Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

uwaga na oszusta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 verce

verce
  • 83 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 00:21

2 miesiace czekania i allegro odda kase, o ile spelnimsiemte formalnosci.

#27 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 11:02

A nie jest w PAYU zapis że musi być przewaga komentarzy pozytywnych, kiedyś było coś takiego a ani 0 ani -1 nie kwalifikuje się.

#28 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 20 lutego 2014 - 12:11

A nie jest w PAYU zapis że musi być przewaga komentarzy pozytywnych, kiedyś było coś takiego a ani 0 ani -1 nie kwalifikuje się.

Nie może być przewaga negatywów nad pozytywami, nic w regulaminie nie ma o zerowym dorobku komentarzy, a takie było w momencie "kup teraz"

#29 ArthurGreen

ArthurGreen
  • 452 postów
  • SkądMszana Dolna, Poland

Napisano 20 lutego 2014 - 13:04

Nie zdawałem sobie sprawy, że takie nr jeszcze przechodzą! Masakra, naprawdę wierzyć się nie chce!

#30 witekgk

witekgk
  • 40 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 14:46

Co tam załatwiłeś na policji?

#31 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 20 lutego 2014 - 14:48

Sprawdziłem, rzeczywiście można wpisać każdą głupotę w danych do przelewu (imię, nazwisko, adres) a przelew i tak dojdzie na wskazany numer konta. I sprzedawca posługiwał się fałszywymi danymi, jak mówiliście. Ale znam już prawdziwe dane, podałem policji, sprawa jest założona, zobaczymy co dalej. Moją czujność trochę uśpiło to, że skontaktował się ze mną ktoś, kto zobaczył moje ogłoszenie chęci zakupu MacBooka na forum, nawet tu czasem zaglądają oszuści, z nadzieją na łatwy zysk. Co nie tłumaczy mojej naiwności.

#32 Luckylucas

Luckylucas
  • 20 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 15:47

Nie chcę Cie martwić ale miałem identyczną sprawę co Ty tylko, że na iphona 4 wiec strata mniejsza. Koleś również pisał z tego forum, włamał sie na konto bardzo przyzwoitego użytkownika allegro(komentarze), podał dane i konto do przelewu, które zgadzały się z danymi z allegro(poza nr konta oczywiście). Konto na drugi dzień od kupna telefonu zostało zawieszone, list od allegro że wiele osób zostało oszukane i żebym nie dokonywał żadnych wpłat co już oczywiście było za późno. Sprawa na policji, po 3 miesiącach postępowanie umorzone

#33 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 20 lutego 2014 - 15:55

Nie chcę Cie martwić ale miałem identyczną sprawę co Ty tylko, że na iphona 4 wiec strata mniejsza. Koleś również pisał z tego forum, włamał sie na konto bardzo przyzwoitego użytkownika allegro(komentarze), podał dane i konto do przelewu, które zgadzały się z danymi z allegro(poza nr konta oczywiście). Konto na drugi dzień od kupna telefonu zostało zawieszone, list od allegro że wiele osób zostało oszukane i żebym nie dokonywał żadnych wpłat co już oczywiście było za późno. Sprawa na policji, po 3 miesiącach postępowanie umorzone

A co z programem ochrony kupujących? Udało się coś wywalczyć?

#34 Luckylucas

Luckylucas
  • 20 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 15:58

Nie pamiętam już dokładnie co mi odpisali, ale pisałem i dzwoniłem kilka razy do allegro i jedynie co mogłem zrobić to skierować sprawę na policję

#35 daamiann88

daamiann88
  • 27 postów

Napisano 21 lutego 2014 - 16:25

Mnie też kiedyś oszukali na allegro. Wygrałem licytację nawigacji, i od razu przyszedł email (niby od sprzedawcy) z numerem konta, dane do wpłaty itd., więc kasa od razu poszła. Dodam, że było to ładnych pare lat temu, w licytacjach można było podglądnąć kto kto wygrał licytację, nie było jeszcze PayU.
Po dwóch tygodniach odezwał się sprzedający bo nie dostał jeszcze przelewu... Oczywiście zaraz kontakt telefoniczny, wyjaśnianie, sprawa na policję... Okazało się że ktoś się podszył pod sprzedającego (mail wyglądał jak orginał wysyłany przez allegro).
Ale do rzeczy... Allegro odmówiło wypłacenia kasiorki, tłumaczli się tym, że muszą mieć jakiś prawomocny wyrok lub jakiś tam dokument w policji (nie pamiętam już o co dokładnie chodziło)



Oryginał

Pozdrawiam
zakino

#36 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 24 marca 2014 - 20:02

Złożyłem wniosek do programu ochrony kupujących, został zaakceptowany, wysłałem im wymagane dokumenty.
Dostałem dziś mail od allegro:
"(...) Rekompensata wpłynie na podany przez Ciebie numer rachunku bankowego w ciągu 7 dni roboczych. Wierzymy, że na Allegro podobna sytuacja już Cię nie spotka. (...) Bezpieczne zakupy to dla nas kwestia priorytetowa."

Mam więcej informacji o oszustce. Agnieszka T. (nawet nie postarała się o fałszywe dane) i Kamila K. z Białystoku to koleżanki, razem wymyślają przekręty. Posługują się numerem konta 21 1090 2590 0000 0001 2207 7514 (bank WBK). Telefonów i adresów nie podaję, bo za każdym oszustwem podają inny. Zaczęli "swoją działalność" prawdopodobnie w 2013 zakładając sklep tanioszka.pe-el (odzież i dodatki). Oszukali kilkadziesiąt osób, na allegro zdążyli okraść kilka.
To jej konto: Informacje o Użytkowniku tanioszkaaa - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Z wieloma osobami udało mi się nawiązać kontakt. Potem robiły oszustwa na bony do biur podróży, teraz przerzuciły się na sprzęt Apple.

#37 Bania88

Bania88
  • 202 postów

Napisano 24 marca 2014 - 21:06

Udalo ci sie od allegro dostac kase? Sam kiedys korzystalem z POK, ale tak jest warunek, ze w dniu zakupu ma byc 99% pozytywow, a w twoim przypadku nie bylo ich wcale. Zeby skorzystac z POK wystarczy zlozyc zawiadomienie na policje, i nic wiecej. Moja sprawe umorzyli, a i tak dostalem kase, tak wiec bez stresu. Przyjzalem sie zdjeciu, ktore dostales. Karteczka nieudolnie wklejona w Paincie, nie wiem jak ty sie dales na to nabrac - kartka sie "unosi w powietrzu" i ma biala obwodke bo w paincie nie ma przezroczystosci ani masek :) Ale jak udalo ci sie odzyskac to chyba problem z glowy. Ogolnie ostatnio oszusci sie przeniesli nawet na allegro. Mozna kupic w necie konto allegro z pozytywami. Wystawiasz pare Iphone ludzie kupuja, wplacaja i znikasz. Konta takie moga byc: 1. Niedawno zalozone i ma pozytywy od sprzedajacych zdobyte w bardzo krótkim czasie(np przez szybkie tranzakcje, typu cd keye do gier). 2. Zalozone dosyc dawno, ale nie maja zadnych "nowszych" komentarzy. A czesto aukcje oszustow korzystaja ze zdjec podgladowych lub ukradzionych od innych sprzedajacych, a opis aukcji jest poprostu przekopiowana specyfikacja, bez zadnych "wlasnych" slow. Moj sposob na sprawdzenie czy zdjecia nie sa kradzione: 1.Odpalasz podejzana aukcje 2. Klikasz na zdjecie prawym i "kopiuj adres URL grafiki" 3. Wchodzisz na google grafika 4. Wybierasz wyszukiwanie obrazem 5. Wklejasz link do zdjecia z aukcji 6. Jezeli zdjecie jest na innych stronach - google ci pokaze Przepraszam za ewentualne byki, ale szybko pisze. Pozdrawiam

#38 Maxavelli

Maxavelli
  • 1 040 postów

Napisano 24 marca 2014 - 23:12

Złożyłem wniosek do programu ochrony kupujących, został zaakceptowany, wysłałem im wymagane dokumenty.
Dostałem dziś mail od allegro:
"(...) Rekompensata wpłynie na podany przez Ciebie numer rachunku bankowego w ciągu 7 dni roboczych. Wierzymy, że na Allegro podobna sytuacja już Cię nie spotka. (...) Bezpieczne zakupy to dla nas kwestia priorytetowa."

Mam więcej informacji o oszustce. Agnieszka T. (nawet nie postarała się o fałszywe dane) i Kamila K. z Białystoku to koleżanki, razem wymyślają przekręty. Posługują się numerem konta 21 1090 2590 0000 0001 2207 7514 (bank WBK). Telefonów i adresów nie podaję, bo za każdym oszustwem podają inny. Zaczęli "swoją działalność" prawdopodobnie w 2013 zakładając sklep tanioszka.pe-el (odzież i dodatki). Oszukali kilkadziesiąt osób, na allegro zdążyli okraść kilka.
To jej konto: Informacje o Użytkowniku tanioszkaaa - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Z wieloma osobami udało mi się nawiązać kontakt. Potem robiły oszustwa na bony do biur podróży, teraz przerzuciły się na sprzęt Apple.


Zdrobnienie slowa "taniocha", ciuchy, podroze... Na kilometr wieje rozowym blond pustakiem...

#39 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 marca 2014 - 14:54

Allegro Ci zwróci kasę jak masz wszczętą sprawę dotyczącą tego oszustwa. Wystarczy podać numer sprawy i tyle. Kasę zwracają (przynajmniej mi zwrócili w takim czasie) w ciagu tygodnia i o nic więcej nie pytają, pozytywy itp. Na policji jak widza, ze sprawa dotyczy przekrętu na Allegro to sie tylko uśmiechają i wręcz mówią, ze nie odzyskają kasy a oszustowi i tak nic nie zrobią, taką mamy zapewniona ochronę państwową. Co z tego, ze policja wie o przekrętach jak musza wszystko udowodnić, prokurator potem decyduje w jakim stopniu jest ten ktoś winny a sędzia go osądza i co najwyżej dostaje zawiasy, najczęściej to wszystko sie umarza. Pózniej taki ktoś czuje sie bezkarny bo co mu zrobili, a no nic tak na prawdę. Pogrozili, ze tak powiem i wypuścili żeby dalej oszukiwał ludzi.

#40 kmilewski

kmilewski
  • 36 postów
  • SkądBogatynia, PL

Napisano 27 marca 2014 - 18:20

Udalo ci sie od allegro dostac kase?
Sam kiedys korzystalem z POK, ale tak jest warunek, ze w dniu zakupu ma byc 99% pozytywow, a w twoim przypadku nie bylo ich wcale. Zeby skorzystac z POK wystarczy zlozyc zawiadomienie na policje, i nic wiecej. Moja sprawe umorzyli, a i tak dostalem kase, tak wiec bez stresu.


Tak, allegro zwróciło pieniądze w ramach POK. Co do komentarzy, to regulamin mówi, że nie może być przewaga negatywnych lub neutralnych nad pozytywnymi w momencie zakupu.

- - - Połączono posty - - -

Moj sposob na sprawdzenie czy zdjecia nie sa kradzione:
1.Odpalasz podejzana aukcje
2. Klikasz na zdjecie prawym i "kopiuj adres URL grafiki"
3. Wchodzisz na google grafika
4. Wybierasz wyszukiwanie obrazem
5. Wklejasz link do zdjecia z aukcji
6. Jezeli zdjecie jest na innych stronach - google ci pokaze
Pozdrawiam


Nie za bardzo działa ten sposób, aukcja, które wystawiła oszustka ma zdjęcia pochodzące z aukcji na ebayu. A nic nie pokazało. Tak samo, widziałem ostatnio podejrzane (bardzo) ogłoszenie na tablica.pl i też nic nie pokazało.

- - - Połączono posty - - -

Zdrobnienie slowa "taniocha", ciuchy, podroze... Na kilometr wieje rozowym blond pustakiem...


Tu byś się zdziwił, wcale nie blond, tylko jak to ktoś określił (jeden z pokrzywdzonych przez tą osobę):
(...) jak zobaczyłam jej zdjecie na fb wiedziałam ze moich butów nie dostane, takiego paszkwila w zyciu nie było by na nie stać (...)
Nawet nie starała się używać fałszywych danych, jak jej koleżanka Kamila K. założyła "sklep" tanioszka.pe-el to aby zachęcić do zakupów, na fb na profilu sklepu Agnieszka T umieszczała komentarze typu: "już je mam, są super, dzięki wielkie !!!" itp. Ciekawe, bo nikt "oprócz niej" nie dostał tego za co zapłacił. Mam jej konto na fb i screenshoty od pokrzywdzonych z tamtych oszustw.

#41 Bania88

Bania88
  • 202 postów

Napisano 30 marca 2014 - 11:55

Nie za bardzo działa ten sposób, aukcja, które wystawiła oszustka ma zdjęcia pochodzące z aukcji na ebayu. A nic nie pokazało. Tak samo, widziałem ostatnio podejrzane (bardzo) ogłoszenie na tablica.pl i też nic nie pokazało.

Cos moze nie tak robisz? Moze masz ustawione, ze tylko strony z PL ci znajduje. Ja caly czas tak robie i nie ma opcji zebym nie znalazl zrodla zdjec, jezeli sa zdjecia kradzione.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych