Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5 CZARNY - renowacja ramki, odnowienie obudowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 WiecznieMlody

WiecznieMlody
  • 37 postów
  • SkądLublin

Napisano 12 maja 2015 - 11:10

Mimo, że doprowadziłem ramkę do stanu używalności to kupiłem obudowę na allegro. 120 zł za obudowę + gratis przyssawka, śrubokręciki i inne bajery pomocne przy rozbieraniu. Obudowa wygląda na idealną - na aukcji piszą, że to fabrycznie nowe, więc spodziewałem się jakiegoś chińskiego, taniego shitu. Obudowa w środku nosi delikatne ślady kleju, co sugeruje, że pochodzi z rozbiórki. Mimo wszystko wszystko wygląda nadzwyczaj pięknie i jest świetnej jakości. Próbowałem zdzierać lakier z ramki - bezskutecznie.

 

Elementy takie jak guziki posiadają te metalowe krążki  - będzie mniej roboty z przekładaniem ich. Jednak przesuwany guzik nie posiada tej czerwonej kreseczki. Na zdjęciu aukcji te dodatkowe elementy wyglądały na słabe plastiki, ale to tylko nieumiejętność fotografującego - źle odbijało się światlo.

 

6dc099e32c034221med.jpg

 

Dziś wieczorem zabieram się za wymianę :)

 

PS: A tak wygląda telefon w starej obudowie z najepioną najtańszą naklejką od Stickytape

 

19516207e226d80fmed.jpg



#27 Vitaminer

Vitaminer
  • 46 postów

Napisano 13 maja 2015 - 23:54

Ciekawe czy to co kupiłeś na allegro jest mniej więcej tym samym co ja kupiłem z Chin :P z tym że ja poczekam dobry miesiąc zanim otrzymam obudowę :D 

 

Na drugim zdjęciu od razu rozpoznałem naklejkę ze StickyTape. Na początku wyglądała naprawdę okej, czarna, jednolita, matowa, elegancka. Potem już tylko gorzej. Rysuje się na potęgę i to na momencie, kurczy się, ciężko ją odkleić i zostawia cały klej po sobie :P



#28 Vitaminer

Vitaminer
  • 46 postów

Napisano 27 maja 2015 - 14:36

Obudowa do mnie przyszła i z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to najlepszy wyrób. Po pierwsze nie wydaje mi się, żeby to było aluminium. Czuć po samym dotyku, że to jest inna powierzchnia (albo też inaczej lakierowana). Nie jest to metalowy dotyk, mocniej paznokciem przycisnę i ten "lakier" się porysuje lub zedrze (nie próbuję, żeby nie uszkodzić tej obudowy ale różnica w fakturze jest kolosalna). Obudowa jest w innym odcieniu, bardziej matowa co sugeruje że aluminium to nie jest, poza kantami ramki nie odbija żadnych refleksów. Jednym słowem plastiki. Dobre tylko do tego, żeby kogoś w ciula zrobić na Allegro przy sprzedawaniu i nic więcej :P



#29 WiecznieMlody

WiecznieMlody
  • 37 postów
  • SkądLublin

Napisano 27 maja 2015 - 20:49

Pisałem wyżej, że lakier pod paznokciem się nie zdziera. Dodatkowo od połowy maja używam bez żadnego etui i nie widzę żadnych rysek i uszkodzeń. Nie obchodzę się z telefonem jak z jajkiem. Ostatnio musiałem jedynie rozebrać telefon bo napchało mi się kurzu pod osłonę aparatu - to już moja wina, że niczym nie podkleiłem oczka. Feeling - na milion procent aluminium. Elementy takie jak przyciski i tacka sim to podróbki na milion procent podróba bo nie dość że nie idealnie zrobione to jeszcze wpadają w niebieski odcień. Może ja mam przyciski od twojej obudowy?! :D

 

Muszę dorwać czarną piątkę w rękę i wtedy będę mógł organoleptycznie stwierdzić jak bardzo moja obudowa różni się od oryginalnego oryginału. Ale zbiera odciski tak samo jak oryginał.. więc może :D Puki co jestem zadowolony z zakupu

 

Co do stickytape.. Te najtańsze naklejki służą wyłącznie ochronie. Dopiero te drogie mogą realnie działać jako druga obudowa.


Użytkownik WiecznieMlody edytował ten post 27 maja 2015 - 20:51


#30 Michu282

Michu282
  • 53 postów

Napisano 08 czerwca 2015 - 16:28

Ostatnio wymieniałem obudowę w iP5 na nową. Polecam kupić wersję z zamontowanymi taśmami, bo z tym dużo roboty i trzeba mieć cierpliwość. Obudowa tylko z napisem iPhone i logiem, kolor nieznacznie różni się od oryginału, ale to tylko do zauważenia gdy się przyłoży oryginał obok. Jakość wykonania niezła. Kupiłem nową za całe 50zł na allegro.
 

Lewa oryginał, prawa chińczyk:

hemjhMx.jpg
 

Zamówiłem też jedną do swojego 5S, koszt jakieś 80zł z przesyłką z Chin. Kolor trochę jaśniejszy niż oryginalny space gray, imei nadrukowano taki jaki chciałem, czcionka trochę się różni od oryginału.

 

OtIzFiF.jpg

 

Jakość bdb.

 

Więcej fotek: http://imgur.com/a/5H9wT



#31 WiecznieMlody

WiecznieMlody
  • 37 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 czerwca 2015 - 13:08

Co do mojego chinola z allegro to mam taką radę na przyszłość. Jeżeli oczko obiektywu dostaniecie jako oddzielną część, nie przymocowaną do obudowy to warto ją przykleić. Ono wchodzi dosyć ciasno na wcisk, ale jeżeli nie jest przyklejone to zbiera kurz z kieszeni spodni ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych