Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Gdzie Photoshop zapisuje automatyczne kopie ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2013 - 09:45

Witam kolejny raz zdarza mi się niechcący zamknąć plik bez zapisania, PS robi co 5 minut kopie mam tak ustawione, czy można gdzieś tą kopie odnaleźć i odzyskać plik który PS zapisał np 5 minut temu? Gdzie PS przechowuje takie pliki i czy można się jakoś do nich dobrać i odzyskać? Wszystko co znalazłem w google to na PC niestety.

#2 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 12 grudnia 2013 - 10:03

Słabo szukałeś => /Users/username/Library/Application Support/Adobe/Adobe Photoshop (cc/cs5.1/cs6 itp)/AutoRecover

#3 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 grudnia 2013 - 11:16

No znalazłem w między czasie, ale nic to nie pomoże - podczas zamknięcia pliku w PS, plik tymczasowy również znika, mógł by tam z godzinkę poleżeć :) Zostaje tam tylko wtedy gdy wymusimy zamknięcie PS lub sam wyleci.

#4 karolrookie

karolrookie
  • 4 postów
  • SkądCB

Napisano 18 grudnia 2013 - 01:38

wojtgor.... podstawowa zasada, ktorej nauczylo mnie zycie. pracujac z photoshopem co kazdy wazniejszy zamkniety element lub co jakis okreslony czas robi sie save'a. sam PS nie zapisuje plików w formie autozapisu. i z tego co wiem, platforma na ktorej pracujesz nie ma znaczenia.

#5 wojtgor

wojtgor
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudnia 2013 - 07:47

- - - Połączono posty - - -

wojtgor.... podstawowa zasada, ktorej nauczylo mnie zycie. pracujac z photoshopem co kazdy wazniejszy zamkniety element lub co jakis okreslony czas robi sie save'a. sam PS nie zapisuje plików w formie autozapisu. i z tego co wiem, platforma na ktorej pracujesz nie ma znaczenia.


Co Ty pleciesz, że się tak wyrażę ;) Oczywiście że robi i nieraz odzyskał mi prace jak mi komp się wyłączył, nie wiem na której wersji pracujesz ale już bodajże od wersji 5 PS robi kopie awaryjne.
O zapisywaniu pamiętam ale chyba nie zrozumiałeś pytania jakie zadałem. Czasami z rozpędu niechcący nacisnę zamknij i nie zapisuj tak mi się kilka razy zdarzyło w pośpiechu, liczyłem że odnajdę auto-zapius ale niestety w takim przypadku on również zostaje usunięty. 

#6 klaus

klaus
  • 422 postów
  • SkądM-G miasto anioła

Napisano 18 grudnia 2013 - 18:38

tak sobie pomyślałem że jak Time Machine to tam trzeba było szukać. Łe jak zapis akurat trafił to jest. Sprawdzone przed chwilą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych