Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OS 9 iBook G3 DUAL USB 500MHz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 08 grudnia 2013 - 22:49

Witam drodzy forumowicze. Naprawdę potrzebuję waszej pomocy, dostałem martwego ibooka g3 dual usb. Przywróciłem go do życia, bo chciałbym aby bootował się na nim os 9, oryginalnie powinien być preinstalowany system os 9.1 , albo 10.0.4. Nie mam 10.0.4 cheetah, ale mam panterę 10.3 retail i takowy system zainstalowałem. Potrzebuję pomocy w instalacji os 9 do tego ibooka, pobrałem już ze dwadzieścia wersji os 9 i żadna nie bootuje :( Jeżeli ktoś posiada os 9 do tego ibooka bardzo proszę o udostępnienie. Pozdrawiam.

#2 cubasz

cubasz
  • 1 636 postów
  • SkądSzczotkolm - Wawa

Napisano 08 grudnia 2013 - 22:54

Nie butuje bo zainstalowałeś 10. Tam jest taki myk, że 10 nie widzi DVD. Spróbuj z CD. Albo podepnij dysk pod inny komp. Tyle mi na szybko przyszlo do głowy.

- - - Połączono posty - - -

Nie butuje bo zainstalowałeś 10. Tam jest taki myk, że 10 nie widzi DVD. Spróbuj z CD. Albo podepnij dysk pod inny komp. Tyle mi na szybko przyszlo do głowy.

No chyba, że masz źle wypaloną płytkę.
A wogóle t czy nie jest tak, że najpierw trzeba instalnąć 9 a potem na tym 10?

#3 Filip Rychlik

Filip Rychlik

    aka felippe




  • 2 928 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2013 - 02:33

Problem może być też, że przy formatowaniu dysku nie włączyłeś opcji obsługi systemu 9. Wtedy możesz zapomnieć o bootowaniu z niego. System 9 do twojego iBooka powinienem gdzieś mieć.

#4 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2013 - 02:34

Musisz mieć orgyginalną instalkę ze sterownikami pod konkretną wersję OS 9.

#5 cyberspace1221

cyberspace1221
  • 172 postów
  • SkądM-kw

Napisano 09 grudnia 2013 - 13:52

@cubasz nie wiem nigdy nie miałem styczności z tym ibook-iem, więc może faktycznie najpierw instaluje się os9 @Filip byłbym Ci naprawdę wdzięczny. @kokos też tak pomyślałem, że to jakaś dedykowana wersja. Także dzięki za pomoc. Ok mam, już wszystko działa. Szukałem daleko, a wystarczyło z sąsiadem porozmawiać ;) Dzięki za pomoc i pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych