Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Jaki smartwatch/smartband do iPhone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

#151 wojti66

wojti66
  • 87 postów

Napisano 17 października 2015 - 11:05

Mam pytanie co to alcatela można podglądać sms lub powiadomienia z twittera? ale odpisywać już tylko na tel?



#152 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 17 października 2015 - 11:06

dokładnie tak


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#153 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 18 października 2015 - 00:33

A takie pytanie na szybko jeszcze, jak leci sobie w tle piosenka ze Spotify to zegarek bedzie mogl zmieniac muzyke, czy zmienia tylko ze stockowej apki?

#154 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 20 października 2015 - 15:42

Wlasnie bawie sie tym zegarkiem bo dzisiaj mi przyszedl :3 moglbys Jasiecki podac link do tych tarcz do zegarka? 



#155 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 20 października 2015 - 16:19

Poszukaj na fb grupy alcatelonetuch watch. Tam bedą w galeriach

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#156 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 20 października 2015 - 22:02

Po takiej polowie dnia uzytkowania zegarka, zauwazylem, ze bateria w Iphone 5s przy wlaczonym bluetooth i LTE albo wifi i sprawdzianiu fb/odpisywaniu na smsy, leci w oczach. To jest ogromny minis uzytkowania tego zegarka. Moze w iphone 6/6plus tego tak nie widac, bo tam sa wieksze baterie, ale na 5s trzeba miec pod reka ladowarke :P

#157 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 20 października 2015 - 22:32

Nie zauważyłem różnicy w porównaniu do pebble czy Ihealth. Ale fakt zegarki na by mam od dawna wiec nie wiem jak jest bez

Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#158 Jakub Szeliga

Jakub Szeliga
  • 10 postów

Napisano 23 października 2015 - 10:08

@jasiecki a da się jakoś w tym alcatelu usunąc powiadomienia z poziomu zegarka? tzn dostaje sms odczytuje na zegarku i co potem? wisi chmurka i trzeba usuwać z poziomu tel? Bawiłem sie krotką chwilę w saturnie i jakoś tego nie obczaiłem :/



#159 GeekMedia

GeekMedia
  • 39 postów

Napisano 23 października 2015 - 11:02

Osobiście posiadam Pebble Steel i powiem tak, działa genialnie.

 

Powiadomienia wyświetlane są bez problemu ( SMS, mail, WhatsApp, Instagram, FB itd )

Aplikacje typu RunKeeper działają bardzo dobrze.

 

Za wadę można uznać brak możliwości wysłania krótkiej odpowiedzi sms ( działa na Android ) oraz brak czujników ( krokomierz , tetno itp)

 

Ekran bajka , widoczny w bardzo dużym słońcu.

 

Bateria trzyma 4-7 dni.


Iphone 6 64 / Iphone 6S Plus 128 / MBPr 13" 2015 / MBA 13" 2015 / iMac 27" Retina 2015 / Ipad Air / Ipod Classic


#160 jasiecki

jasiecki
  • 4 271 postów
  • Płeć:
  • SkądKonin, Poland

Napisano 23 października 2015 - 11:08

krokomierz jest wystarczy zainstalowac misfit dla pebble

 

w alcatelwatch tylko z poziomu telefonu mozna wywalic powiadomienia


Black 3gs/8 ---> Black 4s/16 ---> Black 4/16 ---> White 4s/16 ---> White 5/32 ---> Sliver 5s/64 -->Sliver 6 PLUS/16 ---> Sliver 6s/16 --> Rose gold 6s/64 ---> Black mat 7/128 ---> Black X/64  --> Black 12/128
 


#161 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2015 - 11:38

Misfit swoją droga jest nawet dość dokładny.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#162 dodo34

dodo34
  • 7 postów

Napisano 23 października 2015 - 12:07

krokomierz jest wystarczy zainstalowac misfit dla pebble

 

w alcatelwatch tylko z poziomu telefonu mozna wywalic powiadomienia

@jasiecki a jak jest z działaniem samego zegarka, kiedy oddalimy się od telefonu? Czy można pójść np pobiegać i później dane zostaną zczytane do aplikacji?
Czy pomiar pulsu można ustawić na dłuższy czas (np podczas jazdy rowerem) i później otrzymać wykres tętna podczas wysiłku?
I ostatnie: czy z poziomu zegarka można sterować Spotify (tak, wiem, już ktoś o to pytał), czy tylko stockowym odtwarzaczem?

Ja waham się jeszcze nad Microsoft Band/ Pebble Steel/ Cogito Classic i właśnie tym Alcatelem. Z góry dzięki za odpowiedź, bo w sieci informacji jak na lekarstwo.



#163 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 23 października 2015 - 21:34

@UP

Ja sie pytalem. Musialem kupic zegarek zeby sie o tym przekonac czy mozna :D I niestety NIE MOZNA :C Jest to dla mnie ogromny minus, sterowac mozna tylko stockowoa aplikacja. Jak sluchasz Spotify i chcesz zrobic lifehack przelaczajac piosenke na zegarku, to wlacza sie ostatnia sluchana piosenka ze stockowej aplikacji ;P



#164 dodo34

dodo34
  • 7 postów

Napisano 24 października 2015 - 20:29

@UP

Ja sie pytalem. Musialem kupic zegarek zeby sie o tym przekonac czy mozna :D I niestety NIE MOZNA :C Jest to dla mnie ogromny minus, sterowac mozna tylko stockowoa aplikacja. Jak sluchasz Spotify i chcesz zrobic lifehack przelaczajac piosenke na zegarku, to wlacza sie ostatnia sluchana piosenka ze stockowej aplikacji ;P

Dzięki za odpowiedź.

Poszperałem, pomacałem i doszedłem do wniosku, że idealny dla mnie będzie Pebble. Jadąc rowerem widzę kto dzwoni, można odczytać smsa, nie trzeba codziennie szukać gniazdka i dodatkowo można zainstalować rozszerzenia. Alcatel Watch, przyznaję, ładny, ale niemożność sterowania Spotify, który jest moim jedynym używanym odtwarzaczem do dla mnie dyskwalifikacja. Pulsometr zaś w trakcie biegania lub jazdy na rowerze i tak jest bezużyteczny. Doczytałem również, że w AW (podobnie jest pewnie w Pebble), po rozłączeniu z telefonem, nie są zapamiętywane dane dotyczące aktywności.

Zastanawiam się ewentualnie nad Pebble Time, ale bardziej czytelny jest mimo wszystko klasyczny.
@jasiecki przepraszam, ale jakie rzeczy denerwowały Cie w Pebble? Czy tylko tandetny wygląd czy może są inne kwestie o których nie wiem?



#165 Danioo

Danioo
  • 1 057 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 października 2015 - 21:09

Ja miałem ambitny plan sparowania sobie iPhone'a 6s z zegarkiem opartym o Android Wear, a że był akurat na promocji za 319zł LG G Watch ze skórzanym paskiem, który mimo iż na iOS ma ograniczoną funkcjonalność jest genialny w swej prostocie obsługi i ma fajny interfejs z wieloma wygodnymi rozwiązaniami skusiłem się i kupiłem (oczywiście przed zakupem sprawdziłem dokładnie, czy akurat ten model będzie działał i wg. LG jest kompatybilny z iP 5 i nowszym z iOS 8.2 i nowszym). Zamówiłem w poniedziałek, a już we wtorek o 16:00 miałem zegarek. Dystrybucja francuska. Odpakowałem go i zdziwiony bardzo dobrą jakością wykonania i fajnym wyglądem (na co narzekali w różnych recenzjach) przystąpiłem do konfiguracji. Uruchomiłem zegarek (nie ma on fizycznego przycisku Power, więc trzeba go podłączyć do docka i ładowarki, aby się uruchomił) i pobrałem aplikacje Android Wear z AppStore. Po chwili nastąpił mały problem. Telefon nie znajdował mojego zegarka. Okazało się, że zegarek miał zainstalowanego "archaicznego" Android Wear'a 1.0 opartego jeszcze na androidzie 4.4. Musiałem więc znaleźć coś z androidem i zaktualizować. Oczywiście nie mogło być tak pięknie, więc aktualizowałem go nie raz a trzy po kolej do wersji 1.1, 1.2 i wreszcie do upragnionej 1.3 opartej na Androidzie 5.1.1, która obsługuje iPhone'a. Po tych czynnościach mogłem w końcu skonfigurować zegarek. Ogólnie działa on bardzo fajnie (w końcu ma parametry lepsze od iP 4s), dobrze leży na dłoni i wytrzymuje pełną dobę, ale w połączeniu z iPhonem powoduje, że gdy jestem podpięty do Wi-Fi (testowane na kilku routerów) to tracę okno na świat (mogę przeglądać tylko zasoby na routerze i jego konfiguracje). Zadzwoniłem więc do supportu sklepu w którym zakupiłem zegarek, poduczyłem obsługę, która twierdziła, że zegarek nie działa z iPhonem i jeszcze tego samego dnia (piątek) odebrałem drugą sztukę. Niestety z drugim zegarkiem jest jeszcze gorzej. Oczywiście znowu musiałem go aktualizować, ale ten egzemplarz mało, że odcina mojego 6s'a od internetu to jeszcze dodatkowo cykliczne co 5-15 minut rozłącza się z telefonem i ma problem z odnowieniem połączenia. Jak widać G Watch nie jest mi pisany i chyba będę musiał go zwrócić, a szkoda bo to bardzo fajny zegarek za śmieszną jak dla mnie cenę zważywszy na funkcjonalność jaką oferuje.


iMac 21,5 Mid 2014 (1,4GHz,8GB,500GB) + 128GB SSD USB | MacBook Air 11 Early 2014 (1,4Ghz,4GB,256GB)

Samsung Galaxy S8 Arctic Silver / iPhone 7 Matte Black 32GB 


#166 Jakub Szeliga

Jakub Szeliga
  • 10 postów

Napisano 26 października 2015 - 09:55

A używa ktoś Moto360? Ile Wam wytrzymuje na baterii?



#167 Jakub Szeliga

Jakub Szeliga
  • 10 postów

Napisano 04 listopada 2015 - 21:19

Skusiłem się na moto360, jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem. :)



#168 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 11:29

Ale uzywasz moto360 na iphonie?? Ktos tam wyzej pisal ze na iOS jest strasznie okrojona funkcjonalnosc. To zegarek pod androida jest :v

#169 Jakub Szeliga

Jakub Szeliga
  • 10 postów

Napisano 05 listopada 2015 - 12:56

Ale uzywasz moto360 na iphonie?? Ktos tam wyzej pisal ze na iOS jest strasznie okrojona funkcjonalnosc. To zegarek pod androida jest :v

Tak, funkcjonalność jest okrojona mooocnow porównaniu z androidem. To co mi trzeba jest  - powiadomienia, fajne tarcze, pulsometr :) na drugiej rece mam mi band'a.

baterie testuje, ale szału nie ma :( zastanawialem się, nad alcatelem ale wiszące powiadomienia na zegarku, i brak mozliwosci fajniejszych tarcz (razem z innymi wskazówkami) mnie odstraszyly



#170 Adeq

Adeq
  • 33 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 05 listopada 2015 - 22:30

Ponawiam pytanie o zegarek alcatel oraz sterowanie muzyką ze Spotify. Czy jest to możliwe? Nie używam innej aplikacji do muzyki wiec to dla mnie dosyć ważne ;)

#171 Cudziak

Cudziak
  • 89 postów

Napisano 06 listopada 2015 - 10:25

@up

Umiesz czytac? Odpowiedz na Teoje pytanie jest zawarta 3 posty wyZej...

#172 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 06 listopada 2015 - 12:36

Panowie... zaczynam się zastanawiać nad rozdzieleniem tematów tutaj. Opaski osobno a zegarki osobno. Z tego wątku zaczyna się robić monolit odnośnie smartwatchy.

 

Może dajcie znać co o tym sądzicie, wiem, że już jakiś czas temu powstał tutaj taki pomysł. 

 

Jak chcecie to rozdzielić to kliknijcie "Like" a jeżeli nie chcecie to napiszcie.


  • MaciejNowak, elita, Jakub Szeliga i 1 inna osoba lubią to

NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.

Follow me on Instagram jacobswitek
Follow me on Twitter zakino4


#173 Łukasz Luciński

Łukasz Luciński
  • 4 postów

Napisano 16 listopada 2015 - 14:57

Poszukuję sobie taniego smartwatcha do iP 4s (iOS 9.0.2), który będzie kompatybilny:) chodzi o to, żeby wyswietlał informację o połączeniach, wiadomościach, fb, twitter, mail itp. Zastanawiam się nad GoCleverem Chronos - czy na nim da się odczytać sms, czy tylko będzie powiadomienie? Jak wygląda bateria w tym smatwatchu?

A może ktoś poleci coś innego, nie musi być markowe :)



#174 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2015 - 16:02

Miałem Chronosa.

Pierwsze moje takie urządzenie.

Wszystko przychodzi ładnie, da się odczytać sms.

Bateria działała mi cos koło 3 tygodni na ładowaniu :)

 

Jeśli nie masz jakiś super wymagań i ma to być pierwszze tego typu urządzenie, żeby się np przekonać to polecam.

Ładny nie jest jakiś specjalnie ale robi swoje jeśli chodzi o powiadomienia, budzik, liczenie kroków.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#175 stefek202

stefek202
  • 4 postów

Napisano 16 listopada 2015 - 17:16

To ja dodam głos za Fenix 3 (wersja zwykła, nie szafirowa - nie warto chyba, używam od kilku miesięcy i żadnych rys, a nie dbam o niego przesadnie ani nie używam folii).

Zaskoczył mnie mocno, bo naprawdę fajny sprzęt (poniżej spostrzeżenia):

-wygląda dobrze (kto co lubi oczywiście)

-bardzo dobre wsparcie supportu gdy się zgłasza błędy

-bardzo duże wsparcie na forum i dużo osób które testują nowe oprogramowanie itp

-Garmin bardzo dba o użytkowników (nie wiem jak innych zegarków/opasek), cały czas nowe firmware z nowymi funkcjonalnościami, poprawiają błędy itp

-nie do końca dobrze zapisuje dane w apple health niestety, kilkukrotnie wpisuje niektóre wartości. Jeśli ktoś chce polegać na danych z health to niestety nie jest fajnie. Dane dotyczące snu w ogóle nie są zapisywane

-nowa wersja portalu i aplikacji są bardzo fajne

-Używany jako codzienny zegarek, monitor aktywności przypominający o tym żeby ruszyć tyłek od kompa w pracy, wyświetlacz powiadomień (super), do biegania z opaską HR (genialna sprawa), do treningów typu 7 minutowe itp, kilka razy do chodzenia po górach. No i cichy budzik żeby nie budzić lepszej połówki.

-Bateria działa kilka tygodni. Nie wiem ile, nie liczę, po prostu po długim czasie widzę, że mam np. 20% to podładuję chwilę. Generalnie bateria jest akurat, nie trzeba o tym pamiętać i się stresować. Jedyne co go rozładowało to wakacje+wielogodzinny lot samolotem z włączonym GPS;)

-iphone 6 traci na baterii przez powiadomienia niestety, trzyma mi krócej niż bez zegarka (tzn. dobę spokojnie wytrzymuje)


  • elita lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych