Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zemsta LinkSys'a?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 31 października 2007 - 23:56

Ladnych miesiecy temu przed wejsciem iPhone'a na rynek slyszeli byly batalie o prawa do nazwy teraz majac router linksys ( w moim przypadku jest to WRT54GL z orginalnym firmawem) nie laczy sie z iphone'm albo raczej nie do konca sie laczy, gdyz safari nie otwiera zadnych stron i wywala komunikat o braku dostepnosci serwera docelowego chodz w praktyce telefon podlaczony jest do sieci przez wifi i w panelu routera jest zalogowany w sieci to efekt jest mizerny ... czyzby zemsta LinkSys'a ;) wydaje mi sie jednak, ze troblem tkwi po stronie telefonu, gdyz np. moja Nokia e61 bez najmniejszych problemow komunikuje sie z internetem za pomoca tego routera. Z informacji do jakich sie dokopalem w sieci wynika, ze nie tylko ja mialem tego typu problemy do tego nalezy dodac, ze problem dotyczy takze ipod'ow touch.

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 listopada 2007 - 00:12

Niewykluczone, że coś jest na rzeczy. Wiele osób zgłasza problemy dla duetu iPhone + Linksys Te same iPhone'y działają dobrze z innymi routerami (np. D-Link) A także owe Linksysy nie sprawiają żadnych problemów z innymi komputerami, które się do nich łączą.

#3 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 01 listopada 2007 - 00:18

nic podobnego nie mam zadnych problemow z touchem i linksysem w domu i w pracy... btw linksys`y tez dzialaja na orginalnym oprogramowaniu

#4 misioslaw

misioslaw
  • 1 595 postów
  • SkądTychy

Napisano 01 listopada 2007 - 01:17

Jakto ktoś kiedyś powiedział: Problem najczęściej tkwi pomiędzy klawiaturą a oparciem krzesła.

#5 tescik

tescik
  • 8 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 02:06

Ja tak samo w somu mam wszystkie routery na linksysie , w pracy to samo i bez problemow sie laczy i wszystko dziala ok .

#6 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 02:43

Wszystkim posiadajacym routery Linksysa polecam update firmware'u. Mi pomoglo.

#7 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 04:16

Lub też downgrade, jeśli coś faktycznie specjalnie napsuli. To, że jednym działa iPhone z Linksys'em nie znaczy, że wszystko jest cacy. W końcu niedziałać mogą router'y wyprodukowane i sprzedane po aferze z nazwą. Może w tych właśnie egzemplarzach jest zaszyty błąd ? Musicie sprawdzić iPhone'a z innymi routerami, jak będzie działać bez problemu to oddajecie Linksys'a do serwisu i po kłopocie. A tak swoją drogą, to by było okropnie nieprofesjonalne ze strony Linksys'a.

#8 Chilon

Chilon
  • 1 930 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 07:40

Tak a zapewne w przyszłości routery cisco nie będą akceptować pakietów pochodzących z maszyn apple ;) Problem raczej w częstotliwości na jakiej pracujesz. Kolega miał podobny problem z palmtopem HP. W firmie do linksysa się spinał bez problemu a u niego w domu nie, dopiero przestawienie kanału dało odpowiedni rezultat. Bardzo moźliwe, źe masz po prostu bardzo "zaszumioną" okolicę.

#9 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 01 listopada 2007 - 09:08

Jaki model? i jaki kanal bo raczej o tym mowimy bo ormalnie czestotliwowsci nie da sie przestawic ...

#10 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 01 listopada 2007 - 09:09

Myślę, że Hilon podał bardzo dobrą podpowiedź. Ja ze swoim LinkSysem (WRT350N) nie mam jak dotąd problemów.

#11 wakoman

wakoman
  • 962 postów
  • SkądMiami, Gdynia

Napisano 01 listopada 2007 - 10:24

i ja też.. :)

#12 ssonicss

ssonicss
  • 60 postów

Napisano 01 listopada 2007 - 11:39

Ja mam to samo, tylko że karta WiFi D-Linka i połączenie Ad-Hoc. Założyłem temat tutaj, ale nikt nie pomógł, wiec na wiele nie licz:P

#13 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 01 listopada 2007 - 11:42

robbie: tak tylko malo konkretow, ale zobaczymy.

#14 robbie

robbie
  • 475 postów
  • SkądGdynia, PL

Napisano 02 listopada 2007 - 17:17

robbie: tak tylko malo konkretow, ale zobaczymy.


W panelu sterownia routerem, masz szereg ustawień. Niestety nie znam menu modeu LinkSys-a, jakiego Ty posiadasz, więc nie mogę podać bardzo szczegółowego opisu. Hilon wskazał kierunek, i wydaje mi się że słuszny. Zmień zakres częstotiwości ewentuanie kanał na jakim pracuje Twoja sieć wifi i sprawdź czy widać poprawę.

#15 PavelM

PavelM
  • 1 535 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 listopada 2007 - 20:24

W końcu niedziałać mogą router'y wyprodukowane i sprzedane po aferze z nazwą.


Przecież się dogadali. Wilk syty i owca cała.
Wiele osób ma problemy z Linksys, nawet te, które używają pecetów z Windows.

#16 KrisS

KrisS
  • 14 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 20:45

Mam WRT54G w wersji hw bodajże 1.1. Działa bez problemu z iphonem z szyforwaniem WPA-PSK i filtrowaniem Mac Addresów. Sprawdź czy w routerze masz odpowiednio nowy firmware, jak masz poustawiane filtry mac adresów, jakiego szyfrowania używasz, etc. Czy to tylko safari czy też inne funkcje takie jak youtube lub gmail działają ? Jak jest firewal ustawiony ? Jeżeli miałbym już wspierać teorię spiskową to zdaje się że iphone jako urządzenie amerykańskie lubi również bardziej amerykańskie wersje Firmware-u w których nie działa powyżej bodajże kanału 11 (Ale jak działasz na nr kanałów znanaych w USA to nie powinno być i tak problemu)

#17 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 listopada 2007 - 21:04

Linksys WRT54GC V2 + iPod Touch = no problem wszystko działa, niewiem jak z iPhonem ale pewnie by się dogadali

#18 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 02 listopada 2007 - 23:03

Chlopaki mowilem wam, ze juz wszystkiego probowalem na milion sposobow bo jestem osoba tego typu, ze ide w zaparte wczoraj spalem moze 4h bo to wszystko mnie juz irytowalo, ale nic z tego ... oto co sie dzieje 1. Telefon laczy sie z routerem 2. Telefon pobiera adres ip, dnsy itd. 3. Telefon da sie pingowac z poziomu routera 4. Telefon widnieje na DHCP clients table 5. Telefon ma full zasieg wifi 6. Telefon jest formalnie polaczony z siecia 7. Telefon nie laczy sie z internetem co dziwne. Ok teraz tak nie mam zadnych zabespieczenustawionych poza haslem WPA personal. Filtorwanie adresow MAC mam wylaczone. Moj router to: WRT54GL jest najnowszy firmware ... KirsS: widze, ze masz bardzo podobny model moze bysmy porownali ustawienia Wireless i Security? Jesli mozesz na privie napisac / zrobic screeny bedde wdzieczny i sprawie czy u mnie ruszy.

#19 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 23:31

a prubowales wylaczyc to haslo WPA??? dalej sie nie mozesz polaczyc??

#20 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 02 listopada 2007 - 23:34

tak

#21 tukan

tukan
  • 772 postów

Napisano 02 listopada 2007 - 23:37

tak


a firmware routera?? ostatnia wersja??

#22 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 03 listopada 2007 - 00:09

Tak juz kilka razy mowilem ... w innym temacie chyba, tak nojnowszy bo nowszego nie ma ...

#23 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 03 listopada 2007 - 03:12

no tak jak cos nie dziala z jabkiem to jest do niczego albo specjalnie zepsuli ..... :o a wystarczy sprawdzic kanaly - dodatkwo jabka - JABKA !!! nie linksysy - maja problem z rozpoznawaniem WPA - i niejednokrotnie na wielu jabkach trzeba korygowac autodetekcje .....- jak ktos napisal problem tkwi w pustej kuli zamocowanej na tulowieu gdzies miedzy oparciem a klawiatura ...

#24 Saint

Saint
  • 344 postów
  • Skądwiesz?

Napisano 03 listopada 2007 - 10:32

kolego uwal: moglbys byc tak mily i nie obrazac mnie mowiac o "pustej kuli", a jak mniemam bylo cos wiecej na ten temat przed edycja moderatora! Chyba reaczje nie jestes specjalista z dziedziny psychologii czy psychiatrii aby miec mozliwos dokonywania tego rodzaju ocen. Jesli bys poswiecil wiecej uwagi na to co napisalem napewno bys doczytal o pewnych rzeczach, ale skoro tego nie zrobiles trudno ja nie zamierzam sie niestety znizac do Twojego poziomu!

#25 MacFan

MacFan
  • 97 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 listopada 2007 - 20:23

Tak juz kilka razy mowilem ... w innym temacie chyba, tak nojnowszy bo nowszego nie ma ...


Może warto spróbować alternatywne wersje firmware?
Są bardziej dopracowane i mają więcej możliwości.
Osobiście używam i polecam Tomato (ostatnia wersja 1.10).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych