Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 6 głosy

iPhone 6/6 Plus - pierwsze wrażenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1860 odpowiedzi w tym temacie

#1601 DominikVelBadBoy

DominikVelBadBoy
  • 45 postów
  • Płeć:

Napisano 05 marca 2015 - 10:52

Macałem ostatnio iP6+ i byłem miło zaskoczony ta wielkością. Testowałem Galaxy Note3 kumpla wkładając go do kieszeni spodni i było mi niewygodnie natomiast 6+ dzięki swej grubości (która jest mniejsza od Note3) oraz szerokości (mniejsza niż w Note3) leży o wiele lepiej w kieszeni. Oczywiscie jest to duże urządzenie jednak komfort noszenia go w kieszeni jest o wiele przyjemniejszy niż z Note3 ;)

Chciałem kupić mniejsza szóstkę ale ze trafiła sie 6+ w bardzo dobrej cenie to biorę - biorę tylko dlatego ze trzymałem w ręce i wiem jakiej wielkości jest, gdybym sugerował sie opisami z pewnością bym go nie kupił.

Wszystkich zainteresowanych którzy myślą na 6+ polecam bym wpierw poszli do sklepu "przymierzyć" telefon, nie każdemu moze odpowiadać.

 

 Miej go w kieszeni i schyl się po coś, iPhone zegnie się jak puszka po piwie. Note 3 rozwali Ci spodnie. A trochę głupio się czują ludzie co kupili telefon za 3 tysięce i się im powyginał. Nie za te pieniądze taka lipa.


  • magg i markdk-fe5228f169 lubią to

#1602 niou_ns

niou_ns
  • 60 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2015 - 12:56

Hej, mógłbym prosić posiadaczy iPh 6 i 6+ o zrzuty ekranu z safari na otwartej stronie ? (obojętne jaka strona, myapple może być) - tylko tak, aby widoczne były dolne przyciski kontrolne, pozycja portretowa.

 

Z góry dziękuję.



#1603 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 08 marca 2015 - 12:58

prosze https://onedrive.liv...thint=photo,png

 

zapomnialem dodac 6+


Użytkownik jasiecki edytował ten post 08 marca 2015 - 12:59

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#1604 Lexio

Lexio
  • 240 postów
  • Płeć:
  • SkądMałopolska

Napisano 08 marca 2015 - 13:46

http://de.tinypic.co...?pic=539qbp&s=8

Prosze, 6+
Telefon: iPhone 6 Plus 64GB Spacegray , iPhone 6 64GB Gold, Tablet: iPad Pro 9,7" 128GB
Komputer: MacBook Pro 15" z wyswietlaczem Retina, 2,3GHz, Intel Core i7, 16GB RAM

#1605 casti

casti
  • 437 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2015 - 08:24

Od kilku dni jestem posiadaczem iPhone 6. Przesiadłem się z 5s i powiem wam, ze chyba pierwszy raz po przesiadce na inny telefon(od przejścia z 3GS na 4) jestem tak zadowolony. Telefon lekki, dobrze trzyma się go w rece. Obawiałem się większego ekranu ale według mnie jest chyba idealny - no i ten design - wypas. Jedyne do czego bym się przyczepił to wystająca kamera - ale do tego da się przyzwyczaić.

#1606 wojtas2931

wojtas2931
  • 559 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2015 - 13:01

Panowie, jestem posiadaczem 6+ od jakiegos czasu. Telefon kupilem od kolegi ale w idealnym stanie. Zauważyłem ze na pleckach sa dwie ciemniejsze plamy, jedna pod logiem Apple a druga nad - ta pierwza jest w kształcie kwadratu a ta druga przypomina odcisk palca. Moje pytanie, czy to wina kolegi ktory moze dotknal telefonu np tłustymi rękoma czy moze to jakas wada fabryczna?

Na pierwszy rzut oka nie widać tego, trzeba się przyjrzeć aby zauważyć. Postaram sie później wstawić fotki.


Co do wyginania to poki co u mnie jest ok, nosze w przedniej kieszeni spodni jednak uważam gdy się schylam.

Użytkownik wojtas2931 edytował ten post 10 marca 2015 - 13:03

 iPhone 12 Pro Max 128GB  Silver  iPad Air 4 + cellular 64GB Silver + Apple Pencil


#1607 janwer

janwer
  • 68 postów

Napisano 10 marca 2015 - 17:17

Mój iPhone 6+  128 podrożał o 400 zł. Wiedziałem że tak będzie. :)


Jan Werbiński iPod shuffle 2, nano 3 i 6, iPhone 4 i 6+128, iPad Air 32 LTE
MacBook Air i5/13"/4/128, Windows 7 Ultimate :-)

#1608 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 10 marca 2015 - 18:48

A nie przeszkadza Ci że 128GB to gorszej jakości pamięci niż np. 64GB? 


  • markdk-fe5228f169 lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#1609 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 10 marca 2015 - 18:52

U mnie jakos tego nie widac.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1610 janwer

janwer
  • 68 postów

Napisano 11 marca 2015 - 00:36

W czym ma mi przeszkadzać że są rzekomo gorsze, jeśli w żaden sposób to nie wpływa na działanie? I skąd pewność że są gorsze?


Jan Werbiński iPod shuffle 2, nano 3 i 6, iPhone 4 i 6+128, iPad Air 32 LTE
MacBook Air i5/13"/4/128, Windows 7 Ultimate :-)

#1611 palmer74

palmer74
  • 68 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2015 - 20:41

 Miej go w kieszeni i schyl się po coś, iPhone zegnie się jak puszka po piwie. Note 3 rozwali Ci spodnie. A trochę głupio się czują ludzie co kupili telefon za 3 tysięce i się im powyginał. Nie za te pieniądze taka lipa.

Nie wiem jak trzeba go nosić żeby go zgiąć nawet na tym  filmie gdzie mowa jest o niewielkiej sile widać jak ktoś się paluchami zapiera żeby go wygiąć, w ten sam sposób stargo sony xperia który jest 2 gróbszy również złamałem :) a co do nota to sorry ale android nie dorasta do pięt iOS-a.

Noszę 6-kę w różnych kieszeniach bez żadnych etui bumperów ect ( bo uważam że to szpeci ten telefon ) i NIC nie zauważyłem.

 

Cały ten test jest idiotyczny równie dobrze można by zrobić test jak mocno zaj%#$ młotkiem żeby rozwalić telefon. Ja zamieniłem 4 na 5 potem 5 na 6 bo telefon lepisj sprawuje się jako biznesowy tj poła marynarki nie zwisa Ci do kolan bądź kieszeń koszuli. Jest cienki i ultra wygodny :)

 

PS. Widząc poprzednie wpisy widzę że jestem fanem Samsunga, ja ograniczam się jedynie do logo na motocyklu :D


Użytkownik palmer74 edytował ten post 11 marca 2015 - 20:58

Rasta posiTiV viBes

#1612 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 16 marca 2015 - 21:05

A ja się trochę wyłamie z grupy przedmówców, posiadaczy 6 plusa ;) Otóż szczęśliwym posiadaczem plusa byłem jeszcze kilka dni temu ;) Opyliłem i kupiłem noweczke 6 :)
Plus był super tylko ta jego wielkość. Po ponad 4 miesiącach użytkowania gabaryty plusa dały mi na tyle popalić, ze postanowiłem raz na zawsze się z tym rozprawić. Mój plus znalazł innego szczęśliwego nabywcę ;)
Tak jak to już podkreślałem w jakimś innym wątku, nie wszystkim musi odpowiadać rozmiar nowego sprzętu Apple i dążenie do ciagłego powiększania smartfonów to droga do nikad. Właśnie po tych kilku miesiącach zapragnąłem znów czegoś gabarytu iPhone'a 5. Oczywiście z najnowszymi bebechami. Wybór był wiec prosty. iPhone 6. Odpakowalem, włączyłem, włożyłem w kieszeń i poczułem ulgę. Nareszcie moje jaja mogą swobodnie dyndać pomiędzy kieszeniami ;) A teraz serio.
Piękny i wygodny do konsumpcji treści duży ekran w iPhonie 6 plus musi powodować pewne niedogodności. Przenoszenie iphona'a pomimo jego niewielkiej grubości nie było zbyt wygodne ani w kieszeni spodni ani w kieszeni marynarki. Obsługa tak dużego ekranu za pomocą jednej ręki także nie należała do najprostszych. Kilka razy upuscilbym go na glebę i byłaby mielonka ;) i tu się w zasadzie kończą moje problemy.
Po przejściu na iPhone 6 poczułem niesamowita ulgę i teraz naprawdę odczuwam przyjemność z użytkowania iPhona. Jak za starych, dobrych czasów, tylko w nowej odsłonie.

A teraz uwag kilka po przesiadce. Jestem ciekawy czy to efekt placebo, czy ktoś z userow może to potwierdzić o ile oczywiście przesiadł się z modelu większego na mńiejszy,
Otóż odnoszę nieodparte wrażenie, ze mój iPhone 6 działa szybciej niż mój były już 6 plus. Szkoda, ze nie mam jak porównać ale nie wiem czemu wszystko teraz tak zapierd.... Mam te same ustawienia, ten sam zestaw apsow, te same zdjęcia, mp3 i tuzin innych danych. Wszystko chodzi płynniej i zdecydowanie szybciej. Z pudełka iPhone wyszedł z iOS 8.1.2. Zaktualizowałem do 8.2. Wszystko zapieprza cholernie szybko. Bateria przy podobnym użytkowaniu jak plusa trzyma mi póki co podobnie - 1 dzień w gotowości i 5 godzin użycia i pozostało 56% baterii. Całkiem niezłe. Ustrzeglem się tez wad ekranu, skrzypiącej obudowy, strzelajacego home i mam nadzieje nieprzesuwajacej się przedniej kamerki ;)

P.s oczywiście kwestia wyginania się to jakaś chora bujda. Ile razy mój plus noszony był w ciasnej kieszeni jeansów. Kiedy wsiadałem do samochodu czułem jak mi się wbija ;) potem był napiety i czasem opierał się o zapięcie pasa bezpieczeństwa. Nie było mowy o jakimś wygięciu itp. Muszę przyznać, ze pomimo wytrzymałości na zginanie mój plus był podatny na tzw skręcanie. Otóż po próbie poddania lekkiemu skręceniu (trzymanie iphona w dłoniach za gore i dół i wykonanie delikatnego ruchu jedna ręka zgodnie z ruchem wskazówek zegara a druga w przeciwnym) i położeniu iphona ekranem na płaskiej powierzchni, czuć wyraźne kiwanie się. Zadzalajac odwrotna siła można wyprostować iphona aby się nie kiwał ;) spróbujcie, nie uszkodzicie a będziecie zaskoczeni z jak niewielka siła można skręcić iphona 6 plus ;)

Użytkownik radzion edytował ten post 16 marca 2015 - 21:19

  • neverneve, markdk-fe5228f169, Lexio i 1 inna osoba lubią to

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#1613 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 17 marca 2015 - 06:46

Szybsze działanie jest chyba dość oczywistą kwestią skoro zwykła szóstka ma wyświetlacz 1334x750, a większy brat FHD. Cep zawsze szybciej poradzi sobie z obróbką przy niższej rozdzielczości. Druga kwestia to pytanie, czy resetowałeś co jakiś czas Plusa. Ja jak w swoim Plusie zaczynam odczuwać wolniejsze działanie i klatkowanie przy przesuwaniu ekranów po wyjściu np. z Safari to zaraz robię reset i kilka następnych dni znowu zasuwa jak rakieta. Strasznie szybko zapycha się RAM, bo jest go najzwyczajniej w świecie za mało. iPad Air 2 bezproblemowo działa około miesiąca i dopiero po tym czasie odczuwam lekkie zwolnienie. W przypadku telefonu jest to w porywach tydzień. Jeśli do wersji "S" włożą 2 GB to wymieniam bez zastanowienia. 

 

Co do wyginania to nie bujda, bo nawet tu miałeś użytkowników, którym się wygiął. Koledze w pracy również się wygiął po 3 miesiącach, dlatego ja od początku cackam się z nim jak z jajkiem. W kieszeni noszę go jedynie w drodze z domu do samochodu i z samochodu do pracy. Całą resztę dnia leży na biurku lub w uchwycie w samochodzie. Po co kusić los. Kolega też się śmiał dopóki na własne oczy nie zobaczył wygięcia. 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#1614 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 17 marca 2015 - 10:17

Z tą szybkością zależną od rozdziałki napewno masz rację. W benchmarkach tez nieznacznie lepiej wypada zwykła 6-ka. Gdzieś widziałem też bardzo ciekawą grafikę przedstawiającą konwertowanie grafiki przez iPhona 6 Plus. Nie bardzo pamiętam o co chodziło ale tam była wzmianka o jakiś proporcjach, rozdzielczości i jakims mnożniku. Moze ktos z szanownych forumowiczow sobie przypomni.

Ostatnio nie resetowalem plusa ale kilkukrotnie wgrywalem czysty soft. Po tym zabiegu chodzil wolniej niz iPhone 6. iPada Air 2 uzywam juz 3 miesiace i nigdy go nie resetowalem a smiga cholernie szybko.

 

Jesli chodzi o wyginanie, to oczywiscie nie kwestionuje tego i wiem, ze byly przypadki wygiecia. Mam jednak wrazenie, ze wyginanie powstaje na skutek zadzialania jakies nietypowej i duzej sily. Tak jak pisalem wczesniej, nosilem iPhona "po kieszeniach" w roznych spodniach, nawet bardzo ciasnych, wykonywalem przy tym rozne ruchy (przykucanie, wsiadanie/wysiadanie z samochodu itp) i nic sie nigdy nie stalo. Czulem, ze przy tych czynnosciach telefon poddawany byl niezlym obciazeniom. Nigdy jednak nie doszlo do jego wygiecia. Czasem, niektore czynnosci byly gwaltowne, bez zwracania szczegolnej uwagi, ze telefon znajduje sie w kieszeni.

Jednak tak jak pisalem, wytrzymalosc na skręcanie byla naprawde bardzo niewielka. Uzywajac naprawde niewielkiej sily mozna bylo spowodowac aby telefon kiwał sie o dobre 2 mm leżąc na ekranie :) Oczywiscie to musialo byc spowodowane celowo - samo nigdy sie nie stalo.

 

P.S. Znalazlem podobny link dot. kwestii proporcji:

https://www.createfu...en-resolutions/


Użytkownik radzion edytował ten post 17 marca 2015 - 10:30

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#1615 Maurice69

Maurice69
  • 158 postów

Napisano 19 marca 2015 - 19:02

Co rozumiecie przez resetowanie iPhone'a? Włączyć i wyłączyć, czy jest inna sztuczka?


MacBook Pro 13 Retina (Late 2013) i5 2,4/8GB/256SSD // iPhone XS Space Gray 64GB // iPhone SE 32 GB Silver // iPad Air 2 64 GB Space Gray // iPad 5th Space Grey 128GB // iPad Pro 11 256GB 4G Silver


#1616 Pieka

Pieka
  • 641 postów

Napisano 19 marca 2015 - 19:14

Proszę: https://support.appl.../en-us/ht201559


Jestem jaki jestem :)

#1617 Maurice69

Maurice69
  • 158 postów

Napisano 20 marca 2015 - 07:55

Dzięki ;)


MacBook Pro 13 Retina (Late 2013) i5 2,4/8GB/256SSD // iPhone XS Space Gray 64GB // iPhone SE 32 GB Silver // iPad Air 2 64 GB Space Gray // iPad 5th Space Grey 128GB // iPad Pro 11 256GB 4G Silver


#1618 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 23 marca 2015 - 12:00

Bardziej doświadczeni koledzy z forumi, zalecają reset urządzenia po KAŻDEJ aktualizacji....


  • Łukasz Guziński lubi to

#1619 pablissimo

pablissimo
  • 77 postów
  • SkądTomaszów Lubelski, PL

Napisano 29 marca 2015 - 08:39

W czym ma mi przeszkadzać że są rzekomo gorsze, jeśli w żaden sposób to nie wpływa na działanie? I skąd pewność że są gorsze?

Podobno iphony z 128 przy zapełnieniu prawie całej pamięci miały się wieszać (błędy kości). Sam mam 6 + 128 i nic takiego nie doświadczyłem ;)



#1620 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 29 marca 2015 - 09:38

Moj iP6 tez o tym nic nie wie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1621 s7eryd

s7eryd
  • 53 postów
  • SkądBytom Odrzański

Napisano 31 marca 2015 - 10:11

a ja z kolei mam dziwne wrażenie ze mój ip6 po prostu zamula. kupiłem nowego w MM wersja 128. odpalam, przywracam ustawienia(może to jest przyczyna) i ...nic(nie zaskoczył mnie płynnością). Mam wrażenie ze nie działa jak powinien, ba nawet zdarzyło się parę razy że się przyciął np na parę sek, gdy resetowałem historie w safari czy próbowałem wejść w głupie ustawienia. Są to oczywiście pierwsze lepsze sytuacje szukane z biegu a miejsca mam 6.1 gb zapełnionego.Zaczynam się powoli zastanawiać czy wszystko z nim ok czy to faktycznie tez problem z pamięcią. Tak na marginesie mam pytanko dotyczące benchmark. Na androidzie wyniki mogą się bardziej różnic ze względu na soft posiadany na aparacie w jabłku soft mamy ten sam, bebechy tez wiec z czego wynikają różnice?(wiem ze benchmark a normalne użytkowanie to dwie rożne rzeczy ale chodzi mi o sam fakt)



#1622 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 marca 2015 - 10:13

Ewentualny problem z pamięcią występuje dopiero po praktycznie całkowitym jej zapełnieniu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1623 s7eryd

s7eryd
  • 53 postów
  • SkądBytom Odrzański

Napisano 31 marca 2015 - 10:19

czyli albo reset albo po prostu trafił się muł 



#1624 p3nisaider

p3nisaider
  • 323 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 marca 2015 - 16:31

Telefon bardzo fajny, leciutki smukły, tylko ten aparat wystający :wacko:



#1625 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 marca 2015 - 16:58

Nowa moda.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych