Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Format numeru telefonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 27 grudnia 2013 - 20:03

Zaraz mnie coś pokręci chyba. Co za idiota wymyślił takie formatowanie? Nie wiecie jak to wyłączyć albo coś, bo zaraz palpitacji dostanę. Muszę zadzwonić pod pewien numer telefonu komórkowego a ten baran odczytuje go jako stacjonarny. Nr to 525 123 123 a wybiera go albo zapisuje w kontaktach bądź iCloud jako 52 512 31 23.

#2 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 27 grudnia 2013 - 20:11

W Ustawienia - Ogólne - Narodowe - Format Regionu - ustawiony na Polski?

#3 gorzkim

gorzkim
  • 24 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 20:15

Dziwne u mnie tak samo formatuje Zmieniając na 535 123 123 jest ok:)

#4 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 27 grudnia 2013 - 21:12

Mam ustawione na Polski. W tym jest problem, że numer zaczyna się od 525. I za cholerę nie można zadzwonić pod ten numer.

#5 blesio

blesio
  • 15 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 21:41

To wpisz przed numerem +48 i wszystko bedzie ok...

#6 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 27 grudnia 2013 - 22:17

Nie będzie ok. Próbowałem już różnych metod ale nie spodziewałem się, że telefon za taką kasę będzie pop********ny bardziej niż słuchawka stacjonarnego.

#7 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 27 grudnia 2013 - 22:31

Jak nic nie pomaga, to spróbuj restore bez przywracania kopi zapasowej. Innymi słowy odtwórz telefon jako nowe urządzenie.

#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2013 - 00:17

Zaraz mnie coś pokręci chyba. Co za idiota wymyślił takie formatowanie? Nie wiecie jak to wyłączyć albo coś, bo zaraz palpitacji dostanę. Muszę zadzwonić pod pewien numer telefonu komórkowego a ten baran odczytuje go jako stacjonarny. Nr to 525 123 123 a wybiera go albo zapisuje w kontaktach bądź iCloud jako 52 512 31 23.


Zanim zaczniesz od idiotów kogoś wyzywać, to może sprawdź numer. Czy numer będzie zapisany 525 122 123, czy 52 512 31 23 czy tez 5 21231 23 nie ma znaczenia bo to jest tylko sposób w jaki telefon wyświetla numer w książce i nie ma żadnego wpływu na jego wybieranie czy możność połączenia, poza tym formatowanie numeru 52 512 31 23 jest POPRAWNE. 52 to kierunkowy na Bydgoszcz, dlatego po 52 jest spacja. kierunek jest 52 i następne 7 cyfr to numer telefonu. To jest numer STACJONARNY i jako taki jest tak traktowany.

A co do kto wymyślił? PNK jest ustalany przez MAC i jest zapisany w Dzienniku Ustaw. Zarówno numeracja jak i formatowanie.

#9 festina2

festina2
  • 8 postów

Napisano 28 grudnia 2013 - 00:58

Nie ma takiego nr na komórkę.

#10 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 28 grudnia 2013 - 01:19

A co do kto wymyślił? PNK jest ustalany przez MAC i jest zapisany w Dzienniku Ustaw. Zarówno numeracja jak i formatowanie.


A dokładniej? To akurat ciekawe jest. Masz może bliższe dane?

#11 iWooke

iWooke
  • 47 postów
  • SkądPrzasnysz

Napisano 28 grudnia 2013 - 09:15

Możliwe, że ktoś błędnie zapisał go na stronie, choć dziwne, że taki zakład mógłby popełnić błąd, ale zadarza się. W sumie to nic, bo wysłałem do nich maila. Dzięki za pomoc.

#12 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 grudnia 2013 - 10:31

A dokładniej? To akurat ciekawe jest. Masz może bliższe dane?


Powinienem pójść Twoim torem i Ci odpisać: :)

Nie widzę powodu bym miał Ci tłumaczyć coś o czym wiedzę powinieneś być w stanie samodzielnie zdobyć.


Ale taki nie jestem, więc proszę: Dziennik Ustaw z 2013 r. poz. 1281 http://dziennikustaw...13000128101.pdf

- - - Połączono posty - - -

Możliwe, że ktoś błędnie zapisał go na stronie, choć dziwne, że taki zakład mógłby popełnić błąd, ale zadarza się. W sumie to nic, bo wysłałem do nich maila. Dzięki za pomoc.


Większe "zakłady" mają błędne dane. Spróbuj zadzwonić na numer NBP w Poznaniu, podany na ich stronie. Usłyszysz "Nie ma takiego numeru".

#13 JerryEvo

JerryEvo
  • 3 921 postów
  • Płeć:

Napisano 28 grudnia 2013 - 11:13

Ale taki nie jestem, więc proszę: Dziennik Ustaw z 2013 r. poz. 1281 http://dziennikustaw...13000128101.pdf


Dzięki!
No to ja w ramach rekompensaty nie będę Cię straszył numerem 996 ;)

#14 quitem

quitem
  • 1 postów

Napisano 06 lutego 2020 - 22:39

Pojawił mi się ten sam problem w iPhone 11 po pobycie w Egipcie. Miałem włożona kartę fizyczną egipską a esim polską jako główną. Teraz mam wyciągniętą tą kartę i usunięty ten plan. Region polski a wszystkie numery pokazuje przy wybieraniu w formacie XX XXX XXXX. GDZIEŚ musi być jakieś ustawienie zmieniające format numeru.



#15 michmis

michmis
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 kwietnia 2021 - 22:51

Pojawił mi się ten sam problem w iPhone 11 po pobycie w Egipcie. Miałem włożona kartę fizyczną egipską a esim polską jako główną. Teraz mam wyciągniętą tą kartę i usunięty ten plan. Region polski a wszystkie numery pokazuje przy wybieraniu w formacie XX XXX XXXX. GDZIEŚ musi być jakieś ustawienie zmieniające format numeru.

Mam ten sam problem na iphonie 12 i też nie umiem go rozwiązać. Również po pobycie w Egipcie i używaniu dwóch simów. Dodatkowo, kiedy próbuję wysłać sms-a, że oddzwonię, gdy nie mogę odebrać połączenia, próbuje wysyłać spod egipskiego numeru mimo że karta jest dawno wyjęta. Może ktoś już wpadł na rozwiązanie tego problemu?



#16 michmis

michmis
  • 18 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 kwietnia 2021 - 22:56

Gdyby ktoś miał ten problem już nim sobie poradziłem.. Wystarczy, jeśli używacie głównej karty e-sim, włożyć kartę sim do slotu ( dowolnego polskiego operatora, ja akurat włożyłem służbową z Plusa bo e-sim ma w Orange) i ustawić na niej numer dodatkowy bez żadnych przywilejów, a następnie wyłączyć ten numer dodatkowy w ustawieniach telefonu i wyjąć kartę. Wszystko wraca do normy. Numery pokazują się poprawnie. Telefon traci pamięć po zagranicznej karcie.



#17 seba101

seba101
  • 39 postów
  • SkądTychy

Napisano 18 kwietnia 2021 - 10:46

Gdyby ktoś miał ten problem już nim sobie poradziłem.. Wystarczy, jeśli używacie głównej karty e-sim, włożyć kartę sim do slotu ( dowolnego polskiego operatora, ja akurat włożyłem służbową z Plusa bo e-sim ma w Orange) i ustawić na niej numer dodatkowy bez żadnych przywilejów, a następnie wyłączyć ten numer dodatkowy w ustawieniach telefonu i wyjąć kartę. Wszystko wraca do normy. Numery pokazują się poprawnie. Telefon traci pamięć po zagranicznej karcie.

A tak z ciekawości, mieliście przy nr tel. przedrostek +48?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych