Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

RAM Low Profile do iMaca G3 333 MHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 a

a
  • 9 postów

Napisano 09 stycznia 2006 - 18:15

Witam i z góry dzięki za odpowiedź. Chcę umieścić 256 MB w J3/Bottom, czy w tym gnieździe musi być Low Profile? Nigdzie nie mogę znaleźć takiej używanej pamięci :( Czy da się tam umieścić inną pamięć? Potrzebuję chyba 256 MB, SO-DIMM, PC100, 144 pin. Pozdrawiam

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 09 stycznia 2006 - 18:21

Potrzebuję chyba 256 MB, SO-DIMM, PC100, 144 pin.


zgadza się, pamięć doczepiasz na karcie procesora, masz 2 banki RAM do obsadzenia.
Low Profile, hmm... pamięć jest poziomo w stosunku do płyty głównej ("na leżąco") , rozbierz iMac-a , zmierz przestrzeń na kości RAM, a potem sprzedawce z Allegro lub ze sklepu poproś o wymiary

#3 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 09 stycznia 2006 - 21:04

Witam! Ja u siebie w iMacu rev.D 333 (czyli chyba właśnie takim, o którym pieszesz) używałem kości SO-DIMM od laptopa. Wszystko pasowało. Jest jednak problem. Źeby w slocie było widać 256 MB, musi to być pamięć zbudowana z 8 chipów (np. 4 u góry i 4 na dole lub osiem z jednej strony). 256-ki bardzo trudno takie zdobyć. Jężeli włoxono normalnego SO-Dimma (może być nawet PC133 i tak chodzi) to widział tylko połowę, czyli 128MB. Wydaje mi się że cena pamięci idealnie pasującej może być wartości komputera, a 128MB koszttują poniżej 100 pln na Allegro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych