Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari - irytujące reklamy, AdBlocker nie działa, wyskakujące okna.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 majamaja

majamaja
  • 5 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 11:31

Witam, Moim problemem są bardzo irytujące reklamy i wyskakujące w tle okna. Przy próbie zablokowania ich AdBlockerem wyszukiwarka szaleje, robi się nieskończenie długa (np youtube).[ATTACH=CONFIG]22608[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]22609[/ATTACH] Przeglądanie takich stron jak "Wikipedia" jest przesłonięte przez bardzo grube paski po bokach i na dole. reklamy to przeważnie coś a'la "wygrałeś iphona". Co jakiś czas pojawiają się wyskakujące w tle strony, które 10x się przekierowują i też są jakąś spamową reklamą. Część z tych spamów ( np. Nav Links)udało mi się usunąć jednak na niektóre nic już nie działa, próbowałam wielu sposobów. Nie działa usunięcie cookies, w rozszerzeniach nie ma nic oprócz AdBlockera. Wszystkie sposoby kończą się ewentualnym usunięciem reklam na 5 min. Wymieniłam "Contents" z Safari jednak wygląda na to, że coś jest zainstalowane w jakiś plikach powiązanych z Safari. Jeden z problemów nazywa się "dynamic pricer" - i nie... nie działa naciśnięcie X i zaznaczenie "disable dynamic pricer" Odpowiem już na podstawowe pytanie: Nie to nie jest normalne i nie jest to wina stron. Od próby zainstalowania czegoś pojawiło się to i wygląda czasem jakby ściągało na mojego maca swoich innych irytujących kumpli. Czy orientujecie się czy jest gdzieś jakieś miejsce na macu gdzie zapisują się ustawienia safari takie jak np przy ponownym zainstalowaniu programów są dawne ustawienia? Wydaje mi się, że tam może tkwić problem. Nie wiem już co mam robić, moja cierpliwość się kończy i jak widzę, że znowu wygrałam iphona to mam ochotę wyrzucić maca przez okno. Proszę o pomoc:)

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipca 2014 - 14:07

Ogłoszenia - Systemy Operacyjne
I tytuł woła o pomstę do nieba, po co to kretyńskie 'problem' wszędzie walicie?

#3 majamaja

majamaja
  • 5 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 16:46

Bardziej liczyłam na rozwiązanie lub wskazówkę niż epitety. Wydaje mi się, że słowo "problem" najlepiej oddaje istotę rzeczy, sugeruje bardziej szukanie pomocy, a nie dyskusje na temat reklam i AdBlockera.

#4 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 28 lipca 2014 - 16:56

Słowo "problem" może być związane z bardzo dużą ilością rzeczy - widząc taki tytuł nie wiadomo o co właściwie chodzi...

https://discussions....tart=0&tstart=0

#5 majamaja

majamaja
  • 5 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 17:10

To proponuje zrobić osobny wątek dotyczący odpowiedniego tytułowania postów w sieci lub konkretnie na tym forum, bo nie widzę potrzeby zajmowania się tym aspektem pod tym postem. Wszystkie uwagi dotyczące gramatyki nazewnictwa oraz wszelkiego rodzaju tytułów chętnie przyjmę na priv. Myślę, że ktoś zainteresowany podobną sprawą przymknie oko na ewentualne niedociągnięcia, a nie będzie zainteresowany omawianiem gramatycznych i rzeczowych błędów lecz jedynie rozwiązaniem tego (boje się powiedzieć) problemu.

#6 bolec71

bolec71

  • 657 postów
  • SkądPodkarpacie

Napisano 28 lipca 2014 - 18:27

Dostałaś rozwiązanie problemu w poście powyżej.

#7 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 28 lipca 2014 - 20:04

To proponuje zrobić osobny wątek dotyczący odpowiedniego tytułowania postów w sieci lub konkretnie na tym forum, bo nie widzę potrzeby zajmowania się tym aspektem pod tym postem.


Proszę bardzo przyklejony, drugi od góry w dziale programy.
[ATTACH=CONFIG]22616[/ATTACH]

Nie musisz się tak spinać od razu - tłumaczyłem Ci tylko czemu sama nazwa "problem" jest zła.
Pomyśl sobie o tym w ten sposób - każdy ma jakiś problem, każdy zakłada wątek pod tytułem problem.
Patrząc na listę wątków widzisz same problemy i niektórym nawet się odechciewa wchodzić - sam prawdopodobnie bym nie zajrzał, gdyby @ftpd nie zmienił tytułu - właśnie dlatego to taki ważny aspekt, bo ktoś prędzej Ci pomoże...

A jeśli chodzi o twój problem to masz powyżej linka - z jego treści wynika, że pod tym adresem:
The Safe Mac » Adware Removal Tool
znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

Złapałaś wirusa i stąd te problemy.

Znalazłem tamten wątek wpisując w google:
dynamic pricer mac

P.S. nie piszę tego złośliwie - serio, chcę pomóc - a, że mam dobry dzień to oprócz marchewki daję też wędkę ;)

#8 majamaja

majamaja
  • 5 postów

Napisano 28 lipca 2014 - 22:08

O takie konkretne odpowiedzi mi chodziło, bez zbędnych wywodów na temat tego czy to problem czy kwestia. :) Szukając rozwiązania posty nie na temat nie pomagają. Dziękuję, mam nadzieje, że to już do mnie nie wróci.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 774 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 lipca 2014 - 11:46

A my mamy nadzieję, że przed założeniem nowego wątku przeczytasz regulamin.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych