Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ipad Air, czy zostanie zablokowany?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawidzio1987

dawidzio1987
  • 16 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 15:29

Witam Mam mozliwosc kupna nowego Ipada Air w dobrej cenie, ale osoba ktora wziela go na abonament nie bedzie placic abonamentu. Czy jest jakas mozliwosc ze siec zablokuje tego Ipada?

#2 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 21 stycznia 2014 - 15:31

Nie ładuj się w to...

#3 dawidzio1987

dawidzio1987
  • 16 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 15:32

Ok dzieki za odp.

#4 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 21 stycznia 2014 - 16:25

Dziwią mnie takie pytania. To podobne do pytania: Mam możliwości wziąc samochód od osoby, która kupiła go na raty ale nie będzie płaciła rat. Człowieku… to jest prawem ścigane.

#5 dawidzio1987

dawidzio1987
  • 16 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 16:34

No dobra, ale moge byc nieswiadomy ze kupilem Ipada za ktorego ktos nie placi abonamentu i co wtedy.

#6 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 21 stycznia 2014 - 16:46

No dobra, ale moge byc nieswiadomy ze kupilem Ipada za ktorego ktos nie placi abonamentu i co wtedy.


Wtedy masz pecha.

#7 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 21 stycznia 2014 - 16:58

W skrajnym przypadku możesz nawet mieć imprezkę w domu z różnymi atrakcjami w postaci szumnego otwarcia drzwi, figur tanecznych we własnym wykonaniu na poziomie podłogi ze szczególnym uwzględnieniem wywijania rąk do tyłu, wysłuchania utworu muzycznego a capella z krótkimi zwrotkami i refrenem "Policja na ziemię". Po imprezie możesz liczyć na darmowy transport pojazdem nie wyposażonym w pasy bezpieczeństwa ani w klamki od środka. A potem spotkanie z miłym panem który będzie ciekaw świata czemu da wyraz przez zadanie Ci masy pytań. Dalsze atrakcje mniej huczne ale równie niezapomniane. W wersji mniej rozwiniętej - możesz zostać oskarżony o paserstwo bo taki sprzęt może być traktowany jako skradziony.

#8 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:05

A ja napiszę inaczej, kup go. Mam nadzieję, że zwiozą Cię na komendę razem z tym oszołomem, który go wziął w abonamencie, dość szybko. Nie cierpię takich kombinatorów, narzeka taki na złodziei i cwaniaczków dookoła tylko sam nie potrafi się przyznać, że jest jednym z nich.

#9 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:12

Obawiam się że racji nie macie, zakup urządzenia w abonamencie jest na taką sumę która widnieje na dowodzie zakupu i może to być nawet 1zł. Z tym że jest to cena po rabacie za zobowiązanie na usługi telekomunikacyjne na dany okres czasu w jakiejś tam sumie. Mogę sobie wziąć najdroższego iPada zapłacić w salonie tyle ile trzeba i sprzedać po czym nie płacić rachunków, każdy dostawca daje tobie czas na uregulowanie należności zazwyczaj są to dwa okresy rozliczeniowe po czym usługi są blokowane. Dostajesz kolejny czas na opłacenie jeżeli tego nie zrobisz to umowa jest wypowiedziana z strony operatora i sprawa trafia do sądu. Na każdej umowie jesteś informowany ile taka przyjemność będzie kosztować. Wtedy doliczą Ci oczywiście koszty sądowe plus ewentualne koszty egzekucji komorniczej. Także kit w stylu że ktoś Ci sprzeda Ipada Air a później nie będzie płacić rachunków to jedna wielka bzdura, chyba że to wybryk jakiegoś dzieciaka który nie wie o czym mówi. Opłacić i tak będzie musiał, a ten iPad nie ma tutaj żadnego znaczenia. On już został kupiony a osoba która go nabyła (o ile faktycznie) spłaci go z tym że pytanie w jakiej cenie i jakiej formie. Co do opcji zablokowania urządzenia nie ma operator takiego prawa, bez względu czy to jest telefon, tablet czy laptop.

#10 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:16

Obawiam się że racji nie macie, zakup urządzenia w abonamencie jest na taką sumę która widnieje na dowodzie zakupu i może to być nawet 1zł. Z tym że jest to cena po rabacie za zobowiązanie na usługi telekomunikacyjne na dany okres czasu w jakiejś tam sumie.

Mogę sobie wziąć najdroższego iPada zapłacić w salonie tyle ile trzeba i sprzedać po czym nie płacić rachunków, każdy dostawca daje tobie czas na uregulowanie należności zazwyczaj są to dwa okresy rozliczeniowe po czym usługi są blokowane. Dostajesz kolejny czas na opłacenie jeżeli tego nie zrobisz to umowa jest wypowiedziana z strony operatora i sprawa trafia do sądu. Na każdej umowie jesteś informowany ile taka przyjemność będzie kosztować. Wtedy doliczą Ci oczywiście koszty sądowe plus ewentualne koszty egzekucji komorniczej.

Także kit w stylu że ktoś Ci sprzeda Ipada Air a później nie będzie płacić rachunków to jedna wielka bzdura, chyba że to wybryk jakiegoś dzieciaka który nie wie o czym mówi. Opłacić i tak będzie musiał, a ten iPad nie ma tutaj żadnego znaczenia. On już został kupiony a osoba która go nabyła (o ile faktycznie) spłaci go z tym że pytanie w jakiej cenie i jakiej formie.

Co do opcji zablokowania urządzenia nie ma operator takiego prawa, bez względu czy to jest telefon, tablet czy laptop.


A coś bardziej z życia może? A o zakupie laptopa czy telefonu na raty przez syna pijaka na dokumenty matki słyszałeś? Też nie wiem jak to przechodzi ale to codzienność. Podobnie jak kredyty w bankach na ludzi, którzy o tym nie mają zielonego pojęcia.

#11 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:21

A o zakupie laptopa czy telefonu na raty przez syna pijaka na dokumenty matki słyszałeś? Też nie wiem jak to przechodzi ale to codzienność. Podobnie jak kredyty w bankach na ludzi, którzy o tym nie mają zielonego pojęcia.


Pierwsza sprawa ja nie pisałem wcześniejszego postu w odniesieniu do jakiegoś przekrętu, jak ja sobie teraz wezmę iPada którego sprzedam po czym stwierdzę że nie płacę abonamentu to problemy mam ja nie ten co odkupił ode mnie sprzęt bo on tutaj nic nie znaczy.

Co do spraw o których piszesz to zazwyczaj (w większości) jest to naiwność ludzi którzy wierzą mądrze wyglądającym akwizytorom, daje się dokumenty upoważnienia itd … a później są problemy.

#12 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:27

Ja gdy jeszcze kupowałem u operatorów iPhone miałem każdego miesiąca wyszczególnioną ratę za telefon na fakturze.

#13 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:44

Ja gdy jeszcze kupowałem u operatorów iPhone miałem każdego miesiąca wyszczególnioną ratę za telefon na fakturze.


T-Mobile kiedyś chyba coś takiego stosował, ale nie wiem czy stosują nadal. Nigdzie indziej się z tym nie spotkałem.

#14 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 17:48

po czym stwierdzę że nie płacę abonamentu to problemy mam ja nie ten co odkupił ode mnie sprzęt bo on tutaj nic nie znaczy.


Tu już nie chodzi o to czy ktoś autorowi wątku coś zrobi czy nie tylko o zwykłą ludzką uczciwość. Jak nie będzie ludzi chętnych na lewe sprzęty to i przekrętów nikt odstawiać nie będzie, proste.

#15 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 18:00

Tu już nie chodzi o to czy ktoś autorowi wątku coś zrobi czy nie tylko o zwykłą ludzką uczciwość. Jak nie będzie ludzi chętnych na lewe sprzęty to i przekrętów nikt odstawiać nie będzie, proste.


O uczciwości to już ja się nie wypowiadam, duże centra handlowe znane firmy oszukują klientów jak się da zupełnie legalnie i nikt z tego problemu nie robi. Ale jak "dawidzio1987" nie kupi sprzętu to wyląduje on na Allegro czy innym ogłoszeniu gdzie kupi go ktoś inny, ja jak bym kupował od kogoś iPada i by mi pokazał fakturę z salonu sieci komórkowej nie wzbudziło by to moich podejrzeń, a takich ofert na allegro nawet jest cała masa bo nieraz lepiej wziąć telefon i odzyskać za niego jakąś gotówkę niż to samo bez telefonu w tej samej cenie.

Jeżeli ta osoba która sprzedaje tego iPada pokaże mu fakturę oraz umowę w której są dane osobowe sprzedającego to wydaje mi się iż nie ma w tym żadnego oszustwa. Kupując coś na allegro nie dzwonisz do sprzedającego czy już zobowiązania wobec hurtowni uregulował, bo to zwyczajnie nie jest twój problem. A faktury z odroczonym terminem płatności nie są niczym dziwnym.

#16 RBB

RBB
  • 1 371 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 18:11

Inni kradną to i ja będę, świetne podejście. Widzisz drobną różnicę między nabyciem czegoś kiedy nie jesteśmy świadomi legalności a tym, że dawidzio1987 doskonale zdaje sobie sprawę, że iPad, którego ma ochotę nabyć jest tańszy niż gdzie indziej bo pochodzi z przekrętu? Ja nie kradnę i nie wyłudzam dlatego też świadomie nie kupię nic pozyskanego w podejrzany sposób przez bandytę. Trzeba mieć zasady przyjacielu i zacząć w końcu zmieniać ten kraj i mentalność ludzi. EOT

#17 berger91

berger91
  • 277 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 21 stycznia 2014 - 18:19

Panowie... co by nie mówić, myślę że takie pytania na szanującym się forum powinny być po prostu ignorowane... @seb235 T-mobile nadal stosuje te raty :)

#18 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 18:19

Inni kradną to i ja będę, świetne podejście.
Widzisz drobną różnicę między nabyciem czegoś kiedy nie jesteśmy świadomi legalności a tym, że dawidzio1987 doskonale zdaje sobie sprawę, że iPad, którego ma ochotę nabyć jest tańszy niż gdzie indziej bo pochodzi z przekrętu? Ja nie kradnę i nie wyłudzam dlatego też świadomie nie kupię nic pozyskanego w podejrzany sposób przez bandytę. Trzeba mieć zasady przyjacielu i zacząć w końcu zmieniać ten kraj i mentalność ludzi. EOT


Ja nie napisałem że ma kupić lub ma nie kupować - decyzja należy do autora tematu.

W mojej opinii ten temat zupełnie nie ma sensu bo jest on co najmniej dziwny, i bajeczka z kupieniem iPada w abonamencie po to aby nie płacić a sprzedać sprzęt okazyjnie jest co najmniej śmieszna. Gdyby się tak dało to każdy by brał samochody z salonu, następnie sprzedawał tanio i nie spłacał jednak jak dobrze wiemy nikt tak nie robi. Wydaje mi się iż tutaj zupełnie nie chodziło o legalność procederu ale o fakt czy takie urządzenie da się zablokować. I tyle w temacie.

- - - Połączono posty - - -

Panowie... co by nie mówić, myślę że takie pytania na szanującym się forum powinny być po prostu ignorowane...


Powinny być kasowane przez moderatora :)

#19 dawidzio1987

dawidzio1987
  • 16 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 19:11

Widze ze moj post wywolal burze. Co do samej sytuacji, to czlowiek ktory chce mi to sprzedac wyjezdza teraz z UK do Polski. Ipad zostal wziety na abonament i brak splaty owego abonamentu przewiduje ja sam, penosci nie mam. Ipada nie chcialem dalej sprzedawac, chcialem go kupic dla siebie, dlatego tez probowalem sie dowiedziec czy w razie braku splaty abonamentu nie zablokuja mi Ipada, co gorsze posadza o paserstwo. To jakie kosekwencje poniesie sprzedawca mnie nie interesuje zupelnie. Podsumowujac mam po prostu okazje kupic troche taniej Ipada Air i chce wiedziec czy operator sieci moglaby go zablokowac w jakikolwiek sposob w razie nie placenia abonamentu.

#20 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 21 stycznia 2014 - 19:24

/.../Ipad zostal wziety na abonament i brak splaty owego abonamentu przewiduje ja sam, /.../ i chce wiedziec czy operator sieci moglaby go zablokowac w jakikolwiek sposob w razie nie placenia abonamentu.


Owszem, zablokują jeśli nie będzie płacona rata. Miałem do czynienia z podobnym przypadkiem. iPhone jest teraz iPodem z WiFi.

#21 tasiu

tasiu
  • 546 postów
  • Skądokolice Cieszyna

Napisano 21 stycznia 2014 - 19:39

Mylicie się. iPad nie zostanie zablokowany, bo niby przez kogo? Przez Apple? Apple nie blokuje skradzionych/zgubionych iPadów/iPhone'ów.

#22 cassinipl

cassinipl
  • 121 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 20:23

Generalnie wygląda to tak, że ty kupujesz urządzenie, nie bierzesz karty z tej sieci, w której jest abonament i wtedy masz tak jakby sam tablet. W chwili sprzedania ipada Air przez salon tej osobie, bierze go ona jakby w kredyt. Jeżeli jest to wliczone w abonament jako rata to wtedy gdy ten kupujący przestanie płacić raty będzie się go ścigać nie o zwrot sprzętu tylko kasy, de facto on wisi hajs a nie ipada sprzedawcy. To tak jak przy zakupie na raty bank wysyła kase i sprzęt jest opłacony u sprzedawcy a to z bankiem macie dalszą umowę ratalną, sklep kase otrzyma bo by zbankrutował gdyby wszystko na raty sprzedawał. Bank wydaje decyzje kredytową i wpłaca pieniadze w okreslonej sumie sprzedawcy, wy dostajecie sprzęt a reszta to z bankiem, bank nie będzie żądał ipada jako spłaty tylko pieniędzy. Nikt nie będzie ścigał za to, że ipada kupił jeżeli z chwilą nabycia w salonie ipad jest jego własnością, no chyba, że leasing czy coś.

#23 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 21 stycznia 2014 - 20:59

Powtarzam, że znam podobny przypadek. iPhone został kupiony na kradziony dowód w Szwecji, potem szybko sprzedany (legitymujac się tym samym kradzionym dowodem) a następnie zablokowany po około miesiącu z powodu niepłacenia rat za abonament. Nie da się z niego telefonować, można tylko używać WiFi. Sprawa jest w toku, trochę się ślimaczy na policji, tymczasem nie chcą go odzyskiwać, operator też nie chce ani iphona ani odblokować. Nie wiemy z jakimi sieciami współpracują Irlandczycy ale można się spodziewać, że ze względu na sporą ilość *naszych* w Irlandii z Polską współpracować mogą.

#24 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 21 stycznia 2014 - 23:41

Powtarzam, że znam podobny przypadek. iPhone został kupiony na kradziony dowód w Szwecji, potem szybko sprzedany (legitymujac się tym samym kradzionym dowodem) a następnie zablokowany po około miesiącu z powodu niepłacenia rat za abonament. Nie da się z niego telefonować, można tylko używać WiFi. Sprawa jest w toku, trochę się ślimaczy na policji, tymczasem nie chcą go odzyskiwać, operator też nie chce ani iphona ani odblokować.


Zablokowali telefon jako kradziony na podstawie numeru IMEI, z powodu iż został on "zakupiony" na lewe papiery i po prostu bazuje na liście kradzionych. Nikt natomiast nie zablokuje urządzenia tylko dlatego że abonent nie reguluje należności.

#25 Mikeman

Mikeman
  • 82 postów

Napisano 22 stycznia 2014 - 01:08

Jak dla mnie:

Kiedy i komu przysługuje skarga pauliańska?

Zgodnie z przepisem art. 527§ 1 kodeksu cywilnego, gdy wskutek czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli osoba trzecia uzyskała korzyść majątkową, każdy z wierzycieli może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną w stosunku do niego, jeżeli dłużnik działał ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, a osoba trzecia o tym wiedziała lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych