd itd.

#11 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 12:59

Na pewno to nie jest serwis Apple ani na pewno nie jest też autoryzowany.



#12 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 kwietnia 2016 - 13:10

Cóż za wyrafinowany marketing. Nowe konto, dwa posty i oba z opinią o serwisie. Widać, że firma porządna skoro komuś nawet chciało się konto zakładać na forum żeby o tym napisać :)


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#13 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 22:39

Zaraz MOD pewnie zamknie temat za odgrzewanie.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#14 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 postów
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Napisano 19 kwietnia 2016 - 19:39

190zł za wymianę taśmy... ktoś tutaj chyba na głowę upadł :D Koszt taśmy to 35-40zł, więc robocizna nie powinna przekraczać 50-60zł, także - 100zł, tyle powinieneś maksymalnie za to zapłacić moim zdaniem, bo sama wymiana to naprawdę chwila roboty.

 

Kolega widzę chyba młody, o pracy, rachunkach, podatkach jeszcze niewiele wie. Resztę wyjaśnił arvika 


Najtaniej bedzie własnoręcznie wymienić. Z tym że dość często trafiają takie telefony na serwis z pourywaną drobnicą z płyty głównej. Wtedy koszta naprawy kończą się na znacznie wyższej kwocie.

 

 

 

 

Taniej nie znalazłem niestety, a nie mogłem sobie pozwolić na więcej niż 1 dzień bez telefonu - jest jednym z narzędzi mojej pracy. Chętnie dowiem się gdzie można taniej naprawić sprzęt.

 

Z tego co mi się wydaje, to kolega naprawiał telefon u nas. Dbamy o stałych klientów, także w przyszłości jakby jeszcze był jakiś problem to proszę się upomnieć :-)

 

Cóż za wyrafinowany marketing. Nowe konto, dwa posty i oba z opinią o serwisie. Widać, że firma porządna skoro komuś nawet chciało się konto zakładać na forum żeby o tym napisać :)

 

 

Kolega po fachu z macsupport, to chyba pije do mnie? Nie, nie zakładam kont po sieci i nie pisze opinii na swój temat sam. :-)


Jakiś czas temu oddałam iPhona do naprawy w autoryzowanym serwisie Apple przy Al. Wojska Polskiego w Szczecinie (http://applemobile.pl) i jestem bardzo zadowolona z obsługi. Miałam zbitą szybkę w urządzeniu, którą wymieniono mi na poczekaniu. Plusem jest także to, że dają gwarancję na usługi.

 

 

Na pewno to nie jest serwis Apple ani na pewno nie jest też autoryzowany.

 

Nie, nie jesteśmy serwisem producenta. Tak jak macsupport, jesteśmy serwisem MyAPPLE. 

 

 

TFU, dopiero zwróciłem uwagę, że problem jest sprzed 2 lat... 


Użytkownik AppleMobile.pl edytował ten post 19 kwietnia 2016 - 19:50

AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych