Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

zmiana czasu w macosx po pracy w windowsie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 04 listopada 2007 - 23:56

Tak jak w temacie po pracy w viscie i uruchomieniu leoparda czas jest o godzine do przodu... Idzie jakos to naprawic ? Bardzo mnie to denerwuje...

#2 MarcinWitek

MarcinWitek
  • 1 574 postów
  • SkądMars

Napisano 05 listopada 2007 - 11:59

Jak ktoś korzysta z takiego badziewia winshita musi cierpieć. A masz ustawioną tą samą strefę czasową pod MacOSem i pod Windowsem ?

#3 Grooby

Grooby
  • 913 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2007 - 12:15

Mziboss : Mam to samo, niestety wyjscia nie znalazlem :) G.

#4 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 listopada 2007 - 12:22

ja mam tak zawsze.... pod maciem mam ustawiona aktualizacje czasu online niestety kazdorazowo mimo to musze wchodzic w sys.pref. i klikac by zaladowal raz jeszcze.... trzeba chyba do tego przywyknac...

#5 maziboss

maziboss
  • 550 postów
  • SkądTychy

Napisano 05 listopada 2007 - 12:33

dziwi mnie fakt ze apple nic z tym nie robi :/

#6 oley_20

oley_20
  • 616 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 listopada 2007 - 12:35

dziwi mnie fakt ze apple nic z tym nie robi :/


ostatnimi czasy w apple dziwi mnie coraz wiecej rzeczy, niestety to nie jest komplement:(

#7 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 05 listopada 2007 - 13:30

A u mnie o dziwo, po zainstalowaniu Leoparda(instalacja na czysto) problem zniknął :) Przedtem miałem dokładnie to samo pod Tigerem - w obie strony - pod Tigerem 2 godziny do przodu, pod Windowsem 1 godzina do tyłu, w zalażności czy restartowałem z Windowsa czy uruchamiałem maczka od zera.

#8 vasyl

vasyl
  • 76 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 listopada 2007 - 00:01

Czyli nie ma rozwiązania?

#9 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 23 listopada 2007 - 00:12

ZTCW Windows i OS X różnie 'obsługują' czas. Windows ustawia czas hardware'u identyczny z czasem lokalnym, OS X czas hardware'u ustawia zawsze jako GMT i wprowadza offset. Remedium jest proste: wyłączenie synchronizacji czasu w jednym z systemów.

#10 interpol_girl

interpol_girl
  • 589 postów
  • SkądWarszawa, PL // USA

Napisano 23 listopada 2007 - 00:35

http://docs.info.app.../en/bc1145.html

Zgadza się, to co, napisał Krzemień o różnicy w obsłudze czasu. Jeżeli mamy połączenie z internetem i ustawianą automatyczną synchronizację, po przejściu Win->Mac czas powinien się uaktualnić (mi czasami się zdarza, że przez kilka sekund widzę czas błędny o 4 godziny, ale zaraz ściąga się z serwera i aktualizuje).

#11 janpod

janpod
  • 77 postów

Napisano 23 listopada 2007 - 15:00

Zapisz pod windą poniższy kod jako plik.reg i odpal.

Powinno zalatwić sprawe.


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\TimeZoneInformation]
"RealTimeIsUniversal"=dword:00000001



#12 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 24 listopada 2007 - 01:18

LOL ale macie sposoby :D Włączcie se synchonizacje z czasem internetowym na windowsie i będzie wszystko OK. Dwa razy klikacie na zegarku przy sys trayu, wybieracie strefę czasową i na osobnej zakładce zaznaczacie synchronizację z czasem internetowym. Nawet na drukowanej instrukcji do boot campa jest o tym info, a wy "czemu Apple z tym nic nie zrobi"

#13 janpod

janpod
  • 77 postów

Napisano 24 listopada 2007 - 09:25

Ja nie widze nic śmiesznego w mojej metodzie, tym bardziej, że jest pewniejsza. Po co synchronizować czas z serwerami (które czasem padają) skoro można ustawić to raz?
  • edi15ta@gazeta.pl lubi to

#14 edi15ta@gazeta.pl

edi15ta@gazeta.pl
  • 312 postów

Napisano 25 listopada 2007 - 17:47

Ja nie widze nic śmiesznego w mojej metodzie, tym bardziej, że jest pewniejsza. Po co synchronizować czas z serwerami (które czasem padają) skoro można ustawić to raz?


Dokladnie. Znacznie lepsza metoda. Probowalem synchronizacji czasowej, niestety zadzialala moze 1 na 10.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych