Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Internet/Modem LTE - jaki polecacie?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 10:46

Witam, Planuję zakupić u jakiegoś operatora zewnętrzny modem 3G/LTE na USB do MBA. Chciałbym się Was zapytać u jakiego operatora dzisiaj najlepiej wybrać ofertę? Zależy mi na min 2GB transferu, najlepiej bez limitu, na bardzo dobrym zasięgu i jak najszybszy najlepiej LTE. Nie ma znaczenia czy na abonament czy na kartę, choć to drugie byłoby lepiej ze względu na większą kontrolę. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia, to proszę o informacje. Słyszałem jedynie, że Plus GSM ponoć ma jako jedyny prawdziwy LTE, nie wiem czy to prawda. Proszę o sugestie. Pozdrawiam.

#2 nazghul

nazghul
  • 63 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 28 sierpnia 2014 - 12:32

Ja używam z powodzeniem Play (iPhone, iPad i służbowy dual sim). W przypadku iPada i duala jest to "Play Online na kartę 4G". Generalnie jestem bardzo zadowolony, chociaż dopiero od jakiegoś czasu - jeszcze kilka miesięcy temu "zasięg" mocno kulał poza miastem (często bywam na wsi, kilkadziesiąt kilometrów od Gdańska) natomiast teraz nie mam najmniejszych problemów. Nie są to prędkości powalające, ale "bangla" bezproblemowo - w przypadku wypadu na wieś, komputery łączą się przez hotspot i jest cacy.

#3 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 12:39

Dziękuję za odpowiedź.
A co sądzicie o tym modemie w sieci play i ofercie na kartę?
Zestaw AIO z modemem Huawei E3272 LTE

Czy może lepiej wziąć zestaw z plusa, który się tak mocno chwali, że ma najlepszy internet LTE, porównując swój z innymi operatorami?
Przykład:
Internet na kartę - Plus.pl

Oczywiście z modemem:
[ATTACH=CONFIG]22934[/ATTACH]

#4 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 28 sierpnia 2014 - 13:21

Pamiętaj, że LTE w Play działa tylko na nadajnikach Play, na innych będziesz miał w najlepszym przypadku 3G. Ja bym brał Plusa.

#5 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 13:24

No właśnie, z tego co mi wiadomo to Play ma kiepski ogólnie zasięg. Tylko czy to będzie miało znaczenie w centrum i na obrzeżach Szczecina? Coraz bardziej skłaniam się ku Plusowi, ale mile widziane będą jeszcze dalsze opinie :)

#6 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 14:24

Jeśli USB to Huawei sugeruję. Co do operatora to łapię się pod LTE Play i chodzi naprawdę dobrze. Z zasięgiem P4 idzie ostro do przodu co jest odwrotnie proporcjonalne do poziomu obsługi (tu niestety dramat). Cenowo Play wygrywa. Biorę sam SIM i za niecałe 30 PLN i mam 35 GB (na firmę) do tego modem na wolnym rynku za około 200-250 pln i jest dobrze. Plus obniżył ceny i ma większy wybór urządzeń ale kurcze u mnie jest dziura w LTE Plusa. Myślę że jeśli sporo jeździsz po kraju to raczej Plus (P4 nie ma roamingu krajowego na internet), jeśli głównie stacjonarnie to chyba Play.

#7 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 14:40

No akurat będę korzystał głównie w centrum Szczecina i na obrzeżach. Czyli reasumując lepiej Play? Plus? Na kartę czy abonament? Czy to bez różnic jeśli chodzi o jakość i szybkość?

#8 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 14:45

Sprawdzałeś na mapce zasięgu? Kurcze ja akurat nie lubię kart i doładowań, stąd wolę abonament. A jakie zużycie miesięczne przewidujesz mniej więcej ?

#9 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 14:58

Ja ostatnio przerabiałem Power LTE bez limitu w Plusie. W ciągu sześciu testowych dni spędziłem na infolinii 150 minut i nikt nie potrafił naprawić błędu który polegał na tym ze miałem limit na łączu 10 Mbit. Na forum Plusa widzę że dalej jest ten problem nie rozwiązany tzn po ponad miesiącu tak że infolinia i jakikolwiek support pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo jak w nocy chciałem wrzucić 20 GB zdjęć to rano już miałem LTE przycięte do 2 MBit. Co do zasięgu to u mnie tj. Żywiec i Bielsko-Biała 3G z Plusa praktycznie nie używalne jest a Play śmiga pięknie więc nie ma reguły. Na Twoim miejscu wziął bym ofertę z Play na 7 dni i potestował.

#10 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 28 sierpnia 2014 - 15:04

Możesz wziąć w Playu na testy na parę dni modem z kartą. Potem weź na parę dni z Plusa i porównaj, kto ma lepszy zasięg. U mnie w mieście jest LTE a na mapie nie ma. Mapka jest tylko orientacyjna.

#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 15:10

Ok chyba tak zrobie. No nic dziękuję wszystkim za sugestie. Dzisiaj przejdę się do operatorów i zdecyduje. Pozdrawiam.

#12 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 15:15

Tylko Huawei, najlepiej jakiś mi-fi.

#13 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 28 sierpnia 2014 - 17:13

Pamiętaj jeszcze ze w Play zapłacisz chyba za aktywację(mogę sęe mylić) a w Plusie za aktywację i abonament za te pare dni :)

#14 ajed76

ajed76
  • 249 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpnia 2014 - 20:20

Używam LTE z Plus-a. I to też w Szczecinie. Generalnie po pół roku jestem zachwycony. W Centrum (okolice Rodła) transfer nie spada poniżej 40 Mbit/s. Koleżanka w Play'u do niedawna (nie wiem jak teraz, bo przeszła do Plusa) osiągała max 10-12 Mbit/s. No niestety - dla mnie przepaść!

#15 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 29 sierpnia 2014 - 07:28

Używam LTE z Plus-a. I to też w Szczecinie. Generalnie po pół roku jestem zachwycony. W Centrum (okolice Rodła) transfer nie spada poniżej 40 Mbit/s. Koleżanka w Play'u do niedawna (nie wiem jak teraz, bo przeszła do Plusa) osiągała max 10-12 Mbit/s. No niestety - dla mnie przepaść!


Play popuścił cugle ostatnio. Trafiają się wyniki na poziomie 60-70 Mb/s DL ale są też na poziomie 20Mb/s i to z anteną ustawioną na konkretny BTS. Ja bym sprawdził obu operatorów.

#16 igornowacki

igornowacki
  • 2 postów

Napisano 29 sierpnia 2014 - 19:33

Mam internet z playa i mam zasięg wszędzie, ale może to dlatego, że mieszkam w dużym mieście ;) Co do samego internetu i opłaty nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Niedawno patrzyłem na oferty pozostałych operatorów i chyba pozostanę w play, ew. rozważę Plusa bo również oferta wygląda na interesująco.

#17 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 29 sierpnia 2014 - 19:37

Dzisiaj sprawdziłem u mnie Playa LTE. Download 48Mb/s, up 10Mb/s

#18 motylio

motylio
  • 295 postów

Napisano 29 sierpnia 2014 - 19:41

Mam internet z playa i mam zasięg wszędzie, ale może to dlatego, że mieszkam w dużym mieście ;) Co do samego internetu i opłaty nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Niedawno patrzyłem na oferty pozostałych operatorów i chyba pozostanę w play, ew. rozważę Plusa bo również oferta wygląda na interesująco.


P4 dość dziwnie odpalało LTE bo nie ograniczało się tylko do dużych miast, wręcz miałem wrażenie że je pomija. Obecnie dalej słabo z LTE w Gliwicach, Opolu, Sanoku, Bytomiu i kilku innych "średniakach".

#19 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 sierpnia 2014 - 21:22

OK, Więc widzę, że opinie pozytywne na temat Plus jak i Play. Mam jeszcze 2 pytania. Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o szybkość internetu jak się weźmie na kartę? Druga sprawa, operatorzy nie za bardzo chcą sprzedawać modemy tylko w abonamencie. Zależy mi na bardzo dobrym modemie, który może działać na Plus jak i na Play. Przejrzałem opinie na temat Modem Huawei E3272 i ponoć jest całkiem nie zły. Może polecacie coś lepszego w podobnej cenie? Pozdrawiam

#20 Dbnszk

Dbnszk
  • 39 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 września 2014 - 19:06

mam power lte z plusa i szczerze mówiąc jest wporządku mimo że jest nie limitowany kiedy skończy się transfer, jak się skończy to mam max 5Mb/s a jak mam transfer to wyciskam 90 Mb/s 70 Mb/s up . Zależy jeszcze gdzie mieszkasz :) jeżeli gdzieś na wsi .. to możesz liczyć się z tym że będziesz musiał wzmocnić antenę. ;) i zakupić porządny router.

#21 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 01 września 2014 - 20:08

LTE w Play niedosc,ze dziala tylko na ich wlasnych nadajnikach to nie dziala z pelna predkoscia standardu.Zdecydowanie biez Plus

#22 dsk121

dsk121
  • 169 postów
  • Skądwwa

Napisano 02 września 2014 - 10:59

Używam LTE z Plus-a. I to też w Szczecinie. Generalnie po pół roku jestem zachwycony. W Centrum (okolice Rodła) transfer nie spada poniżej 40 Mbit/s. Koleżanka w Play'u do niedawna (nie wiem jak teraz, bo przeszła do Plusa) osiągała max 10-12 Mbit/s. No niestety - dla mnie przepaść!


W Warszawie mam up/down 40/40Mbit/s i potwierdzam plus jest najlepszy, korzystałem ponad rok i bez uwag.

teraz mam orange na tym samym modemie i jest bez porównania gorzej (lecz jak na lte dobrze).

Co do modemu to naprawde polecam Samsung gt-b3800 mobilny i niezawodny.

#23 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 02 września 2014 - 12:03

LTE w Play niedosc,ze dziala tylko na ich wlasnych nadajnikach to nie dziala z pelna predkoscia standardu.Zdecydowanie biez Plus


Plus i Play mają LTE w różnych częstotliwościach stąd różnica w prędkościach.

#24 Manzano_pl

Manzano_pl
  • 9 postów

Napisano 03 września 2014 - 15:13

Zgadza się,a poza tym Plus ma ograniczenia transferu danych i pakiety,co nie wychodzi korzystnie cenowo w przeciwieństwie do Playa,to lepsza opcja nawet jeżeli prędkość będzie trochę niższa.

#25 komono

komono
  • 198 postów
  • SkądW-ce

Napisano 03 września 2014 - 15:30

Play ma max 75Mb/s z anteny.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych