Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z zapisaniem pliku na systemie Mac os ale partycji na ktorej jest windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pafcio

pafcio
  • 30 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 listopada 2007 - 12:34

Witam!! Mam zainstalowane dwa systemy na moim iMacu. Mac Os i windwos xp home. Problem pojawia sie wtedy gdy chce zapisac plik (pod systemem Mac Os) na partycji na ktorej jest windows. Wyskakuje okienko z widomoscia ze nie mam praw do zapisania tego pliku.Druga sprawa - potrzebuje czcionki ktora jest na macu, nazywa sie "zapfino". Potrzebuje ja uruchomic pod systemem windowsa. Czy istnieje program ktory przerabia takie czcionki?? Trzecia sprawa. Jak na stale zrobic skroty sieciowe do komputerow dzialajacych w sieci lokalnej. Pisze na stale gdyz po tym jak juz je umieszcze na pulpicie to po kolejnym uruchumieniu mac os skroty gina. Z gory dzieki za pomoc :) Pozdrawiam, Pafcio

#2 WojtekF

WojtekF
  • 771 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 12:36

Problem pojawia sie wtedy gdy chce zapisac plik (pod systemem Mac Os) na partycji na ktorej jest windows.


Jeśli NTFS, to standardowo taka partycja jest dostępna w trybie tylko do odczytu.

---- Dodano 20-11-2007 o godzinie 14:39 ----
Zapfino znajdziesz tutaj
http://www.myfonts.c...notype/zapfino/
albo tutaj
http://www.linotype....ino-family.html
w wersji na dowolną platformę, w tym Windows. Za drobną opłatą.

#3 pafcio

pafcio
  • 30 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 listopada 2007 - 12:40

A jak to zmienic zeby byla mozliwosc rowniez do zpisu pliku. Prosze rowniez o pomoc w pozostalych kwestiach :)

#4 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 listopada 2007 - 17:09

Jako jaki typ czcionki masz te Zapfino? Niektóre typy czcionek są tak samo traktowane pzez windows jak i Mac

#5 pafcio

pafcio
  • 30 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 listopada 2007 - 17:36

Znaczy co mam sprawdzic jesli chodzi o typ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych