Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Program do pisania programów na Maca.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrKlucha

MrKlucha
  • 9 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 01:28

Witam Jestem licealistą i chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem. Poszukuję programu podobnego do Dev C++ (pracuję na tym programie w szkole i chciałbym pracować na nim w domu). Poszperałem trochę w necie i znalazłem program o nazwie X-Code, niestety na mój system operacyjny (10.5.8) nie mogę znaleźć strony, z której mógłbym pobrać ten program na mój system. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 lutego 2014 - 09:03

XCode z tego co pamiętam masz na płycie z systemem.

#3 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 10:41

Xcode 3.2.5 with IOS SDK 4.2 download - Stack Overflow

#4 MrKlucha

MrKlucha
  • 9 postów

Napisano 19 lutego 2014 - 20:08

[url=http://stackoverflow.com/questions/6339982/xcode-3-2-5-with-ios-sdk-4-2-download]Xcode 3.2.5 with IOS SDK 4.2 download - Stack Overflow[/url]


Pobrałem program z tego linku ale niestety wyskakuje mi błąd, że muszę zaktualizowac system do wersji 10.6.6. Proszę, czy potrafi mi ktoś pomóc i napisać skąd moge pobrać X-Code (lub inny program) na mój aktualny system (10.5.8)?

#5 Gregory

Gregory


  • 2 728 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 19 lutego 2014 - 20:15

http://adcdownload.a...eveloperdvd.dmg

#6 matiitam7

matiitam7
  • 345 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice, PL

Napisano 19 lutego 2014 - 20:37

Dołączę do tematu :) A mianowicie potrzebuje zainstalować na Mac'u DevC 4.992 + CodeBlocks 12.11. I mam do Was pytanie jak to zrobić, mam ściągniętego najnowszego xCode, ale szukałem na forum i na YouTube i niestety nie znalazłem jak to wszystko ściągnąć i zainstalować na Mac'u... Może Wy mi pomożecie... :) Będę bardzo wdzięczny.

#7 MrKlucha

MrKlucha
  • 9 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 15:20

Dziekuje wszystkim za pomoc ale znalazlem inny program, latwiejszy wedlug mnie w obsludze (Code::Blocks)
Niestety mam kolejny problem. Napisalem najprostszy program, zeby sprawdzic czy wszystko dziala:


#include

using namespace std;

int main()
{
int a;
cout << "wprowadz liczbe" << endl;
cin >> a;
cout << a << endl;
return 0;
}


i po skompilowaniu wyskakuje mi taki oto komunikat a program nie działa poprawnie:

Last login: Mon May 20 22:27:33 on console
/Users/minimac/Desktop/Code Blocks/Test/main
mac-mini-minimac:~ minimac$ /Users/minimac/Desktop/Code Blocks/Test/main
-bash: /Users/minimac/Desktop/Code: No such file or directory
mac-mini-minimac:~ minimac$


Jak to naprawić? Czy jest jakas konsola, ktora moge pobrac aby nie wyswietlal mi sie zbedny tekst?
Prosze o pomoc

#8 Kayne

Kayne
  • 189 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 15:46

Widać, że ma problem z ścieżką. Poszperaj gdzieś w jakichś ustawieniach/konfiguracji i popraw ścieżkę (dodając znak \w przed spacją pomiędzy Code a Blocks w ścieżce, ale biorąc całą ścieżkę w nawias). Gdzie dokładnie to jest i dlaczego jest z tym problem, nie wiem. Ale mam nadzieję, że nakierowałem ;)

#9 sedziu_

sedziu_
  • 241 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 15:57

Nie w nawias tylko w cudzysłów czyli "sciekza ze spacja" a nie (ścieżka ze spacją).

#10 Kayne

Kayne
  • 189 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 17:39

Tak, oczywiście, że cudzysłów. Tak to jest, jak się szybko pisze :)

#11 MrKlucha

MrKlucha
  • 9 postów

Napisano 20 lutego 2014 - 19:18

Nie mam pojecia jak zmienic ta sciezke :/ Dziwne, że gdy zapisuję projekt na pulpicie to wszystko dziala

#12 tmkszlc

tmkszlc

  • 1 846 postów
  • SkądSzczecin, PL

Napisano 23 lutego 2014 - 18:56

Nie mozesz po prostu usunac spacji z "Code Blocks"? Zrob z tego "CodeBlocks" albo "Workspace" albo "Projects", cokolwiek byle bez spacji. Powinienes o tym pamietac zeby unikac spacji, bo kazdy soft moze sobie radzic inaczej ze spacjami w sciezkach (lub nie radzic).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych