Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#26 Feniu

Feniu
  • 29 postów
  • SkądOstrów Wlkp

Napisano 10 października 2014 - 12:35

Witam Mój My Cloud działa jakieś pół roku - na początku transfery były słabe, ale to ze względu na podłączenie go przez switch 1Gbit do routera 100Mbit. Obecnie router 1Gbit i wsystko działa całkiem płynnie, bez większych lagów przy otwieraniu dysku w finderze. Potwierdzam, że czasem są problemy z Time Machine, czasem nie chce mi zrobić archiwum bez konkretnej przyczyny. Jednak ze względu na swoją cenę i funkcjonalność nadal jestem na tak.

#27 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 10 października 2014 - 12:58

Przyczynę tego, że od czasu do czasu nie chce archiwizować udało mi się namierzyć. Po wygaśnięciu dzierżawy WD dostaje od routera nowy IP i wtedy jest zgrzyt w OSX - trzeba od nowa wskazać dysk archiwizacyjny. Problem rozwiązałem na sztywno w konfiguracji routera przypisując IP do MACa dysku.

#28 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 10 października 2014 - 13:13

Przyczynę tego, że od czasu do czasu nie chce archiwizować udało mi się namierzyć. Po wygaśnięciu dzierżawy WD dostaje od routera nowy IP i wtedy jest zgrzyt w OSX - trzeba od nowa wskazać dysk archiwizacyjny. Problem rozwiązałem na sztywno w konfiguracji routera przypisując IP do MACa dysku.


A mógłbyś "łopatologicznie",laikowi wytłumaczyć jak to zrobić?

Wcześniej od czasu do czasu miałem coś takiego "nie można zarchiwizować ,dysk archiwizacyjny jest już używany", tu na forum dostałem instrukcję jak to zarobić tzn, trzeba było w dysk zresetować przez panel na stronie.Wcześnie stawało się tak sporadycznie,ale ostatnio stawało się tak coraz częściej ,nawet codziennie.

#29 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 10 października 2014 - 13:44

To u Ciebie przyczyna musi być inna, czas dzierżawy adresu IP bywa różny ale na pewno nie zmienia się to codziennie. Szukaj w ustawieniach routera opcji powiązania adresu MAC karty sieciowej z IP (to może być w różnych miejscach zależnie od modelu routera. Może też nie być takiej opcji - wtedy wyłączasz serwer DHCP w routerze i ustawiasz wszystkie adresy w sieci ręcznie.

#30 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 10 października 2014 - 13:48

To u Ciebie przyczyna musi być inna, czas dzierżawy adresu IP bywa różny ale na pewno nie zmienia się to codziennie. Szukaj w ustawieniach routera opcji powiązania adresu MAC karty sieciowej z IP (to może być w różnych miejscach zależnie od modelu routera. Może też nie być takiej opcji - wtedy wyłączasz serwer DHCP w routerze i ustawiasz wszystkie adresy w sieci ręcznie.


Dzięki ale niestety nie jest to zbyt "łopatologicznie: dla laika...po pierwsze gdzie szukać ustawień routera?

#31 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 10 października 2014 - 14:00

Dzięki ale niestety nie jest to zbyt "łopatologicznie: dla laika...po pierwsze gdzie szukać ustawień routera?


Hmmm, no tak... zacznijmy od tego jaki masz router? Jeśli Airport Express/Extreme to raczej nie pomogę (nie miałem), jeśli coś innego to najlepiej sprawdzić w ustawieniach sieci na maczku jaki masz adres routera (preferencje systemowe/Sieć), spisujesz adres routera i w pisujesz w Safari. Jak zapyta o hasło to już musisz sięgnąć do dokumentacji (domyślnie jest albo puste albo admin/admin). Dalej to już musisz grzebać w tych ustawieniach. Spisz sobie jeszcze swój adres IP (znów w Preferencje systemowe/Sieć) i adres MAC (Preferencje systemowe/Sieć/Zaawansowane, zakładka Sprzęt). Jak znajdziesz w konfiguracji routera tablicę MAC<->IP to będziesz już wiedział co tam wpisać.

Bardziej łopatologicznie się raczej nie da. ;)

#32 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 10 października 2014 - 15:46

Oooo! o to mi chodziło,niestety nie mogę się dostać, żadne hasło nie działa...login to chyba faktycznie admin bo od razy takie wpisane było ,ale hasło nie działa ani jego brak.

#33 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 10 października 2014 - 15:58

Oooo! o to mi chodziło,niestety nie mogę się dostać, żadne hasło nie działa...login to chyba faktycznie admin bo od razy takie wpisane było ,ale hasło nie działa ani jego brak.


Jeśli nie działa hasło admin to może sprawdź w google jakie jest domyślne dla Twojego modelu routera. A jeśli nie to zapytaj tego kto Ci ten router konfigurował (pewnie zmienił na jakieś trudniejsze do zgadnięcia).

#34 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 18:16

Ja mam zgoła inny problem z dyskiem WD. Mam pytanie, które być może jest banalne. Jestem posiadaczem dysku WD MY PASSPORT Pro ze złączem thunderbolt. Mam problem z sformatowanie dysku w taki sposób żeby nadawał się do zainstalowania systemu Mavericks i służył jako dysk główny.

#35 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 października 2014 - 18:23

To akurat nie ma nic wspólnego z dyskami sieciowymi WD... ale: Ja nie instalowałem systemu na dyskach zewnętrznych ale to powinno się udać - system plików HFS Extended (Journaled) i tablica partycji GUID. Narzędzie dyskowe o ile pamiętam dla dysków zewnętrznych zakłada domyślnie tablicę partycji MBR (przycisk Opcje na ekranie Narzędzia dyskowego.

#36 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 18:58

A jak to zrobić krok po po kroku?

#37 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 października 2014 - 19:05

Narzędzie dyskowe, zaznaczasz dysk, zakładka partycje, wybierasz "Schemat 1 partycji" (albo inny), zmieniasz nazwę/nazwy partycji i ustawiasz typ na "MacOS Extended (kronikowany), na dole klikasz przycisk Opcje i zaznaczasz tablica partycji GUID. Zapisz i voila.

#38 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 19:18

Problem w tym, że przycisk opcje jest nieaktywny. [ATTACH=CONFIG]23698[/ATTACH]

#39 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 października 2014 - 19:40

Zdaje się, że nie to co trzeba zaznaczasz. Twój WD z tego co widzę ma dwa fizyczne dyski połączone w RAID. Zaznacz ten ostatni 2TB na dole i powinno być OK. Poza tym nie wiem, czy na zewnętrznym dysku RAID da się OSX zainstalować.

#40 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 19:43

Dobrze. Po zaznaczeniu i wybraniu opcja jest coś takiego. [ATTACH=CONFIG]23699[/ATTACH]

#41 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 października 2014 - 20:20

O masz... faktycznie się nie da. Ten WD ma własne narzędzia do RAID i OSX może się nie dać na tym zainstalować. Możesz jeszcze spróbować użyć narzędzia od WD do ustawień RAID i skonfigurować go jako JBOD. Wtedy każdy fizyczny dysk jest widziany oddzielnie - oczywiście tracisz wtedy na transferze w porównaniu z RAID0, który teraz masz ale zyskujesz nieco na pewności (jak padnie jeden dysk to tracisz tylko dane z niego a nie z całej macierzy).

#42 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 21:02

Niestety konfiguracja w programie dostarczonym przez WD nie daje rezultatu. [ATTACH=CONFIG]23705[/ATTACH]

#43 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 12 października 2014 - 21:15

Narzędzie producenta nie radzi sobie z dyskiem? Hehehe. Ale... może przed rozwalaniem RAIDa najpierw go odmontuj/wysuń.

#44 Max14

Max14
  • 7 postów

Napisano 12 października 2014 - 21:34

No nic…:) Dziękuję za poświęcony czas ;)

#45 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 19 października 2014 - 18:38

wie ktoś o co znów może chodzić bo już mnie z tym WD My Cloud coś trafia... "Time Machine nie może dokończyć archiwizacji na dysku „WDMyCloud”." Wystąpił błąd kopiowania plików. Może być to problem tymczasowy. Spróbuj wykonać archiwizację za jakiś czas. Jeżeli problem będzie się powtarzał, napraw dysk archiwizacyjny za pomocą Narzędzia dyskowego." resetowałem sam dysk nawet na twardo,uruchamiałem ponownie prze panel kontrolny, tak się dzieje i prze wifi i przez Ethernet,sam dysk jest widzialny w sieci,można na niego wejść itd.

#46 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 19 października 2014 - 20:13

Nie wiem gdzie u Ciebie może być problem - mam MyCloud chyba z pół roku i crash archiwum miałem raz - podejrzewam pad zasilania podczas archiwizacji. Poza tym stabilne jak skała. Może problem leży gdzie indziej (router, switch, kable)? Albo dysk w WD zdycha...

#47 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 19 października 2014 - 20:42

Nie wiem gdzie u Ciebie może być problem - mam MyCloud chyba z pół roku i crash archiwum miałem raz - podejrzewam pad zasilania podczas archiwizacji. Poza tym stabilne jak skała. Może problem leży gdzie indziej (router, switch, kable)? Albo dysk w WD zdycha...

dysk mam nadzieję że nie,ma go dopiero od lipca...brak zasilania? a czy to się może objawić? bo mogło się zdarzyć że usypiałem ,a nawet wyłączałem kopa podczas archiwizacji.Kabel oryginał,jedynie router faktycznie cienki ,stary . NIe mam pojęcia jak to sprawdzić, bo jak już działa to działa,ale co jakiś czas ro właśnie taki numer.A praktycznie codziennie woła że dysk jest już używany i muszę uruchamiać ponownie z poziomu panelu sterującego.

#48 Jenot

Jenot
  • 2 204 postów
  • SkądChełm

Napisano 19 października 2014 - 21:02

Zdarza mi się zostawiać kompa włączonego przez dłuższy czas i zdarzył się zanik napięcia w sieci. Miasto miastem - zdarza się... no i wyglądało na to, że archiwum uszkodziło się właśnie wtedy. Jeśli usypiasz czy wyłączasz komputer podczas archiwizacji to nic się nie powinno stać - archiwizacja jest przerywana i tyle (no chyba, że wyłączasz przez wyciągnięcie zasilania lub przytrzymanie przycisku power przez kilka sekund). Jeśli drze się, że dysk jest używany to może faktycznie coś dzieje się z Twoim routerem - pada transmisja w czasie archiwizacji, plik archiwum pozostaje zablokowany i później przy kolejnej próbie jest du...

#49 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 20 października 2014 - 07:41

Czyli teraz już nie ma co próbować ,mam usunąć kopię i robić od nowa archiwizację czy jak? nie wiem czy dobrze rozumuję ale jeśli tak samo się dzieje jak mam podłączony bezpośrednio do kompa przez ethernet to znaczy że to raczej nie router? czyli ewe. do sprawdzenia kabel, a jeśli nie to raczej dysk? a co znaczy że mogę normalnie go widzieć w sieci np. wrzucać na wolne miejsce poza TM jakieś pliki?

#50 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 20 października 2014 - 19:21

Czyli teraz już nie ma co próbować ,mam usunąć kopię i robić od nowa archiwizację czy jak? nie wiem czy dobrze rozumuję ale jeśli tak samo się dzieje jak mam podłączony bezpośrednio do kompa przez ethernet to znaczy że to raczej nie router? czyli ewe. do sprawdzenia kabel, a jeśli nie to raczej dysk? a co znaczy że mogę normalnie go widzieć w sieci np. wrzucać na wolne miejsce poza TM jakieś pliki?

Zmieniłem kabel, to samo...zaczyna archiwizować ,oblicza że ma do zarchiwizowania ok.1.3GB ,rusza i przy ok. 100 MB d..a ,ten sam tekst że nie może i że to może chwilowe i spróbować później. Co mogę jeszcze spróbować nim zacznę wszystko od nowa?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych