Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

macbook Air 2012, spadek wydajności, klatkujące animacje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Corodar

Corodar
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwietnia 2014 - 10:11

Witam, jak w tytule problem jest z wydajnością, laptop ma znacznie niższą wydajność, itunes włącza się tak długo jak na windowsie, w zasadzie każdy program włacza się znacznie dłużej no i klatkujące animacje, czy to powiększania okna aplikacji i innych. Komputer również dłużej włącza się. Czy jest jakiś sposób na diagnozę w zapleczu domowym? Może macie jakieś pomysły? Czy tez jedyną drogą jest autoryzowany serwis i zaplacanie za diagnoze i ewentualna naprawe. Z góry dziękuję za odpowiedzi! Znalazłem informację, że macbook pro z wyciągniętą baterią miał niższą wydajność o 50%, Bateria w moim macu też padła ostatnio i ma status wymien teraz i nie jest ładowana (używana). Jeśli nie ma to żadnego związku, czy możliwe jest aby winien był sam dysk SSD?

#2 Corodar

Corodar
  • 15 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 kwietnia 2014 - 19:54

Wygląda na to, że winna była uszkodzona bateria. System obniża taktowanie procesora do 1.0 Ghz kiedy nie ma baterii, bądź jest uszkodzona i nie pobieranie jest zasilanie z niej. Po włożeniu nowej baterii laptopa działa jak nowy! Dziwne jest, że autoryzowany serwis nic nie wiedział o tym, że tak dzieje się bez baterii i stanowczo przekonywał mnie na płatną diagnozę. Dodając, że było kilka przypadków dziwnego odzyskania pełnej wydajności po wymianie baterii. Wiadomo, że każdy chce zarobić, ale żeby autoryzowany serwis reprezentował taki poziom?

#3 michallus

michallus

  • 214 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 kwietnia 2014 - 14:26

Jak najbardziej Air tak właśnie się zachowuje z uszkodzoną baterią lub bez niej.... U nas taka diagnoza jest od ręki, na miejscu i bez ponoszenia kosztów ;)

#4 sebadtable

sebadtable
  • 1 postów

Napisano 21 stycznia 2016 - 10:55

WItam serdecznie podepne się do tematu który niestety mnie dotyczy - bateria w MBA 2012 do wymiany i diametralny spadek wydajnosci, Intel Power Gadget pokazuje mi ze procesor działa z prędkościa 0.9 :/ da się odczuć.. Dziwi mnie jednak fakt że okazyjnie działa z pełna wydajnościa co czuc w płynności szybkosci a Inter Power Gadget tez o tym świadczy a w zasadzie jego wskazania. Pytanie moje brzmi następująco. Jest jakiś sposób tyczasowy oczywiście na pozbycie się tej obcinki wydajnosci ? Wydaje mi się że pewnie już ktoś też podobnie jak ja zauważył że czasem wydajność jest normalna a czasem do 1Ghz zatem jakies pomysły drodzy koledzy i koleżanki?



#5 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 21 stycznia 2016 - 12:30

Elektroniki nie oszukasz, może na krótka chwilę. Wymień baterię i po kłopocie. Ja w MBA z 2012 wymieniałem rok temu (pokazywało sprawność 60%).


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#6 arvika

arvika
  • 1 501 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 22 stycznia 2016 - 09:58

W przypadku takiej niepewnej sytuacji idealnie byłoby podstawić baterię i potestować na innej czy problem ustapi. Zapewne tak.


Pogwarancyjny serwis urządzeń Apple - naprawa Macbook, iMac, iPhone, iPad itp.
kom: 605-660-548, tel: (12) 444 14 99, ul. Wybickiego 17/3, 31-302 Kraków
www.serwisapple.pl





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych