Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

genealogia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 felipe100

felipe100
  • 84 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 19 listopada 2007 - 17:35

Niedawno nabylem program MacFamilyTree firmy Synium.de i jestem bardzo nim mile zaskoczony. Pozwala on na wprowadzenie licznych danych dot. wlasnej rodziny i zbudowanie zlozonej konstrukcji genealogicznej. Swietne opcje graficzne pozwalaja wyjsc poza tradycyjne rysowanie drzewa rodzinnego. To swietna zabawa i - w moim przypadku - przydatna sprawa. Programowo program jest silnie zintegrowany z makowym srodowiskiem, dziala b. szybko i dotad sie nie zawiesil. Polecam odkrywcom wlasnych korzeni!

#2 DonArturo

DonArturo
  • 711 postów
  • SkądEsquel, ARG

Napisano 19 listopada 2007 - 17:45

dzięki za informację. już od dłuższego czasu zabierałem się za genealogię rodziny, może z tym programem się uda :)

#3 toledoX

toledoX
  • 142 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 19:01

Potwierdzam użyteczność i walory tego programu. Używam go już od paru lat (i wersji), jest często uaktualniany i rozbudowywany. Przed kupnem radzę wypróbowć wersję zarówno 4.5 (stara) jak i 5.0 (najnowsza).Ta ostatnia jest co prawda zrobiona w konwencji Leoparda i ma szereg miłych bajerów, jednakże dla mnie poprzednia wersja byla bardziej "czytelna" i intuicyjna. No ale co kto lubi. Tym niemniej "drzewa" sporządzone w jednej wersji są "czytelne" w drugiej, więc nie ma ryzyka dublowania pracy. Tak czy inaczej program godny polecenia.

#4 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 19:05

Zobaczcie to:
http://www.moikrewni.pl/
Zapraszasz kogo chcesz do robienia modyfikacji (data slubu,swiatkowie, zainteresowania, adres szkoly, miejsce urodzenia ... i wilele innych info mozna wprowadzic )

#5 toledoX

toledoX
  • 142 postów

Napisano 19 listopada 2007 - 19:12

Tak, ale to nie ta "liga". Możliwości takich programów są dosyć ograniczone, a jeśli zrobią się popularne, to nagle zaczynają być płatne. Natomiast MacFamilyTree ma również szereg możliwości publikowania "drzew".

#6 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 20 listopada 2007 - 00:18

Moim zdaniem przyszłością genealogii są jednak serwisy internetowe. Nic nie daje takich możliwości poszukiwania osób. Ale dobrze, że MacFamilyTree jest zgodny z formatem Gedcom. To wystarczy.

#7 cheyenne

cheyenne
  • 11 postów

Napisano 12 sierpnia 2010 - 11:54

Watek stary, ale dodam swoje trzy grosze. Rowniez zdecydowanie wole wyspecjalizowane programy niz budowanie drzewa online. Odkrylam MacFamilyTree szukajac dobrej aplikacji do tworzenia genealogii, wyprobowalam i zamierzam kupic. Macowy Reunion jest zdecydowanie za drogi. W porownaniu do Windowsowych 'hitow' np. Legacy (ktory zawiesil mi sie zaraz na starcie, nie obsluguje polskich czcionek i zdecydowanie wyglada i dziala prymitywnie) MFT robi piorunujace wrazenie, jest intuicyjny i posiada wszystkie niezbedne funkcje. Ma za to jedna wade - nie ma polskiej wersji. Dla mnie angielskojezyczny interfejs nie jest przeszkoda, natomiast jesli chce wygenerowac raport dla rodziny tu pojawia sie problem - nie przedstawie starszym osobom raportu opisanego po angielsku. Pisalam do Synium w tej sprawie i odpowiedzieli, ze w tym roku moze sie polska wersja pojawic - ale nie obiecuja.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych