Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Air --> Instalacja Ubuntu/Windowsa pod dyskiem zewnętrznym podłączonym USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 emilb2

emilb2
  • 28 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 sierpnia 2014 - 10:47

Witam! Czy istnieje możliwość zainstalowania Ubuntu lub też Windowsa na dysku zewnętrznym, który będzie podłączony pod USB? Czy będzie widziany w opcji bootowania? Przy okazji. Jeżeli wydzieliłbym jakąś małą partycje z dysku Air'a i na niej zainstalował któryś z systemów, to za każdym razem będzie mi się wyświetlało menu bootowania? Czy dalej będzie to się odbywało z automatu, a tylko po naciśnięciu ALT przy włączaniu komputera wyświetli się menu bootowania? Ostatnia sprawa, czy ubuntu / windows będzie widział partycje Maca? Czy będę mógł korzystać z danych, które mam na Macu, takich jak dokumenty czy filmy na drugim systemie? Dzięki i pozdrawiam!

#2 zasm

zasm
  • 2 postów
  • Skądz fyrtla.

Napisano 10 sierpnia 2014 - 19:36

W związku z przesiadką na maca w najbliższym czasie sam szukałem informacji na ten temat (ot, przydatna opcja), jedyne co odnalazłem to takie how-to dotyczące windowsa 7/8: [url=http://bleeptobleep.blogspot.fr/2013/02/mac-install-windows-7-or-8-on-external.html]BleepToBleep: Mac: Install Windows 7 or 8 on an external USB3 or Thunderbolt drive without using bootcamp[/url] (linuksów też szukałem, ale nic ciekawego nie znalazłem). Tylko trochę zabawy z tym może być. Nie umiem nic więcej powiedzieć, sprzętu jeszcze fizycznie nie posiadam.

#3 enedil

enedil
  • 108 postów
  • SkądPorfia, Chile

Napisano 12 sierpnia 2014 - 19:13

Odnośnie czytania i pisania plików na partycji Maca z Linuksa: How to mount a HFS partition in Ubuntu as Read/Write? - Super User




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych