Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook z Japonii. Czym się różni?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 17:08

Witam przymierzam się do kupna Macbook-a z allegro i jest aukcja gdzie koleś sprzedaje Macbook-a ale z pisze że przywiózł z Japonii ale pisze również że komputer ma polski system przystosowaną klawiaturę i że nie potrzeba żadnych przejściówek że jest w pełni przystosowany do pracy w Polsce. Moje pytanie jest czy czymś się różnią te komputery z Japonii od tych z Polski czy koleś piszę prawdę czy coś kręci? Jak to wygląda w rzeczywistości.

#2 vrack2

vrack2
  • 291 postów
  • SkądBirmingham/Nottingham

Napisano 30 stycznia 2014 - 17:12

Niczym, oprócz tego że klawiatura prawdopodobnie wygląda tak
Dołączona grafika

#3 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 17:26

hehe..... dzięki kolego.

#4 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 30 stycznia 2014 - 17:35

Klawiatura nie wygląda ciekawie, lepiej odpuścić zakup i poszukać układu UK/US.

#5 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 30 stycznia 2014 - 17:47

Jakbyś miał kupić nowego tam to wtedy warto bo możesz wybrać sobie układ klawiatury... a tak to nie warto.

Klawiatura nie wygląda ciekawie, lepiej odpuścić zakup i poszukać układu UK/US.

Dokładnie :)

#6 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 18:11

czyli jak ktoś sprzedaje Macbook-a przywiezionego ze Stanów to układ klawiatury jest ok tak jak to u nas w Polsce wygląda. Nie ma czegoś takiego że jest np. zamieniony "y" i "z"?

#7 MacLife

MacLife
  • 198 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 30 stycznia 2014 - 18:17

Postaraj się o klawiaturę Qwerty, a nie Qwertz

#8 vrack2

vrack2
  • 291 postów
  • SkądBirmingham/Nottingham

Napisano 30 stycznia 2014 - 18:18

czyli jak ktoś sprzedaje Macbook-a przywiezionego ze Stanów to układ klawiatury jest ok tak jak to u nas w Polsce wygląda. Nie ma czegoś takiego że jest np. zamieniony "y" i "z"?


Nie ma, ale w USA enter jest trochę inaczej położony niż w Europejskich modelach.

#9 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2014 - 18:52

Jeśli cena tego MacBooka z Japonii jest bardzo atrakcyjna to zawsze można wymienić cały topcase z klawiaturą na "europejski". Kilka dni temu robiliśmy coś takiego w MacBooku Air pochodzącym właśnie z Japonii.

#10 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 18:54

Cena nie jest na tyle atrakcyjna żeby go kupować bo za te same pieniądze mogę mieć z europejską klawiaturą.

#11 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2014 - 19:10

Dlatego odpuść i szukaj "normalnego". Wymiana topcase to koszt około 900 złotych, więc różnica w cenie musiała by być zdecydowanie duża, aby w ogóle się w to bawić.

#12 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 30 stycznia 2014 - 20:31

Nie ma, ale w USA enter jest trochę inaczej położony niż w Europejskich modelach.

Shift też jest szerszy i delete. Enter jest za to płaski. To cała różnica.
A co do japońskiej klawiatury, to są takie eleganckie silikonowe nakładki na klawiaturę z odpowiednią polską notacją. Różnokolorowe, coś jak to: http://allegro.pl/si...3907436511.html

#13 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 30 stycznia 2014 - 21:30

Można też użyć po prostu naklejek na klawisze, ale jeżeli w tej samej cenie można mieć komputer z normalną klawiaturą to nie ma co kombinować.

#14 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 30 stycznia 2014 - 21:49

generalnie nie opłaci się kombinować za dużo zachodu. Czasem na allegro pojawiają się okazje gdzie można kupić maca za 8 -8,5 tys. najnowszy model z paż 2013.

#15 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 30 stycznia 2014 - 22:47

Do mnie dzisiaj dotarł Macbook Air z Japonii dokładnie z taką klawiaturą. osobiście nie odczuwam dyskomfortu podczas korzystania.

#16 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 31 stycznia 2014 - 00:21

2 rodzaje klawiatury dostepne w sklepach w Kanadzie :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#17 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 stycznia 2014 - 00:26

2 rodzaje klawiatury dostepne w sklepach w Kanadzie :

Dołączona grafika

Dołączona grafika


I ja mam ten 2 :)

#18 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 31 stycznia 2014 - 07:32

Cena nie jest na tyle atrakcyjna żeby go kupować bo za te same pieniądze mogę mieć z europejską klawiaturą.


Co Ty nie powiesz? Już trzech moich znajomków przywiozło z Japonii i cena jest baaardzo różna z ta w Polsce. Zreszta nie musisz nic mowić. Podczas moich pobytów mogłem przekonać sie na własne oczy. Zakup jak najbardziej opłacalny. Do klawiatury można sie przyzwyczaić.

A żeby nie być gołosłownym, w dość przyjemnym sklepie w Nagoi, w którym byłem kilka razy, przykładowa 13 z retina:
http://www.biccamera...E=4547597864852
Po kursie NBP daje nam to ok 4500 złotych. Ile taki kosztuje u nas? W takiej konfiguracji 6699. Ponad 2 tysiaki. Czy nadal będziesz twierdził ze za te same pieniądze kupisz u nas? Nie sadze

#19 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 31 stycznia 2014 - 10:04

Co Ty nie powiesz? Już trzech moich znajomków przywiozło z Japonii i cena jest baaardzo różna z ta w Polsce. Zreszta nie musisz nic mowić. Podczas moich pobytów mogłem przekonać sie na własne oczy. Zakup jak najbardziej opłacalny. Do klawiatury można sie przyzwyczaić.

A żeby nie być gołosłownym, w dość przyjemnym sklepie w Nagoi, w którym byłem kilka razy, przykładowa 13 z retina:
MACBOOKPROWITHRETINA
Po kursie NBP daje nam to ok 4500 złotych. Ile taki kosztuje u nas? W takiej konfiguracji 6699. Ponad 2 tysiaki. Czy nadal będziesz twierdził ze za te same pieniądze kupisz u nas? Nie sadze


Tylko,że skinuss nie przywozi go z Japonii lecz kupuje na allegro czy coś w tym stylu,więc cena nie będzie taka jak w JPN.

CO do ceny to oczywiście,że są lepsze niż u nas. Air 13'' z 2013 to różnica 1600 zł w podstawie.

#20 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2014 - 10:39

(...) Po kursie NBP daje nam to ok 4500 złotych. Ile taki kosztuje u nas? W takiej konfiguracji 6699. Ponad 2 tysiaki. Czy nadal będziesz twierdził ze za te same pieniądze kupisz u nas? Nie sadze

Jak dodasz 23% VAT+ opłatę obsługi celnej ta różnica zmaleje do kilkuset złotych.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#21 steo

steo
  • 278 postów
  • SkądWrocław / Wałbrzych

Napisano 31 stycznia 2014 - 11:12

Jak dodasz 23% VAT+ opłatę obsługi celnej ta różnica zmaleje do kilkuset złotych.


Tylko przy przeworzeniu 1/2 sztuk nie płacisz ani vat ani cła. Ja oszczędziłem ~1400zł w porównaniu z ceną w PL.

Dodatkową zaletą klawiatury JP są trzy dodatkowe klawisze (2 bezpośrenio po lewej o prawej stronie spacji, 3ci kolo Delete), dzięki czemu zyskujemy np. prawy Alt.

#22 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2014 - 11:24

Dodatkową zaletą klawiatury JP są trzy dodatkowe klawisze (2 bezpośrenio po lewej o prawej stronie spacji, 3ci kolo Delete), dzięki czemu zyskujemy np. prawy Alt.


Jeśli mogę się "przyczepić" to chciałbym zauważyć, że każdy MacBook z europejską klawiaturą posiada prawy alt.

#23 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2014 - 11:29

Wprowadzając towar na rynek EU masz obowiązek oclić i odprowadzić VAT. Zwolniony z cła jest towar do 20 Euro. To że nie zgłosiłeś na cle (i udało Ci się - kary są wysokie) jest twoją sprawą, ale obowiązek pozostaje. Cło na elektronikę jest 0% ale Vat i opłatę za oclenie trzeba uiścić. Nie ma znaczenia, czy przewozisz 1; 2 czy 10 sztuk. Poza tym w tym przypadku towar jest sprowadzany np. DHL lub pocztą. Tu musi być deklaracja celna.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#24 sinuss

sinuss
  • 14 postów

Napisano 31 stycznia 2014 - 12:00

a może kolega mówi o tym że można wysłać maca jako "gift" i wtedy chyba nie płaci się cła. gdzieś to kiedyś wyczytałem na forum. Ale było też coś wspomniane że można wysłać (ale to musiałby ktoś wysłać albo osobiście sobie przywieź) sam komputer bez pudełka. Np przywozimy sobie komp ze Stanów osobiście a pudełko np wysyłamy pocztą. Mogę się mylić w tym co napisałem ale gdzieś ktoś na forum tak pisał.

#25 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2014 - 13:21

Bzdury.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych